Batesville High School Results
Girls | Athlete | Place | Section | Results | |
---|---|---|---|---|---|
100 Meter Dash | |||||
12.62 | Virginia Westerfeld | 1st | Finals H1 | Complete Results | |
13.61 | Virginia Westerfeld | 3rd | Prelims H1 | Complete Results | |
13.71 | Sophie Meadows | 5th | Finals H1 | Complete Results | |
13.71 | Sophie Meadows | 6th | Prelims H1 | Complete Results | |
200 Meter Dash | |||||
26.39 | Virginia Westerfeld | 1st | Finals H1 | Complete Results | |
28.59 | Michaela Westerfeld | 6th | Finals H1 | Complete Results | |
29.00 | Michaela Westerfeld | 3rd | Prelims H1 | Complete Results | |
400 Meter Dash | |||||
1:03.71 | Rylee Goldsmith | 3rd | Finals H1 | Complete Results | |
1:06.30 | Audrey Hall | 7th | Finals H1 | Complete Results | |
800 Meter Run | |||||
2:29.77 | Kelsey Gausman | 1st | Finals H1 | Complete Results | |
2:45.67 | SB | Mary Poltrack | 11th | Finals H1 | Complete Results |
1600 Meter Run | |||||
5:30.80 | Kelsey Gausman | 1st | Finals H1 | Complete Results | |
6:00.05 | Mary Poltrack | 7th | Finals H1 | Complete Results | |
3200 Meter Run | |||||
12:21.22 | Grace Yeaton | 3rd | Finals H1 | Complete Results | |
12:28.66 | Sarah Poltrack | 5th | Finals H1 | Complete Results | |
100 Meter Hurdles | |||||
19.96 | Clare Bruns | 12th | Prelims H1 | Complete Results | |
21.13 | Brooke Hartman | 13th | Prelims H1 | Complete Results | |
300 Meter Hurdles | |||||
53.23 | Clare Bruns | 5th | Finals H1 | Complete Results | |
55.35 | Brooke Hartman | 10th | Finals H1 | Complete Results | |
4x100 Meter Relay | |||||
51.88 | Relay Team | 2nd | Finals H1 | Complete Results | |
4x400 Meter Relay | |||||
4:21.95 | Relay Team | 3rd | Finals H1 | Complete Results | |
4x800 Meter Relay | |||||
10:18.96 | Relay Team | 1st | Finals H1 | Complete Results | |
High Jump | |||||
5-3 | Kimberly Tidman | 1st | Finals H1 | Complete Results | |
5-0 | SB | Rylee Goldsmith | 3rd | Finals H1 | Complete Results |
Long Jump | |||||
14-5.75 | Kimberly Tidman | 4th | Finals H1 | Complete Results | |
14-4 | Rylee Goldsmith | 5th | Finals H1 | Complete Results | |
Pole Vault | |||||
6-6 | Alexandra Wirth | 5th | Finals H1 | Complete Results | |
Discus | |||||
93-2 | SB | Cassandra Reverman | 7th | Finals H1 | Complete Results |
68-1 | Samantha Heidlage | 11th | Finals H1 | Complete Results | |
Shot Put | |||||
34-6 | SB | Cassandra Reverman | 2nd | Finals H1 | Complete Results |
30-6.5 | Samantha Heidlage | 7th | Finals H1 | Complete Results | |
Boys | Athlete | Place | Section | Results | |
100 Meter Dash | |||||
11.64 | Tanner Ayette | 4th | Finals H1 | Complete Results | |
11.87 | Tanner Ayette | 6th | Prelims H1 | Complete Results | |
12.25 | Zachary Mears | 10th | Prelims H1 | Complete Results | |
200 Meter Dash | |||||
23.96 | Tanner Ayette | 5th | Finals H1 | Complete Results | |
24.28 | Tanner Ayette | 4th | Prelims H1 | Complete Results | |
24.59 | Jacob Koehne | 7th | Finals H1 | Complete Results | |
400 Meter Dash | |||||
53.15 | Johnathan Moody | 1st | Finals H1 | Complete Results | |
54.11 | SB | Nathan Longstreth | 3rd | Finals H1 | Complete Results |
800 Meter Run | |||||
2:07.03 | Garrett Yorn | 2nd | Finals H1 | Complete Results | |
2:09.05 | SB | Cole Nuhring | 5th | Finals H1 | Complete Results |
1600 Meter Run | |||||
4:45.17 | SB | Cole Nuhring | 4th | Finals H1 | Complete Results |
5:06.99 | Garrett Yorn | 10th | Finals H1 | Complete Results | |
3200 Meter Run | |||||
10:30.97 | SB | Caleb Moster | 4th | Finals H1 | Complete Results |
10:49.11 | Christopher Riffle | 6th | Finals H1 | Complete Results | |
110 Meter Hurdles | |||||
16.36 | Peter Heil | 3rd | Finals H1 | Complete Results | |
16.51 | Matthew Dennis | 5th | Finals H1 | Complete Results | |
16.55 | Matthew Dennis | 2nd | Prelims H1 | Complete Results | |
16.66 | Peter Heil | 4th | Prelims H1 | Complete Results | |
300 Meter Hurdles | |||||
41.85 | Peter Heil | 2nd | Finals H1 | Complete Results | |
42.60 | Matthew Dennis | 4th | Finals H1 | Complete Results | |
4x100 Meter Relay | |||||
46.87 | Relay Team | 3rd | Finals H1 | Complete Results | |
4x400 Meter Relay | |||||
3:37.97 | Relay Team | 3rd | Finals H1 | Complete Results | |
4x800 Meter Relay | |||||
8:39.26 | Relay Team | 2nd | Finals H1 | Complete Results | |
High Jump | |||||
5-10 | Nathan Longstreth | 2nd | Finals H1 | Complete Results | |
5-8 | Thomas Chaffee | 4th | Finals H1 | Complete Results | |
Long Jump | |||||
18-7.5 | Peter Heil | 5th | Finals H1 | Complete Results | |
16-10.5 | Alexander Jorgensen | 11th | Finals H1 | Complete Results | |
Pole Vault | |||||
8-6 | Nathan Bedel | 6th | Finals H1 | Complete Results | |
Discus | |||||
113-7 | Kevin Bedel | 4th | Finals H1 | Complete Results | |
112-3 | Jordan Moorman | 5th | Finals H1 | Complete Results | |
Shot Put | |||||
35-7 | Clayton Mckinley | 8th | Finals H1 | Complete Results | |
34-11 | Cody Reer | 10th | Finals H1 | Complete Results |