NXR Midwest Regional Championships 2021 vs Nike Cross Nationals Midwest Regional 2019

Aggregate Data Points
Difference This Meet That Meet
Overall Athletes -905 2087 2992
Overall Average +51.62 20:42.05 19:50.43
1st-10th Place +48.45 16:00.41 15:11.96
1st-25th Place +51.62 16:15.98 15:24.36
1st-50th Place +52.14 16:27.59 15:35.46
1st-100th Place +49.36 16:39.92 15:50.57
Common Athletes -- -- 528
Ran Faster 6 267 261
Ran Season Best -115 124 239
Average Time +8.01 20:05.55 19:57.55
Median Time -3.80 19:26.10 19:29.90
Middle 80% Times -1.90 19:43.43 19:45.34
Top 10% Times -14.07 16:38.85 16:52.92
Top 25% Times -21.18 17:05.00 17:26.17
Top 50% Times -20.24 17:48.46 18:08.70
Bottom 50% Times +36.26 22:22.64 21:46.39
Bottom 25% Times +1:02.95 24:14.56 23:11.60
Bottom 10% Times +1:49.48 26:32.96 24:43.48
Average Difference +8.01 -- --
Median Difference +5.10 -- --
Middle 80% Difference -5.37 -- --
Top 10% Difference -6.49 -- --
Top 50% Difference -16.57 -- --
Top 25% Difference -15.35 -- --
Top 50% Difference -16.57 -- --
Bottom 50% Difference +32.58 -- --
Bottom 25% Difference +1:07.67 -- --
Bottom 10% Difference +2:06.70 -- --

Performances of Common Athletes
Athlete Team Difference This Meet That Meet
Izaiah Steury Angola High School +14.70 15:53.20 15:38.50
Hunter Jones Unattached - MI -7.60 15:48.60 15:56.20
Connor Ackley Hil. Davidson -20.30 15:59.40 16:19.70
Roy Llewellyn Downers Grove (North) -19.60 16:03.90 16:23.50
Declan Tunney Orland Park (Sandburg) -1:13.40 16:07.70 17:21.10
Dan Watcke Hinsdale (Central) -30.50 16:07.90 16:38.40
Karsten Schlegel Fort Wayne Concordia Lutheran High School +1:13.80 17:26.00 16:12.20
Keegan Souhan Beavercreek +14.70 16:31.80 16:17.10
Sean Marquardt Orland Park (Sandburg) -1:26.50 16:17.30 17:43.80
Ian Kemey Rock Bridge High School -25.20 16:18.10 16:43.30
Colby Revord Hinsdale (Central) -34.10 16:19.30 16:53.40
Nicholas Puhl Hil. Davidson -32.80 16:20.60 16:53.40
Aiden Amshoff Mason +22.00 16:44.10 16:22.10
Caleb Lind Lutheran (St. Charles) High School -31.80 16:22.30 16:54.10
Brock Rice Orland Park (Sandburg) -30.40 16:23.80 16:54.20
Myles Thornburg Liberty High School +16.10 16:42.40 16:26.30
Ethan Baitz Homestead High School +2:35.70 19:02.10 16:26.40
Oliver Burns Plainfield (North) -45.70 16:28.30 17:14.00
Daniel Adair Fort Wayne Concordia Lutheran High School +55.30 17:23.90 16:28.60
Grant Brawley St. Louis University High School +44.10 17:16.10 16:32.00
Joey Furlong Barrington -37.60 16:32.30 17:09.90
Matteo Rosio Brebeuf Jesuit Prep School -40.50 16:34.30 17:14.80
Dylan Myers Lake Zurich -1:13.00 16:34.90 17:47.90
Ezra Burrell Brebeuf Jesuit Prep School -13.00 16:35.70 16:48.70
Trent Anderson Orland Park (Sandburg) -1:10.50 16:36.10 17:46.60
Connor Boring Centerville -3:36.40 16:37.10 20:13.50
Nolan Bailey Bloomington North High School -28.50 16:38.10 17:06.60
Daniel Schalk Minooka +11.70 16:51.60 16:39.90
Weston Jokerst Rock Bridge High School +27.40 17:08.00 16:40.60
Parker Nold Oswego (East) -1:18.00 16:40.80 17:58.80
Danny Burns Lake Zurich +3.80 16:44.80 16:41.00
Topher Ferris Downers Grove (North) -42.60 16:41.90 17:24.50
Sean Kellogg St. Louis University High School -2:36.40 16:42.60 19:19.00
Nicholas Keeling Naperville (Central) -25.80 16:44.00 17:09.80
George Cahill Winnetka (New Trier) +3.60 16:47.70 16:44.10
Asher Propst Noblesville High School -1:02.60 16:44.20 17:46.80
Zachary Balzer Minooka -1:27.10 16:45.80 18:12.90
Abhinav Reddy Hinsdale (Central) -2:14.40 16:46.00 19:00.40
Ethan Marshall Aurora (Waubonsie Valley) -1:02.70 16:46.20 17:48.90
Gabriel Connelly Fort Wayne Concordia Lutheran High School -25.60 16:46.80 17:12.40
Ian Barnes Pittsfield High School +11.20 16:58.30 16:47.10
Alan Menninger Chicago (Jones) -1:07.70 16:47.30 17:55.00
Samuel Cleary Liberty High School +33.90 17:21.50 16:47.60
Nolan Satterfield Hamilton Southeastern High School -19.50 16:48.00 17:07.50
Tate Fletcher Rock Bridge High School +27.40 17:19.90 16:52.50
Sean Uhran St. Ignatius -1:03.20 16:52.70 17:55.90
Ryan Fryer Barrington -12.50 16:52.70 17:05.20
Cole Bernstein Deerfield (H.S.) +17.50 17:10.30 16:52.80
Jeff Luka Elmhurst (York) +10.70 17:04.60 16:53.90
Jack Agnew Carroll -1:41.00 16:53.90 18:34.90
Aidan Collins LaGrange (Lyons) -47.30 16:55.00 17:42.30
Emerson Fayman Minooka -24.60 16:55.40 17:20.00
Parker Mimbela Center Grove High School -21.40 16:56.40 17:17.80
Sean Safford Arlington Heights (Hersey) -2.70 16:56.40 16:59.10
Zack Daniel Barrington -54.40 16:56.60 17:51.00
Joey Puccillo Downers Grove (South) -1:23.10 16:57.10 18:20.20
Jack Benge Downers Grove (North) -1:13.90 16:57.50 18:11.40
Mason Krieg Palatine (H.S.) -25.30 16:57.90 17:23.20
Joseph Labarge St. Louis University High School -59.60 16:58.10 17:57.70
Matt Kelly St. Ignatius -18.90 16:58.20 17:17.10
Braden Eckman Lake Zurich -1:25.90 16:58.80 18:24.70
Sean Kura Mt. Prospect (Prospect) -50.80 16:58.90 17:49.70
Blake Deger Winnetka (New Trier) +1:00.50 17:59.70 16:59.20
Will Perez Lake Zurich -1:32.40 16:59.40 18:31.80
Nathan Massie Beavercreek -2:32.30 17:00.00 19:32.30
Luca Arcuri Park Ridge (Maine South) -2:12.80 17:01.50 19:14.30
Liam Eifert Unattached - IN -58.80 17:01.60 18:00.40
Gabe Ryan Naperville (North) +7.70 17:09.50 17:01.80
Caden Simone Lincoln-Way West New Lenox -23.10 17:05.90 17:29.00
Baker Pashea St. Louis University High School +0.80 17:07.10 17:06.30
Nicholas Motuelle Downers Grove (South) -1:34.10 17:06.30 18:40.40
Colton Thress Lancaster -28.20 17:06.60 17:34.80
Carter Smott Downers Grove (South) -2:02.80 17:06.90 19:09.70
Alex Jackson Unattached - MO -13.80 17:07.10 17:20.90
Josh Risko Mentor -19.90 17:07.10 17:27.00
Jack Casaccio Palatine (H.S.) +15.00 17:22.20 17:07.20
Michael Petrovic Mentor -23.30 17:07.30 17:30.60
Will Marquardt Hamilton Southeastern High School -2.40 17:09.00 17:11.40
Ryan Bernstein Deerfield (H.S.) +1.80 17:11.60 17:09.80
Michael Snopik Mount Gilead -8.40 17:10.20 17:18.60
Evan Hughes Hickman High School -41.70 17:10.20 17:51.90
Austin Nielsen Glen Ellyn (Glenbard West) +3:08.70 20:19.00 17:10.30
Connor Heagy Carmel High School -17.70 17:11.40 17:29.10
Paul De Avila Plainfield (Central) -31.70 17:11.60 17:43.30
Andrew Early Platte County High School -1:02.20 17:12.00 18:14.20
Eric Lakemaker Deerfield (H.S.) +18.20 17:30.40 17:12.20
Alex Forster Minooka +21.00 17:33.30 17:12.30
Jesse Gamboa Hinsdale (Central) -22.80 17:12.90 17:35.70
Charlie Rook Naperville (Neuqua Valley) -20.40 17:13.70 17:34.10
Benjamin Colonius Medina -1:13.50 17:13.90 18:27.40
Ryan Palmer Naperville (Neuqua Valley) -2:50.40 17:14.00 20:04.40
Jarret Rockwell Center Grove High School -0.20 17:14.40 17:14.60
Kyle Gordon Medina -1:22.30 17:16.70 18:39.00
Hayden Constas LaGrange (Lyons) -22.60 17:17.10 17:39.70
Carter Giacomelli Olen. Orange -1:24.40 17:17.70 18:42.10
Colin Hill Hinsdale (Central) +58.60 18:16.80 17:18.20
Kevin Loftus Lake Zurich -35.40 17:18.60 17:54.00
Cade Zobrist Morton -1:20.40 17:18.70 18:39.10
Mukal Verma Palatine (H.S.) -58.50 17:19.00 18:17.50
Andrew Piehler Medina -1:28.90 17:19.10 18:48.00
Andrew Jordan Palatine (H.S.) +32.10 17:52.10 17:20.00
Jimmy Dillabaugh Valparaiso High School -1:12.70 17:20.60 18:33.30
Lucas Moskovitz Deerfield (H.S.) -27.60 17:21.10 17:48.70
Kaleb Stull Lancaster +47.40 18:08.70 17:21.30
T.j. Garland Mt. Prospect (Prospect) -22.10 17:21.80 17:43.90
Taye Gonzalez Olentangy -41.30 17:22.90 18:04.20
Brock Davee Mattoon -1:03.30 17:23.00 18:26.30
Ethan Wampler Rock Bridge High School +39.40 18:02.50 17:23.10
Cooper Citro Olen. Berlin -1:02.50 17:23.90 18:26.40
JonJon Baxter Unattached - IN +1:31.10 18:55.10 17:24.00
Jonas Fraley-burgett Kalamazoo Central +17.40 17:42.40 17:25.00
Owen Augustine Unattached - IL -20.10 17:25.10 17:45.20
Dylan Lainez Pittsfield High School +27.80 17:53.60 17:25.80
Raef Sauer Center Grove High School +22.00 17:47.90 17:25.90
Aaron Egolf Hil. Davidson -1:01.10 17:26.80 18:27.90
Cooper Shelton Plainfield (North) -53.90 17:27.40 18:21.30
Bj Sorg Plainfield (South) -2:54.40 17:27.50 20:21.90
Hartman David Dub. Jerome -6.50 17:28.70 17:35.20
Mike Forbear Plainfield (Central) -42.20 17:28.70 18:10.90
Andres Perez Aurora (Waubonsie Valley) +42.00 18:11.20 17:29.20
Alexander Paliga St. Ignatius -16.30 17:30.20 17:46.50
Adam Criser Lancaster +34.00 18:05.40 17:31.40
Jacob Fleig Lebanon -36.50 17:31.60 18:08.10
Chris Suarez Plainfield (North) -40.60 17:32.50 18:13.10
Malachi Gornik Pike High School +54.70 18:27.60 17:32.90
Tyler Murphy Palatine (H.S.) -54.00 17:32.90 18:26.90
Ibrahim Tineh Orland Park (Sandburg) -35.40 17:33.40 18:08.80
Brady Vroom Illiana Christian High School -21.90 17:33.90 17:55.80
Alex Wille Park Ridge (Maine South) -1:26.80 17:35.00 19:01.80
Logan Brown Naperville (Neuqua Valley) -1:04.40 17:35.30 18:39.70
Calvin Davies Olen. Berlin -12.70 17:36.70 17:49.40
William Huddleston Park Ridge (Maine South) -1:02.20 17:37.00 18:39.20
Jack Hatlestad Glen Ellyn (Glenbard West) +1:17.80 18:55.30 17:37.50
Will Cherrington Hickman High School +26.10 18:03.80 17:37.70
Scott Crabb Plainfield (South) -2:11.90 17:38.90 19:50.80
Luke Altmeyer Arlington Heights (Hersey) -3:47.10 17:39.30 21:26.40
Suchir Sumant Plainfield (North) +36.30 18:15.70 17:39.40
Jack Wright Plainfield (South) -3:13.70 17:39.80 20:53.50
Liam Oman Carmel High School -1:00.70 17:40.00 18:40.70
Andre Van Vuren Barrington -1:19.80 17:40.10 18:59.90
David Fisher Deerfield (H.S.) -3:28.00 17:42.10 21:10.10
Aidan Markiewicz Lake Zurich +29.50 18:12.20 17:42.70
Ethan Sterling Chicago (Jones) -2.40 17:42.80 17:45.20
Connor Wasick Bolingbrook -1:27.50 17:43.10 19:10.60
Brett Wasick Bolingbrook -1:00.80 17:43.10 18:43.90
Justin Glass St. Louis University High School -42.40 17:43.70 18:26.10
Owen Elliot Palatine (H.S.) -19.20 17:43.80 18:03.00
Lianna Surtz Aurora (Rosary) +1:41.60 19:25.70 17:44.10
Bryce Weber Paine. Riverside -1.20 17:45.20 17:46.40
Alexander Kafka Hil. Davidson -1:03.30 17:46.40 18:49.70
Ryan Ringgenberg Unattached - MO -9.40 17:47.20 17:56.60
Kyle Doorhy Hinsdale (Central) -20.90 17:48.10 18:09.00
Johnny Lifka Arlington Heights (Hersey) -1:32.30 17:48.30 19:20.60
Bryce Soisson Kalamazoo Central +39.00 18:28.00 17:49.00
Jacob Tukker Aurora (Waubonsie Valley) +6.30 17:55.70 17:49.40
Daniel Leonard Chicago (Jones) -1:14.20 17:49.70 19:03.90
Connor Sarkovics Hamilton Southeastern High School +2.50 17:52.60 17:50.10
Jeffery Spirek Downers Grove (South) -27.30 17:50.30 18:17.60
Charlie McElyea Oswego (East) +40.80 18:33.30 17:52.50
Nicolas Castrillon Naperville (Neuqua Valley) -28.10 17:52.80 18:20.90
Tyler Fecher Beavercreek -36.80 17:54.60 18:31.40
Luke Pravecek Park Ridge (Maine South) -1.20 17:55.00 17:56.20
Caleb Ware Western Brown +36.60 18:32.40 17:55.80
Noah Sharp Fisher Catholic -17.40 17:56.00 18:13.40
Tyler Job Centerville -32.50 17:56.20 18:28.70
Dominic Iquina Wester. Central +27.90 18:24.40 17:56.50
Cody Wilmsmeyer Glendale High School +1:02.30 18:59.90 17:57.60
Aly Negovetich Fox Lake (Grant) +18.90 18:17.80 17:58.90
Tucker Abrams Hickman High School -5:23.50 17:59.20 23:22.70
Zachary Whitney Hil. Davidson -7.70 17:59.50 18:07.20
Jack Moran Winnetka (New Trier) -19.20 17:59.80 18:19.00
Samir Hussain Naperville (Central) +12.20 18:12.40 18:00.20
Jacob Lanzara Oswego (East) -1:26.70 18:00.60 19:27.30
Tommy Richards Olentangy -1:06.70 18:00.70 19:07.40
Nate Karr Olentangy -56.60 18:02.00 18:58.60
Christian Geary Guerin Catholic School -38.20 18:02.70 18:40.90
Joshua Beechler Bolingbrook +24.40 18:27.40 18:03.00
Luke Miller Wor. Kilbourne -32.00 18:03.10 18:35.10
Michael Ferrell LaGrange (Lyons) -1:03.40 18:03.20 19:06.60
Asa Gaspar Downers Grove (North) -4:25.30 18:03.40 22:28.70
Jackson Bakker Lowell High School -1.80 18:04.30 18:06.10
Jayden Reyes Chicago (Jones) -7.60 18:04.50 18:12.10
Alex Rojo Plainfield (Central) -34.80 18:04.80 18:39.60
Tristan Sturhahn Morton +24.70 18:30.90 18:06.20
Zamir Fuller Olen. Orange -24.40 18:07.30 18:31.70
Robert Del Cotto Downers Grove (South) +33.60 18:41.20 18:07.60
Noah Ebbert Carmel High School +1:46.10 19:54.00 18:07.90
Jack Ward Barrington -1:36.10 18:07.90 19:44.00
Michael Renner Arlington Heights (Hersey) -8.30 18:08.30 18:16.60
Jack Nelson Bloomington North High School +43.00 18:51.40 18:08.40
Nick Simpson Plainfield (North) +18.60 18:27.20 18:08.60
Konrad Jakubowski Palatine (H.S.) -1:22.80 18:09.60 19:32.40
Logan Boersma Illiana Christian High School -39.10 18:10.20 18:49.30
Jack Murphy Mt. Prospect (Prospect) -1:06.30 18:11.10 19:17.40
Lily Cridge Unattached - IN -37.40 18:14.30 18:51.70
Alexander Papadopoulos Chicago (Jones) -55.10 18:15.30 19:10.40
Cam Mulyk Plainfield (Central) -10.70 18:15.60 18:26.30
Phillip Dart Oswego (East) -45.60 18:16.80 19:02.40
Ethan Kemp Mount Gilead -29.10 18:16.90 18:46.00
Kyle Stanley Unattached - IN +20.40 18:38.50 18:18.10
Grant Miller Hinsdale (Central) -17.30 18:18.10 18:35.40
Ryan Gewin Naperville (Central) +0.50 18:20.20 18:19.70
Ethan Hines Guerin Catholic School +12.00 18:31.90 18:19.90
Ryan Clark Hil. Davidson +25.90 18:45.90 18:20.00
Carter Pankiewicz Oswego (East) -11.50 18:20.30 18:31.80
Gabe Johnson Downers Grove (North) +16.70 18:37.30 18:20.60
Sarah Forsyth Purple Track Club -4.70 18:21.20 18:25.90
Andrew Knight Hamilton Southeastern High School -7.80 18:21.80 18:29.60
Jack Helmer Olen. Orange -1:05.60 18:22.20 19:27.80
Elijah Calhoun Beavercreek -38.20 18:22.20 19:00.40
Connor Wood Downers Grove (North) +10.60 18:34.20 18:23.60
Timmy Hordinski Mentor +1.90 18:27.50 18:25.60
Angel Adaya Palatine (H.S.) +2.50 18:30.60 18:28.10
Ryan Mark Lake Zurich -1:58.60 18:28.50 20:27.10
Jeremy Wilczak Downers Grove (South) -2:28.40 18:28.70 20:57.10
Logan Cunz Maple Park (Kaneland) -53.40 18:28.90 19:22.30
Nishimura Aidan Arlington Heights (Hersey) -16.60 18:28.90 18:45.50
Brady Whiteside Hil. Davidson +56.80 19:26.10 18:29.30
Hayden Everding Carroll -17.80 18:30.70 18:48.50
Noah Blore Paine. Riverside +3:57.80 22:29.60 18:31.80
Riley Beasley Palatine (H.S.) +15.90 18:48.60 18:32.70
Rachel Price St. Charles (North) +3:16.70 21:49.70 18:33.00
Nick Friedman Winnetka (New Trier) +28.60 19:02.70 18:34.10
Alex Anderson Barrington -1:39.10 18:34.20 20:13.30
Chase Molden Homestead High School -11.40 18:34.80 18:46.20
Andrew Hepner Winnetka (New Trier) +43.80 19:18.80 18:35.00
Chase Hulsey Lee's Summit West High School -7.00 18:35.60 18:42.60
Bella Butler Oakwood +37.60 19:13.70 18:36.10
Mitchell Niemantsverdriet Wor. Kilbourne -1:42.40 18:36.50 20:18.90
Savannah Dennison Mentor +37.00 19:16.30 18:39.30
Levi Farmer Center Grove High School -1:14.90 18:39.40 19:54.30
Erik Shimko Medina -51.50 18:39.70 19:31.20
Sophia Kennedy Park Tudor High School +12.90 18:53.20 18:40.30
Kyle Schick Plainfield (Central) -17.50 18:42.30 18:59.80
Brooke Johnston Lake Zurich -5.50 18:42.70 18:48.20
Jackson Pinschenat Wor. Kilbourne -1:23.70 18:43.30 20:07.00
Cam Wien Carmel High School -58.10 18:44.30 19:42.40
Alyssa Mason Hil. Davidson -58.00 18:45.60 19:43.60
Naomi Ruff South Elgin +1:03.60 19:49.30 18:45.70
Connor Rus Mentor -46.20 18:46.30 19:32.50
Brady Benoit Oswego (East) +21.70 19:08.50 18:46.80
Alex Cole Noblesville High School +4.00 18:50.90 18:46.90
Hailey Erickson Mt. Prospect (Prospect) -1:10.50 18:48.00 19:58.50
Audrey Allman Glen Ellyn (Glenbard West) -29.80 18:48.60 19:18.40
Shane Hosty Downers Grove (South) +6:15.50 25:05.20 18:49.70
Kyle Sullivan Aurora (Waubonsie Valley) +49.60 19:39.40 18:49.80
Brandon Gerrans Oswego (East) -50.40 18:51.20 19:41.60
Alessandro Cabrera Plainfield (North) -16.90 18:51.50 19:08.40
Brison Herman Bloom-Carroll +55.40 19:47.10 18:51.70
Sean Rath Glen Ellyn (Glenbard West) -2.50 18:52.00 18:54.50
Toby Banks Hil. Davidson +29.60 19:21.80 18:52.20
Theodore Gray St. Louis University High School -15.50 18:53.50 19:09.00
Becan Hahn Mentor -1:33.80 18:53.70 20:27.50
Catherine Sommerfeld LaGrange (Lyons) -1:12.40 18:54.60 20:07.00
Alex Mundt Carmel High School -2:53.00 18:58.50 21:51.50
Benjamin Serna Naperville (Neuqua Valley) -18.80 18:59.00 19:17.80
Ellie Grammas Wilmette (Loyola Academy) +1:27.30 20:26.60 18:59.30
Alexander Hughes Oswego (East) -12.90 19:00.00 19:12.90
Drake Snider Carmel High School +2:08.70 21:10.90 19:02.20
Cameron Kalaway Mt. Prospect (Prospect) +49.20 19:51.60 19:02.40
Leah Kleekamp Eureka High School +5.20 19:08.50 19:03.30
Lucy Westlake Naperville (North) +28.70 19:32.00 19:03.30
Jocelyn Willis Lak. East +1:32.70 20:36.70 19:04.00
Alivia Romaniuk Carmel High School +31.20 19:35.20 19:04.00
Mya Trober Blue Springs South High School +12.30 19:16.50 19:04.20
Nathan Nova Valparaiso High School -0.70 19:04.90 19:05.60
Bria Bennis Elmhurst (York) -1:03.80 19:05.50 20:09.30
Alex Mittendorf St. Louis University High School +13.00 19:19.90 19:06.90
Jenna Buchanan Bartlett +48.30 19:55.70 19:07.40
Brianna Newell Columbus North High School +23.50 19:31.10 19:07.60
Zachary Benoit Oswego (East) +2.80 19:10.80 19:08.00
Ryan Boniecki Oswego (East) +1:39.40 20:47.50 19:08.10
William Kieffer Oswego (East) -2.70 19:09.60 19:12.30
Matthew Rucolas Downers Grove (North) +26.00 19:37.70 19:11.70
Ian White Paine. Riverside +3:05.30 22:18.40 19:13.10
Cookie Baugh Purple Track Club -5.60 19:14.80 19:20.40
Audrey Boles Minooka +58.50 20:13.90 19:15.40
Lily Baker Columbus North High School +2.10 19:17.60 19:15.50
Matt Gowen Downers Grove (North) +36.30 19:53.50 19:17.20
Jacob Hutchison Whitfield High School +1:19.20 20:36.60 19:17.40
Kaden Parsell Bloom-Carroll -42.80 19:18.70 20:01.50
Jesse Zeuch Bloom-Carroll -42.70 19:18.70 20:01.40
Keagan Gehring Hil. Davidson +1:36.00 20:55.00 19:19.00
Dillon Sweetman Hil. Davidson -9.90 19:20.00 19:29.90
Jude Minich Homestead High School +3:50.40 23:10.60 19:20.20
Kayla Shea Lockport (Twp.) +37.30 19:58.30 19:21.00
Matt Edgell Mentor +3:55.70 23:16.80 19:21.10
Matthew Chaney Unattached - IN -1:04.40 19:21.10 20:25.50
Henry Whitesitt Carmel High School -1:16.60 19:22.40 20:39.00
Sam Deweerdt Barrington +7.40 19:29.90 19:22.50
Jamie Klavon Carmel High School +5.50 19:28.20 19:22.70
Baker Simmons Carmel High School -49.80 19:22.90 20:12.70
Eric Kiekeben Olen. Orange +45.30 20:08.30 19:23.00
Kaylee Woolery Winnebago +1:32.90 20:57.20 19:24.30
Eric Haworth Terre Haute South Vigo High School +36.70 20:01.20 19:24.50
Dalton Muck Bloom-Carroll -45.80 19:24.90 20:10.70
Sophie Golobitsh Naperville (North) +18.60 19:44.60 19:26.00
Katie Melzer Yorkville (H.S) +1:09.30 20:35.60 19:26.30
Jenna Razavi Medina -11.80 19:26.30 19:38.10
Marissa Roggensack Winnebago +1:00.60 20:29.30 19:28.70
Patrick Brogan Valparaiso High School +10.10 19:43.40 19:33.30
Jack Lappin Carmel High School -3:01.50 19:33.60 22:35.10
Ripley Moore Carmel High School +13.30 19:48.20 19:34.90
Alex Spang Downers Grove (South) +2:08.70 21:44.30 19:35.60
Elliot Muhlenbruck Hickman High School -1:53.80 19:37.20 21:31.00
Ben Johnson Homestead High School +3:32.70 23:10.40 19:37.70
Owen Rodstrom St. Ignatius -2:44.80 19:39.10 22:23.90
Carter Jay Carmel High School -2.70 19:39.80 19:42.50
Ellis Sioukas Downers Grove (North) +2.20 19:42.80 19:40.60
Emily Cooper Purple Track Club -1:42.40 19:40.90 21:23.30
Marisa Jacknewitz Nerinx Hall High School +2:02.00 21:43.30 19:41.30
Aidan Rybialek Bolingbrook -1:34.20 19:42.10 21:16.30
Cami (Cameron) Crouch Nerinx Hall High School +17.90 20:00.70 19:42.80
Grace Dailey Beavercreek +21.90 20:05.20 19:43.30
Patrick Sableski Carroll +24.40 20:08.40 19:44.00
Aaron Dihn Plainfield (North) +17.30 20:01.50 19:44.20
Neil Ammer Centerville -3:34.20 19:44.30 23:18.50
Jake Larocco Downers Grove (North) -2:51.60 19:44.50 22:36.10
Andrew Cebalo Carmel High School -55.30 19:45.50 20:40.80
Brooke Walker Rock Bridge High School +49.00 20:35.30 19:46.30
Toby Bomser Wor. Kilbourne +1:29.20 21:17.40 19:48.20
Brooke Lahee Noblesville High School +1:20.10 21:08.70 19:48.60
Collin Heywood Oswego (East) +2:12.70 22:01.40 19:48.70
Jonah Sutton Downers Grove (North) +2:09.80 21:58.80 19:49.00
Tabitha Bevan Pittsfield High School +1:46.00 21:35.40 19:49.40
Annie Macabobby Wheaton-Warrenville South -26.20 19:49.40 20:15.60
Gabby Kics Minooka -55.50 19:49.70 20:45.20
Marissa Magana Naperville (North) +38.30 20:28.10 19:49.80
Grace Erb Winnebago +40.90 20:32.40 19:51.50
Seamus Walsh Mount Gilead +0.40 19:52.90 19:52.50
Ryan Schindler Rushville Consolidated High School -20.90 19:53.20 20:14.10
Logan Brennan Naperville (North) -1:09.50 19:53.40 21:02.90
Mikey Arnone Paine. Riverside +5.10 19:59.10 19:54.00
Jasmine Klopstad Carmel High School +12.70 20:07.10 19:54.40
Ava Geiger Downers Grove (North) +2:03.80 21:58.80 19:55.00
Kelsey Casella Downers Grove (South) +1:17.80 21:12.90 19:55.10
Gabriella Mccollom Minooka +2.20 19:57.80 19:55.60
Katherine Rumsey Columbus North High School -1:34.30 19:55.70 21:30.00
Kristin Loftus Lake Zurich +8.00 20:04.10 19:56.10
Jocelyn Host Minooka -3.70 19:58.00 20:01.70
Ethan Brandstedt Oswego (East) -47.30 19:58.10 20:45.40
Connor Boehm Naperville (Neuqua Valley) +34.70 20:33.40 19:58.70
Breanna Mathes Farmington High School +1:25.60 21:25.40 19:59.80
Caitlin Grover Blue Springs South High School -3:21.20 20:00.60 23:21.80
Elijah Gornik Pike High School -23.60 20:01.10 20:24.70
Safiya Bhanpuri Naperville (North) +2:10.70 22:12.30 20:01.60
Kage Audas Platte County High School -1:57.90 20:03.30 22:01.20
Claire Pyne Downers Grove (North) -27.40 20:04.50 20:31.90
Henry Matson Plainfield (Central) +8.30 20:13.00 20:04.70
Lucy Brady Nerinx Hall High School +4:00.10 24:05.50 20:05.40
Sam Lynch Mentor +3:05.20 23:10.70 20:05.50
Caleb Hutchison Whitfield High School +2:38.30 22:44.40 20:06.10
Creighton Patterson Oswego (East) -2.90 20:06.60 20:09.50
Anthony Talley Platte County High School +48.70 20:56.00 20:07.30
Will Ruddy Downers Grove (North) +3:24.50 23:31.90 20:07.40
Abby Schroff Olen. Orange +16.30 20:24.40 20:08.10
Norah Hess Naperville (North) +46.70 20:55.60 20:08.90
Ava Orlando Mason +1:30.50 21:39.40 20:08.90
Riley Tate Wor. Kilbourne -57.50 20:09.20 21:06.70
Kathleen Buhrfiend Elmhurst (York) +2:19.00 22:28.30 20:09.30
Charles Eckles Mentor -41.90 20:12.50 20:54.40
Julia Monson Pittsfield High School +1:07.00 21:20.20 20:13.20
Abigail Brackenbury Unattached - MO -1:07.20 20:15.50 21:22.70
Kennedy Rader Mason +1:24.70 21:41.40 20:16.70
Samantha Falkman Naperville (North) +44.70 21:03.90 20:19.20
Ellie Coderre Naperville (North) +7.80 20:28.30 20:20.50
Hayden Price Bloom-Carroll +31.90 20:54.10 20:22.20
Lily Beerhalter Elmhurst (York) -4:51.10 20:22.30 25:13.40
Ashley Robinson Naperville (Neuqua Valley) -1:33.30 20:22.50 21:55.80
Abby Jacobi Columbus North High School -37.10 20:22.80 20:59.90
Nick Prokopec Naperville (Central) -11.20 20:23.30 20:34.50
Mckenna Ledgerwood Blue Springs South High School +10.10 20:34.20 20:24.10
Maureen Buhrfiend Elmhurst (York) +2:04.00 22:28.50 20:24.50
Ellen White Columbus North High School +48.90 21:13.40 20:24.50
Mitchell Parker Paine. Riverside +3:24.90 23:49.50 20:24.60
Alayna Sparr Farmington High School +35.00 20:59.70 20:24.70
Justyn Bernard Marysville -1:17.80 20:26.10 21:43.90
Samuel Hall Hickman High School +49.10 21:15.90 20:26.80
Austin Dague Caston High School -1:05.50 20:29.70 21:35.20
Cara Razavi Medina -1:19.30 20:30.40 21:49.70
Jessica Meza Columbus North High School +40.30 21:11.00 20:30.70
Julie Klaus Columbus North High School +3:59.30 24:32.00 20:32.70
Amy Woolsey Blue Springs South High School +13.30 20:46.90 20:33.60
Jackie Liu Naperville (North) -1:03.60 20:37.20 21:40.80
Evelyn Taller Carmel High School +27.10 21:06.50 20:39.40
Samantha Thomas Beavercreek +6.90 20:46.80 20:39.90
Gillian Barrett Rock Bridge High School +7.20 20:50.00 20:42.80
Catherine Lynch Pittsfield High School +1:22.90 22:07.40 20:44.50
Ava Knap St. Joseph (S.J.-Ogden) -46.40 20:44.70 21:31.10
Sydney Morlok Columbus North High School -13.00 20:45.60 20:58.60
Renee Kowalski Downers Grove (South) +4:05.40 24:53.00 20:47.60
Jonathan Hodgson Downers Grove (South) +1.40 20:52.40 20:51.00
Jack Johnson Carmel High School +28.50 21:19.70 20:51.20
Cecelia Alexander Centerville +0.80 20:52.10 20:51.30
Casey Alderman Carmel High School +1:37.30 22:31.30 20:54.00
Katherine Walker Williamsville +29.50 21:23.80 20:54.30
Lilian Rose Carmel High School +1:51.70 22:46.60 20:54.90
Carlin Hass Glen Ellyn (Glenbard West) -42.20 20:56.70 21:38.90
Allison Michael Hil. Davidson -51.00 20:57.70 21:48.70
Paige Hazelrigg Noblesville High School +6.60 21:04.60 20:58.00
Koharu Takahashi Hil. Davidson +1:16.80 22:14.90 20:58.10
Miya Duebener Wheaton-Warrenville South +1:26.20 22:25.50 20:59.30
Kylie James Wheaton-Warrenville South +10.30 21:09.80 20:59.50
Drew Kennedy Hamilton Southeastern High School -3:47.20 20:59.80 24:47.00
Nora Joy Downers Grove (South) -59.50 21:00.60 22:00.10
Scarlett Lestina LaGrange (Lyons) -1:22.20 21:01.20 22:23.40
Madi Sisson Downers Grove (South) +26.10 21:28.20 21:02.10
Ryan Brown Mentor -44.00 21:02.30 21:46.30
Sasha Hough Pittsfield High School +5:00.90 26:04.10 21:03.20
Magdalene Boley Blue Springs South High School -1:19.40 21:03.30 22:22.70
Hannah Miller Lockport (Twp.) +9:03.20 30:06.60 21:03.40
Monica Skibicki Lockport (Twp.) +9:03.30 30:06.80 21:03.50
Katelin Schwab Pike High School +22.10 21:29.00 21:06.90
Aiden Moriarty Farmington High School +2:04.20 23:11.90 21:07.70
Ava Nelson Mentor +1:08.40 22:16.20 21:07.80
Sofia Olivito Wheaton-Warrenville South +23.10 21:31.30 21:08.20
Kamden Ricklefs Pittsfield High School +4:55.60 26:04.10 21:08.50
Kate Pratt Elmhurst (York) +36.30 21:46.90 21:10.60
Kristina Ramos Farmington High School +1:35.80 22:47.30 21:11.50
Brooke Wlodek Minooka +55.50 22:12.60 21:17.10
Samantha Weisner Lockport (Twp.) -1:52.20 21:19.60 23:11.80
Jeffrey Tsao Oswego (East) -27.00 21:20.80 21:47.80
Jamie Confer Beavercreek -7.10 21:24.70 21:31.80
Owen Berglund Carmel High School +1:35.50 23:01.90 21:26.40
Lainey Garling Olen. Orange +1:20.00 22:47.90 21:27.90
Maddi Clark Mentor -35.80 21:27.90 22:03.70
Katy Butler Oakwood +6.30 21:34.30 21:28.00
Shannon Farrow Elmhurst (York) +36.30 22:07.10 21:30.80
Kayla Sucharski Olen. Orange -12.80 21:30.90 21:43.70
Charlotte Reedy Elmhurst (York) +57.30 22:28.30 21:31.00
Kayleigh Terrell Medina +2.00 21:33.20 21:31.20
Aiden Fannin Plainfield (Central) +0.60 21:33.80 21:33.20
Casey Wachhaus Mentor -3:27.00 21:34.90 25:01.90
Gaby Eben Hil. Davidson +39.50 22:14.60 21:35.10
Ada Freeman Olen. Berlin +2:02.90 23:38.10 21:35.20
Renee Niles Yorkville (H.S) +1:51.90 23:27.50 21:35.60
Maia Rudofski LaGrange (Lyons) +54.20 22:29.80 21:35.60
Adley Keim Elkhart Central High School +26.60 22:03.20 21:36.60
Adam Roeder Mentor +3:23.90 25:03.30 21:39.40
John Buchanan Bartlett -2:36.10 21:39.90 24:16.00
Rachel Ziel Olen. Liberty -39.30 21:40.00 22:19.30
Jake Feuer Carmel High School +2:32.00 24:13.20 21:41.20
Dalia Al-sagr Whitfield High School +11.70 21:53.60 21:41.90
Liberty Sexton Lancaster -17.90 21:42.80 22:00.70
Niamh Griffin LaGrange (Lyons) +3:21.80 25:05.50 21:43.70
Molly Hill LaGrange (Lyons) +43.50 22:28.10 21:44.60
Johnny Ralston Paine. Riverside +50.30 22:34.90 21:44.60
Grayce Kilkenny Pittsfield High School +4:17.80 26:04.00 21:46.20
Shea Martin Pittsfield High School +59.10 22:48.20 21:49.10
Mia Beemsterboer Beavercreek +1:20.00 23:11.20 21:51.20
Brianna Eaves Farmington High School +1:55.30 23:47.40 21:52.10
Jonathan Walsh Paine. Riverside +1:54.00 23:49.30 21:55.30
Ashley Cooper Mentor -1:06.20 21:55.30 23:01.50
Abby Farley LaGrange (Lyons) +19.20 22:15.00 21:55.80
Monica Lopez Oswego (East) -3:15.30 21:56.20 25:11.50
Reyah Doshi Naperville (North) +3:53.60 25:50.90 21:57.30
Ava Volanti Naperville (Neuqua Valley) -2:14.80 21:57.90 24:12.70
Mira Handley Unattached - IN +2:19.30 24:17.60 21:58.30
Chloe Wood Farmington High School -2:05.90 22:03.30 24:09.20
Annika Llerena Barrington +1:34.60 23:38.00 22:03.40
Paige Hockley Ann Arbor Pioneer +34.40 22:39.50 22:05.10
Sophia Walker Hil. Davidson +3.20 22:10.60 22:07.40
Nick Krishnan Deerfield (H.S.) -4:57.90 22:10.30 27:08.20
Pat Swan Mentor +5:02.60 27:18.10 22:15.50
Payten Ohalloran Beavercreek +1:41.10 23:57.40 22:16.30
Abbie Vaughan-lee Orland Park (Sandburg) -1:31.60 22:18.70 23:50.30
Rachel Michael Hil. Davidson -1:25.70 22:19.60 23:45.30
Sarah Gilbert Olen. Liberty -18.90 22:23.10 22:42.00
Cole James Lake Zurich +1:03.70 23:30.60 22:26.90
Maddie Grayson LaGrange (Lyons) +1:00.70 23:27.90 22:27.20
Faith Murphy Orland Park (Sandburg) -2:08.80 22:27.30 24:36.10
Kaylee Lange Glen Ellyn (Glenbard West) +13.70 22:41.90 22:28.20
Skyler Tomecki Downers Grove (South) -44.90 22:30.30 23:15.20
Lindsay Spear Downers Grove (South) -1:54.60 22:31.50 24:26.10
Lilly Earley Farmington High School +1:15.20 23:47.30 22:32.10
Louis Paese Whitfield High School -15.40 22:32.60 22:48.00
Amber Sobkowicz Highland High School +3:24.90 25:58.30 22:33.40
Shannan Healy Naperville (North) -30.90 22:33.40 23:04.30
Justin Sweda Mentor +29.60 23:08.30 22:38.70
Torrance Turner Olen. Liberty -53.10 22:39.00 23:32.10
Ella Ziegler Olen. Berlin -25.20 22:44.60 23:09.80
Grace Dahlke Olen. Berlin -3.50 22:44.70 22:48.20
Hadley Wilkins Whitfield High School -1:53.60 22:48.20 24:41.80
Marina Roeder Mentor +50.40 23:44.00 22:53.60
Sara Mclaughlin Minooka -8.10 22:57.20 23:05.30
Essi Salvador Concord Community High School -1:31.50 22:58.60 24:30.10
Hannah Burke Mentor +31.00 23:29.80 22:58.80
Luke Willer Downers Grove (South) +2:00.20 25:05.60 23:05.40
Loren Cunningham Pittsfield High School +7:24.70 30:33.80 23:09.10
Christopher Neumann Downers Grove (South) +1:53.90 25:05.20 23:11.30
Sam Norris Downers Grove (South) +1:52.90 25:06.10 23:13.20
Josh Traugott Downers Grove (South) +1:51.40 25:06.60 23:15.20
Had Kennedy Concord Community High School -9.60 23:16.30 23:25.90
Sophia Mikula Elmhurst (York) -1:57.10 23:18.30 25:15.40
Lindsay Jones Medina -1:28.00 23:20.60 24:48.60
Adam Smith Maple Park (Kaneland) +6:57.60 30:19.50 23:21.90
Trevor Neal Maple Park (Kaneland) +6:57.20 30:19.30 23:22.10
Aidan Bruhl Maple Park (Kaneland) +6:57.30 30:19.50 23:22.20
Elliot Lechocki Maple Park (Kaneland) +6:56.90 30:19.30 23:22.40
Morgan Ramsey Olen. Liberty -45.30 23:25.40 24:10.70
Ella Joliet Carmel High School +2:12.10 25:38.60 23:26.50
Elise Hempstead Beavercreek +30.10 23:58.10 23:28.00
Alivia Trem Mentor +18.00 23:46.30 23:28.30
Elissa Eaton Naperville (North) -20.70 23:29.60 23:50.30
Kendall Roach Carmel High School +2:32.50 26:07.10 23:34.60
Zoe Seabeck Paine. Riverside -1:54.30 23:37.50 25:31.80
Ella Lezza Naperville (North) +2.50 23:42.80 23:40.30
Madison Edwards Barrington +2:44.20 26:30.40 23:46.20
Dayton Schnase Carmel High School +1:26.60 25:13.60 23:47.00
Olivia Karas Barrington +2:04.70 25:54.20 23:49.50
Tatum Neal Mount Gilead +55.70 24:45.40 23:49.70
Eva Arriola Naperville (North) +36.80 24:29.10 23:52.30
Faith Seals Bloom-Carroll +59.30 24:53.60 23:54.30
Kayleigh Meinke Paine. Riverside +1:06.90 25:15.20 24:08.30
Jorja Hegner Barrington +3:35.60 27:48.10 24:12.50
Lisa Venckus Carmel High School +2:24.50 26:38.90 24:14.40
Olivia Miller Olen. Liberty +58.90 25:36.40 24:37.50
Liza Paxton Carmel High School +4:48.60 29:36.80 24:48.20
Emma Cleary Dub. Jerome -5:44.50 25:06.70 30:51.20
Kate Davis Elmhurst (York) +2:50.20 28:07.90 25:17.70
Anna Clink Elmhurst (York) +1:42.60 27:00.70 25:18.10
Anna Longenbaugh Naperville (North) +2:09.60 28:05.20 25:55.60
Jeshua Sotelo Concord Community High School +48.80 26:47.90 25:59.10
Angel Vasquez Elkhart High School -3:27.10 26:00.40 29:27.50
Josie Paxton Carmel High School +7:46.50 34:08.40 26:21.90
Emma Stinson Caston High School +3:39.00 30:05.50 26:26.50
Stevanna Young Caston High School +3:24.70 30:08.10 26:43.40
Jacqueline Roth Carmel High School -2:04.60 26:43.70 28:48.30