Terre Haute South Vigo High School Results
Girls | Athlete | Place | Section | Results | |
---|---|---|---|---|---|
60 Meter Dash | |||||
8.39 | Emily Kerr | 1st | Prelims H4 | Complete Results | |
8.55 | SB | Bethany Rogers | 2nd | Prelims H14 | Complete Results |
8.57 | SB | Naiya Carmichael | 2nd | Prelims H7 | Complete Results |
8.69 | SB | Chaiela Edinburgh | 6th | Prelims H9 | Complete Results |
200 Meter Dash | |||||
31.74 | SB | Kaitlyn Carpenter | 3rd | Finals H15 | Complete Results |
400 Meter Dash | |||||
1:08.85 | SB | Caroline Findley | 3rd | Finals H6 | Complete Results |
1:13.24 | SB | Caitlin Cox | 4th | Finals H8 | Complete Results |
800 Meter Run | |||||
2:58.59 | SB | Bree Smith | 3rd | Finals H5 | Complete Results |
3:04.09 | SB | Sarah Lonneman | 7th | Finals H5 | Complete Results |
1600 Meter Run | |||||
5:41.94 | SB | Lily Barton | 1st | Finals H2 | Complete Results |
6:08.98 | Marianne Glaziner | 4th | Finals H3 | Complete Results | |
6:23.17 | SB | Crispin Ewen | 3rd | Finals H4 | Complete Results |
6:38.56 | SB | Aeryn Bradley | 8th | Finals H4 | Complete Results |
60 Meter Hurdles | |||||
11.12 | Jasmine Mawi | 3rd | Prelims H4 | Complete Results | |
11.20 | SB | Shauna Patterson | 4th | Prelims H1 | Complete Results |
11.78 | Maddy Morgan | 5th | Prelims H4 | Complete Results | |
4x200 Meter Relay | |||||
1:52.33 | SB | Relay Team | 1st | Finals H1 | Complete Results |
4x800 Meter Relay | |||||
10:49.08 | SB | Relay Team | 6th | Finals H1 | Complete Results |
Shot Put | |||||
36-0.5 | Lauren England | 4th | Finals H1 | Complete Results | |
26-2.5 | Sydney Denny | 22nd | Finals H1 | Complete Results | |
Boys | Athlete | Place | Section | Results | |
60 Meter Dash | |||||
7.60 | SB | Djibrille Salako | 1st | Prelims H5 | Complete Results |
8.00 | SB | Jalen Swain | 7th | Prelims H14 | Complete Results |
400 Meter Dash | |||||
57.05 | SB | Nick Bement | 1st | Finals H7 | Complete Results |
800 Meter Run | |||||
2:05.06 | SB | Carson Kline | 6th | Finals H1 | Complete Results |
2:11.33 | SB | Cael Light | 5th | Finals H2 | Complete Results |
2:20.31 | SB | Sam Smith | 4th | Finals H4 | Complete Results |
1600 Meter Run | |||||
4:48.68 | SB | Carson Kline | 14th | Finals H1 | Complete Results |
4:52.81 | SB | Cael Light | 11th | Finals H1 | Complete Results |
3200 Meter Run | |||||
11:35.90 | SB | Sam Smith | 8th | Finals H2 | Complete Results |
11:36.28 | Trey Browne | 9th | Finals H2 | Complete Results | |
11:46.66 | SB | Nathan Mcintyre | 13th | Finals H2 | Complete Results |
60 Meter Hurdles | |||||
9.46 | SB | Brayden Bender | 6th | Prelims H3 | Complete Results |
4x200 Meter Relay | |||||
1:40.90 | Relay Team | 1st | Finals H2 | Complete Results | |
High Jump | |||||
5-4 | SB | Gaven Fisher | 13th | Finals H1 | Complete Results |
Long Jump | |||||
17-6.25 | SB | Damon Shaw | 23rd | Finals H1 | Complete Results |
Pole Vault | |||||
10-0 | Jacob Knopp | 12th | Finals H1 | Complete Results | |
Shot Put | |||||
43-7.5 | Jason Swarens | 11th | Finals H1 | Complete Results |