IHSAA Cross Country Sectional 13 - Bellmont

Bellmont, IN

Complete Results


Girls 5000 Meter Run
============================================================================
     Athlete                  Yr Team                             Time Score
============================================================================
1    Mahnensmith, Sarah       JR Norwell                       18:49.8   1
2    Gentz, Abbey             JR Woodlan                       18:58.7   2
3    Busch, Sarah             JR Ft. Wayne Bishop Luers        19:05.8   3
4    Bales, Lauren            JR Norwell                       19:17.8   4
5    Sturwold, McKenzie       SO South Adams                   19:22.3   5
6    Lambert, Sydney          SR Norwell                       19:36.6   6
7    Kline, Aubree            SR New Haven                     20:09.7   7
8    Walda, Lauren            SO Ft. Wayne South Side          20:16.6   8
9    Baum, Kristina           SR Ft. Wayne Bishop Luers        20:22.7   9
10   Van De Weg, Marissa      SO Adams Central                 20:33.9  10
11   Patch, Kallee            SR South Adams                   20:38.0  11
12   Hawkins, Hannah          JR Ft. Wayne Bishop Luers        20:52.4  12
13   Dague, Taylor            SR South Adams                   21:13.2  13
14   Dirig, Addison           JR Norwell                       21:17.2  14
15   Mulholland, Tatum        SR Ft. Wayne Bishop Luers        21:18.4  15
16   Miller, Megan            JR South Adams                   21:24.4  16
17   Sprankles, Leslie        SO Bluffton                      21:27.1  17
18   Licona, Solani           JR Ft. Wayne South Side          21:29.8  18
19   Anya, Ramrakhiani        FR Ft. Wayne Canterbury          21:39.3    
20   Niblack, Katey           SO Ft. Wayne South Side          21:40.1  19
21   Cassel, Maeli            SO Norwell                       21:45.2  20
22   Hunley, Addisyn          FR South Adams                   21:52.5  21
23   Reynolds, Olivia         JR Adams Central                 21:55.0  22
24   Hensler, Madeline        SO Ft. Wayne South Side          22:09.5  23
25   Linderwell, Annika       FR Bluffton                      22:09.9  24
26   Heiny, Kathryn           JR Ft. Wayne Bishop Luers        22:14.7  25
27   Goheen, Addie            FR Woodlan                       22:15.4  26
28   Robles, Alysha           JR Bluffton                      22:24.4  27
29   Dyer, Lydia              JR Woodlan                       22:28.1  28
30   Biggins, Lilly           SR Heritage                      22:28.6  29
31   Kohrman, Nicole          JR Heritage                      22:30.2  30
32   Bostic, Mykasia          FR New Haven                     22:36.8  31
33   Zent, Riley              FR Woodlan                       22:38.5  32
34   Sebring, Katelyn         SR Heritage                      22:39.9  33
35   Holzinger, Lillian       JR Ft. Wayne Bishop Luers        22:40.3  34
36   Cox, Paige               JR Norwell                       22:41.9  35
37   Coomer, Makayla          JR New Haven                     22:42.1  36
38   Kitt, Elayna             JR Bluffton                      22:45.4  37
39   Neuenschwander, Ella     SO South Adams                   22:47.3  38
40   Melton, Delainey         SO Bellmont                      22:48.1  39
41   Singleton, Mia           SO Bellmont                      22:48.4  40
42   Morris, Faith            JR Bellmont                      23:05.6  41
43   Faurote, Elisa           SO Adams Central                 23:09.9  42
44   Burke, Josi              JR Bellmont                      23:12.2  43
45   Hammond, Madison         JR New Haven                     23:12.5  44
46   Police, Sophia           SO New Haven                     23:13.3  45
47   Hirn, Makhia             SR Bellmont                      23:21.2  46
48   Shepherd, Allison        FR Norwell                       23:26.9  47
49   Hockemeyer, JoLynn       SR Bellmont                      23:32.4  48
50   Gochtvott-Stine, Fiona   FR Ft. Wayne South Side          23:35.2  49
51   Whitacre, Anna-Grace     SR Heritage                      23:41.2  50
52   Armes, Avree             JR Adams Central                 23:41.7  51
53   Miguel, Alexis           SO Ft. Wayne Bishop Luers        23:41.9  52
54   Hill, Samoni             SO Ft. Wayne South Side          24:01.3  53
55   McKinnon, Rachel         SR Heritage                      24:04.7  54
56   Aylward, Elizabeth       FR Ft. Wayne South Side          24:05.8  55
57   Miller, Morgan           FR Woodlan                       24:09.4  56
58   Wilson, Shaylan          SR Ft. Wayne Wayne               24:11.9    
59   McCowin, Alexia          SR Ft. Wayne Wayne               24:17.3    
60   Bultemeier, Katelyn      SO Bluffton                      24:21.7  57
61   Lake, Brenna             FR Woodlan                       24:24.0  58
62   Egly, Zoe                SR Adams Central                 24:34.5  59
63   Bleke, Lauren            JR Bellmont                      24:49.0  60
64   Goodwin, Marissa         FR New Haven                     24:49.9  61
65   Isabella, Von Seggern    JR Ft. Wayne Canterbury          24:57.3    
66   McCagg, Rebekah          SR New Haven                     25:04.7  62
67   Hermann, Maleah          SO Heritage                      25:06.0  63
68   Koos, Ellie              SO Woodlan                       25:15.2  64
69   Hiday, Emily             JR Bluffton                      25:26.5  65
70   Call, Makenna            SR Adams Central                 25:35.4  66
71   Anderson, Lily           FR Adams Central                 25:40.2  67
72   Jason, Tracey            FR Ft. Wayne Wayne               25:57.9    
73   Lazarin, Romina          JR Ft. Wayne Canterbury          26:18.2    
74   Acosta, Kierra           FR Heritage                      26:29.8  68
75   Marker, Cheyenne         FR Ft. Wayne Wayne               26:50.0    
76   Wenger, Aubrey           SR Bluffton                      27:23.0  69
77   Sophia, Shoppell         SR Ft. Wayne Canterbury          33:13.5    




Boys 5000 Meter Run
============================================================================
     Athlete                  Yr Team                             Time Score
============================================================================
1    Garlinger, Jordan        JR Bellmont                      16:24.2   1
2    Fuelling, Isaac          JR Bellmont                      16:27.2   2
3    Lawson, Kyle             SR Bellmont                      16:54.2   3
4    McIntire, Clancy         JR South Adams                   16:55.5   4
5    Guise, Deion             SO Bellmont                      16:56.2   5
6    Arnos, Andrew            FR New Haven                     17:09.6   6
7    Cassell, Laterrius       JR New Haven                     17:09.9   7
8    Saldana, Luis            SR New Haven                     17:11.4   8
9    Ealey, Gavin             SR Ft. Wayne Bishop Luers        17:13.3   9
10   Johnson, Blaine          SR Bellmont                      17:17.4  10
11   Kukelhan, Chase          SR Bellmont                      17:24.5  11
12   Rhodes, Justin           SO New Haven                     17:33.5  12
13   Corral, Nick             SR Bellmont                      17:34.6  13
14   Carnall, Aaron           SR Bluffton                      17:43.1  14
15   Strothman, Tyler         JR Norwell                       17:47.1  15
16   Belcher, Isaiah          SR New Haven                     17:51.0  16
17   Peterson, Jakob          SO Norwell                       17:51.7  17
18   Zehr, Kevin              FR Woodlan                       17:52.1  18
19   Rabideau, Cody           FR Ft. Wayne Bishop Luers        18:03.3  19
20   Lehman, Trey             SR South Adams                   18:06.6  20
21   Anderson, Race           SO South Adams                   18:06.9  21
22   Walda, Evan              SR Ft. Wayne South Side          18:08.9  22
23   Schaadt, Derek           SR Heritage                      18:18.5  23
24   Felger, Riley            JR New Haven                     18:19.4  24
25   Combs, Isaac             JR Ft. Wayne South Side          18:19.7  25
26   Crosbie, Markis          SO Bluffton                      18:29.0  26
27   Aylward, Alex            SO Ft. Wayne South Side          18:29.4  27
28   Rhodes, James            JR New Haven                     18:35.6  28
29   Arnold, Kaidenn          JR Adams Central                 18:38.4  29
30   Connor, Jared            SR Heritage                      18:41.0  30
31   Robinson, LeAndre        JR Ft. Wayne South Side          18:41.2  31
32   Huss, Zander             SO Norwell                       18:43.3  32
33   Dinius, Gavin            JR Heritage                      18:45.9  33
34   Hoffman, Ethan           SO Heritage                      18:48.6  34
35   Waldman, Zachary         FR Norwell                       18:52.3  35
36   Moore, Max               JR Woodlan                       18:53.1  36
37   Paris, Jack              SR Ft. Wayne Bishop Luers        18:53.3  37
38   Evans, Gabe              JR Ft. Wayne Wayne               18:53.7    
39   Lockridge, Nate          FR Woodlan                       18:55.3  38
40   Stauffer, Lucas          SR Norwell                       18:58.3  39
41   Loucks, Tyler            SO Woodlan                       18:58.6  40
42   Slater, Kaiden           SR Norwell                       18:58.7  41
43   Connelley, Korbin        JR Adams Central                 19:04.6  42
44   Von Gunten, Aidan        JR South Adams                   19:06.2  43
45   Dinius, Jakob            SO Heritage                      19:13.5  44
46   Hohenbrink, Carter       FR Woodlan                       19:16.5  45
47   Melcher, Marin           FR Norwell                       19:16.5  46
48   Knight, Alonzo           JR Ft. Wayne South Side          19:20.6  47
49   Weber, Logan             SO Ft. Wayne South Side          19:21.1  48
50   Steigmeyer, Will         JR Ft. Wayne Bishop Luers        19:29.5  49
51   Mayer, Bryson            SO Bluffton                      19:32.9  50
52   Richards, Steeven        JR Heritage                      19:37.4  51
53   Love, Payton             SR Heritage                      19:37.5  52
54   Baumgartner, Samuel      FR Bluffton                      19:39.2  53
55   Nithin, Krishnan         JR Ft. Wayne Canterbury          19:45.6  54
56   Egly, Luke               SR Adams Central                 19:53.0  55
57   Kaehr, Jake              SO Adams Central                 20:03.8  56
58   Gorrell, Isaac           SO South Adams                   20:07.5  57
59   Bultemeier, Grant        JR Bluffton                      20:21.1  58
60   Grady, Lucas             FR Bluffton                      20:24.6  59
61   Epple, Alex              JR Ft. Wayne Bishop Luers        20:25.6  60
62   Niblack, Auston          FR Ft. Wayne South Side          20:28.9  61
63   Yergler, Brody           JR Bluffton                      20:41.2  62
64   Isaac, Bailey            JR Ft. Wayne Canterbury          20:45.2  63
65   Ian, Rentschler          SR Ft. Wayne Canterbury          20:55.0  64
66   Lemus-Juarez, Jose       SO Ft. Wayne Wayne               21:05.2    
67   Shawver, Conner          SO Woodlan                       21:20.2  65
68   Vargas, Gabe             SO Ft. Wayne Wayne               22:10.0    
69   Baez, Joe                JR Smith Academy                 22:13.2    
70   Schwartz, Andrew         SO Adams Central                 23:05.7  66
71   Moody, Brady             SO Ft. Wayne Wayne               23:06.8    
72   Andrew, Xi               FR Ft. Wayne Canterbury          23:24.9  67
73   McAfee, Evan             SO Adams Central                 23:29.1  68
74   Art, Brysen              FR Woodlan                       24:08.3  69
75   Gavin, Bowe              SO Ft. Wayne Canterbury          24:50.9  70