Boys 100 Meters Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark Wind
==============================================================================
1 Nicholas Hosier JR Crawford County 11.5h
2 Keegan Scholl JR Orleans 11.9h
3 Reece Petty FR Orleans 11.9h
4 Hudson Johnson SO Medora 12.5h
5 Kade Wright SO Medora 13.3h
5 Carter Stephenson FR Crawford County 13.3h
7 Sebastian Gonzalez FR Lighthouse Christian Ac 13.7h
8 Kaden Messer SO Crawford County 13.8h
9 Aiden Robinson FR Crawford County 14.4h
10 Robert Baughman SO Medora 15.2h
Boys 200 Meters Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark Wind
==============================================================================
1 Keegan Scholl JR Orleans 24.8h
2 Reece Petty FR Orleans 25.1h
3 Hudson Johnson SO Medora 25.9h
4 Quentin Bell SO Crawford County 26.6h
Carter Stephenson FR Crawford County NT
Aiden Robinson FR Crawford County NT
Kaden Messer SO Crawford County NT
Sebastian Gonzalez FR Lighthouse Christian Ac NT
Keaton Jones JR Lighthouse Christian Ac NT
Boys 400 Meters Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark Wind
==============================================================================
1 Bryce Jones JR Orleans 52.2h
2 Nicholas Hosier JR Crawford County 55.5h
3 Joey Sanders JR Orleans 57.2h
4 Levi Rickenbaugh JR Crawford County 1:01.9h
Cameron Pritchard FR Crawford County NT
Zeke Whalin FR Orleans NT
Keaton Jones JR Lighthouse Christian Ac NT
Boys 800 Meters Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark Wind
==============================================================================
1 Jaydien Willis JR Orleans 2:20.0h
2 Ammon Morgan SR Orleans 2:25.0h
3 Kade Wright SO Medora 2:35.0h
4 Zeke Whalin FR Orleans 2:41.0h
Landon Belcher FR Crawford County NT
Cameron Pritchard FR Crawford County NT
Riley Highbaugh JR Crawford County NT
Boys 1600 Meters Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark Wind
==============================================================================
1 Jaydien Willis JR Orleans 5:08.0h
2 Ammon Morgan SR Orleans 5:16.0h
3 Zeke Whalin FR Orleans 5:32.0h
4 Michael Plucinik FR Crawford County 5:43.0h
Boys 3200 Meters Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark Wind
==============================================================================
1 Jaydien Willis JR Orleans 12:05.0h
2 Ammon Morgan SR Orleans 12:49.0h
Boys 110m Hurdles Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark Wind
==============================================================================
1 Gib Penn JR Orleans 18.0h
2 Joey Sanders JR Orleans 19.5h
3 Jamison Carlisle FR Orleans 23.3h
Boys 300m Hurdles Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark Wind
==============================================================================
1 Patrick Alston SR Orleans 44.2h
2 Gib Penn JR Orleans 44.9h
3 Jamison Carlisle FR Orleans 56.2h
4 Carson Gilbert SR Orleans 1:04.0h
Boys 4x100m Relay Finals
=========================================================
Team Time
=========================================================
1 Orleans 47.3h
2 Crawford County 49.2h
Boys 4x400m Relay Finals
=========================================================
Team Time
=========================================================
1 Orleans 3:55.0h
2 Crawford County 4:12.0h
Boys 4x800m Relay Finals
=========================================================
Team Time
=========================================================
1 Orleans 10:00.0h
2 Crawford County 10:37.0h
Boys High Jump Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark Wind
==============================================================================
1 Gib Penn JR Orleans 5'8"
2 Jamison Carlisle FR Orleans 5'6"
3 Quentin Bell SO Crawford County 5'6"
Boys Long Jump Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark Wind
==============================================================================
1 Keegan Scholl JR Orleans 18'4"
2 Reece Petty FR Orleans 17'0"
3 Jamison Carlisle FR Orleans 16'3"
Boys Shot Put Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Nathaniel Graves SR Orleans 48'8"
2 Nash Stroud SR Crawford County 40'5.5"
3 Kash Shawler SO Orleans 39'6"
4 Patrick Alston SR Orleans 37'2"
5 Ryan Williams SR Orleans 36'6.5"
6 Kaden Messer SO Crawford County 36'5"
7 Connoer Morgan SO Crawford County 35'7"
8 Robert Baughman SO Medora 34'7"
9 Kentlee Scholl SO Orleans 34'0.5"
10 Caleb Tosh SO Crawford County 31'1"
11 Kayden Jones SO Crawford County 28'0"
12 Gabe Pender SO Orleans 26'6"
13 Carter Stephenson FR Crawford County 23'10"
14 Christian Terrell SO Orleans 20'10.5"
Keaton Jones JR Lighthouse Christian Aca NM
Samuel Ridener SO Crawford County NM
Trenton Bush SO Orleans NM
Boys Discus Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Nash Stroud SR Crawford County 131'9"
2 Nathaniel Graves SR Orleans 121'4"
3 Kentlee Scholl SO Orleans 110'1"
4 Patrick Alston SR Orleans 106'5"
5 Kash Shawler SO Orleans 99'0"
6 Connoer Morgan SO Crawford County 98'7"
7 Ryan Williams SR Orleans 93'10"
8 Quentin Bell SO Crawford County 91'2"
9 Caleb Tosh SO Crawford County 85'9"
10 Kayden Jones SO Crawford County 61'3"
11 Gabe Pender SO Orleans 52'3"
Samuel Ridener SO Crawford County NM
Trenton Bush SO Orleans NM
Christian Terrell SO Orleans NM
Keaton Jones JR Lighthouse Christian Aca NM