Boys 5k Run Varsity Division 1
PL GR Name Mark Team
1. 12 Dalton Craig 16:31.4 Jennings County
2. 10 Carter Leak 16:46.9 Jennings County
3. 11 Alex Hendrix 16:48.4 Jennings County
4. 11 Andrew Miller 16:48.4 Rushville Consolidated
5. 12 Franklin Sanders 16:57.0 Jennings County
6. 10 Adam Moster 17:07.9 Batesville
7. 12 Samuel Gabbard 17:17.0 South Dearborn
8. 12 Ryan Gasper 17:33.2 Jennings County
9. 10 Joshua Myers 17:33.8 Batesville
10. 9 Dillon Murray 17:55.1 Batesville
11. 10 AJ Siener 18:14.5 Jennings County
12. 12 Christopher Laymon 18:16.7 Batesville
13. 10 Hunter Butz 18:20.7 Greensburg
14. 10 Jason Gasper 18:22.4 Jennings County
15. 12 Evan Apsley 18:23.0 Franklin County
16. 12 Quentin Gowdy 18:24.7 Batesville
17. 12 Cody Moore 18:34.4 Franklin County
18. 12 Joseph Choi 18:37.8 Batesville
19. 12 Edward Mayfield 18:39.4 South Dearborn
20. 10 John Thompson 18:42.7 Batesville
21. 9 Andrew Grant 18:46.3 Franklin County
22. 12 Ira Griffith 18:59.8 Rushville Consolidated
23. 10 Jacob Howell 19:03.7 Madison Consolidated
24. 11 Eric Million 19:05.2 Greensburg
25. 11 Nick Innis 19:17.2 Rushville Consolidated
26. 12 Caleb Brock 19:24.8 South Dearborn
27. 10 Quincy Orr 19:35.9 Rushville Consolidated
28. 11 Dylan Brown 19:42.0 Greensburg
29. 10 Cole Dixon 19:44.9 Rushville Consolidated
30. 9 Sam Sterrett 19:45.1 Rushville Consolidated
31. 11 Camden Spears 19:49.0 Madison Consolidated
32. 10 Julian Sample 19:59.1 Madison Consolidated
33. 11 Mnglu Zhao 20:01.1 Madison Consolidated
34. 12 Devin Imel 20:13.4 Greensburg
35. 9 Adam Bousman 20:18.5 Rushville Consolidated
36. 11 Bryan Bockover 20:18.5 Greensburg
37. 11 Blaine Schroeder 20:28.7 Greensburg
38. 10 Deryk Tibbs 20:37.6 South Dearborn
39. 12 Heinrich Bergmann 20:41.3 South Dearborn
40. 10 Tanner Lainhart 20:47.4 Franklin County
41. 10 Kyle Seibert 21:00.9 Franklin County
42. 12 Samuel Rector 21:13.5 South Dearborn
43. 12 Kyran Luken 21:19.6 Greensburg
44. 10 Skylar Lee 21:26.9 Madison Consolidated
45. 12 Jacob Kyle 21:26.9 Madison Consolidated
46. 10 Cole Klusman 21:32.2 Franklin County
47. 12 Garrett Walton 22:09.8 South Dearborn
48. 12 Hunter Mayfield 23:03.6 Franklin County
Girls 5k Run Varsity Division 1
PL GR Name Mark Team
1. 9 Brenner Hanna 19:28.1 Greensburg
2. 12 Catherine Newhart 19:59.9 Greensburg
3. 10 Elizabeth Loichinger 20:09.2 Batesville
4. 12 Haylee Harmeyer 20:29.4 Batesville
5. 9 Mollie Pumphrey 20:31.2 Greensburg
6. 10 Emma Morrison 20:31.6 Jennings County
7. 9 Lauren Kelly 20:37.6 Franklin County
8. 10 Morgan Adkins 20:39.0 Rushville Consolidated
9. 12 Cameron Jones 21:07.7 Greensburg
10. 12 Emma Gausman 21:14.5 Batesville
11. 11 Ashley Heindel 21:18.3 Jennings County
12. 11 Charity Griffith 21:23.3 Rushville Consolidated
13. 10 Megan Adkins 21:25.2 Rushville Consolidated
14. 9 Chloe Ferris 21:32.9 Madison Consolidated
15. 12 Audrey Maupin 21:55.1 Batesville
16. 9 Elizabeth Pavy 21:58.1 Greensburg
17. 11 Shannon Dougherty 22:08.5 Rushville Consolidated
18. 9 Rachel Rohe 22:09.5 South Dearborn
19. 9 Brett Cahall 22:10.8 Madison Consolidated
20. 11 Kaylee Ebinger 22:14.1 Jennings County
21. 9 Olivia Colson 22:33.8 Greensburg
22. 10 Clare Wilber 22:34.2 Madison Consolidated
23. 9 Trysta Vierling 22:34.9 Batesville
24. 12 Audrey Weigel 22:44.5 Batesville
25. 11 Patricia Henney 22:46.8 Jennings County
26. 10 Brooke Rohe 22:48.4 South Dearborn
27. 9 Abby Herbert 23:06.5 Rushville Consolidated
28. 9 Liz Wahlman 23:08.8 Jennings County
29. 9 Hilary Ernstes 23:12.2 Greensburg
30. 11 Taylor Stewart 23:13.4 Franklin County
31. 11 Lauren Mull 23:26.6 Jennings County
32. 11 Alana Daeger 23:49.5 Jennings County
33. 9 Kelsey Bilz 23:55.0 Madison Consolidated
34. 10 Kairee Hodapp 23:55.9 Franklin County
35. 9 Emily Rector 24:16.3 South Dearborn
36. 12 Alysa Goins 24:26.6 Madison Consolidated
37. 9 Alexandra Huber 24:39.9 Batesville
38. 12 Kat Putnick 24:55.1 Franklin County
39. 11 Natalia Meza 25:03.4 Rushville Consolidated
40. 12 Novalynne Beck 25:07.0 Franklin County
41. 11 Vivianne Netto 25:14.1 Madison Consolidated
42. 9 Josie Selm 25:20.8 Franklin County
43. 11 Lexie Nay 26:27.1 Madison Consolidated
44. 12 Savannah Reeder 26:37.7 South Dearborn
45. 10 Savanna Lageman 27:07.3 South Dearborn
46. 10 Katelyn Meyer 27:27.3 Franklin County
47. - Ella Bashor 27:29.3 South Dearborn
48. 10 Rachel Kittle 30:28.2 South Dearborn
Provided by Athletic.net
Boys 5k Run Varsity Division 2
PL GR Name Mark Team
1. 11 Bradley Winston 16:51.3 Southwestern (Hanover)
2. 12 Trevor Levi 16:58.9 Rising Sun
3. 11 Keaton Downey 17:29.5 Beechwood
4. 10 Trevor Smith 17:40.0 Southwestern (Hanover)
5. 9 Tyler Kuntz 17:51.8 Oldenburg Academy
6. 12 Ian Dickey 17:53.6 Oldenburg Academy
7. 12 Ethan Goebel 17:54.2 Southwestern (Hanover)
8. 11 Bradley Perkins 17:57.3 Williamstown
9. 12 Gabriel Rankin 17:59.1 Milan
10. 9 Damon Hughes 18:07.3 Jac-Cen-Del
11. 10 Jackson Reaves 18:15.1 Williamstown
12. 12 Kegan Owen 18:20.5 Greenwood Christian ...
13. 10 Ben Kinsey 18:32.4 Williamstown
14. 11 Bryan Avalos 18:37.8 Shawe Memorial
15. 11 Jared Rowe 18:41.4 Beechwood
16. 12 Dylan Trenkamp 18:44.7 South Ripley
17. 10 Caden Tien 18:51.7 Williamstown
18. 10 Micah Mccain 18:54.9 Williamstown
19. 11 Leon Kinne 18:59.4 Shawe Memorial
20. 11 Nick Koons 19:01.2 Rising Sun
21. 10 Dylan Fledderman 19:18.6 Oldenburg Academy
22. 9 Dalton Vinup 19:21.8 Rising Sun
23. 10 Jacob Marker 19:30.2 Beechwood
24. 10 Casey Burdette 19:31.2 Milan
25. 10 Jacob Elliott 19:32.5 South Ripley
26. 11 Noah Phlum 19:33.1 Rising Sun
27. 11 Zane Stout 19:53.7 Greenwood Christian ...
28. 9 Caleb Geary 19:57.4 Southwestern (Hanover)
29. 12 Jared Cline 20:03.1 Jac-Cen-Del
30. 11 Ty Smith 20:06.7 South Ripley
31. 11 Nathan Laswell 20:08.1 Jac-Cen-Del
32. 11 Dylon Wilhoit 20:11.2 South Ripley
33. 9 Billy Eccles 20:11.6 Southwestern (Hanover)
34. 10 Alex Harper 20:15.4 Beechwood
35. 10 Devin Patterson 20:16.3 Greenwood Christian ...
36. 10 Aaron Weber 20:17.7 Oldenburg Academy
37. 11 Jake Powell 20:35.3 Rising Sun
38. 9 Elijah Walters 20:38.7 Williamstown
39. 10 Mitchell Adcock 20:42.4 Southwestern (Hanover)
40. 10 Peyton Bell 20:53.4 Rising Sun
41. 10 Tanner Dilk 20:53.6 Jac-Cen-Del
42. 10 Lane Coles 20:55.1 Southwestern (Hanover)
43. 10 Ethan Fessler 20:59.2 Beechwood
44. 11 Garrett Demaree 20:59.5 Switzerland County
45. 9 Peter Heile 21:00.0 Oldenburg Academy
46. 9 Nick Zigan 21:04.3 South Ripley
47. 11 Kevin Theilman 21:06.7 Milan
48. 10 Connor Rea 21:20.0 Beechwood
49. 9 Dillon Binion 21:20.6 South Ripley
50. 11 Daniel Daugherty 21:26.2 Rising Sun
51. 10 Noah Haessig 21:27.4 Milan
52. 10 Jay Cornett 21:41.6 South Ripley
53. 12 Ryan Storm 21:51.7 Shawe Memorial
54. 12 Conner Hubbard 21:58.1 Jac-Cen-Del
55. 9 Coby Manbeck 22:02.1 Switzerland County
56. 11 Damon Ward 22:13.1 Milan
57. 10 Jarrod Weston 22:31.5 Jac-Cen-Del
58. 10 Nathan Scudder 22:33.7 Switzerland County
59. 10 Seth Pohle 23:06.1 Jac-Cen-Del
60. 12 Nathan Ortt 23:25.4 Milan
61. 9 Drew Graves 23:59.8 Greenwood Christian ...
62. 12 Alex Volz 24:23.9 Milan
Provided by Athletic.net
Girls 5k Run Varsity Division 2
PL GR Name Mark Team
1. 11 Leah Anders 20:12.6 Switzerland County
2. 10 Melinda Eckstein 20:44.1 Oldenburg Academy
3. 11 Megan Cole 21:04.0 South Ripley
4. 12 Shianna Bellingham 21:07.0 Jac-Cen-Del
5. 12 Kasey Baker 21:45.7 Rising Sun
6. 11 Jackie Tierney 22:06.1 Beechwood
7. 9 Abby Haverkos 22:06.6 Oldenburg Academy
8. 11 Lauren Lundergan 22:33.4 Shawe Memorial
9. 11 Alyssa Brinkman 22:51.2 Milan
10. 10 Gracie Grunkemeyer 22:54.8 Beechwood
11. 11 Anna Subris 22:58.7 Greenwood Christian ...
12. 12 Lucy Carrigan 23:25.4 Rising Sun
13. 9 Keirstan Oeffinger 23:35.0 Switzerland County
14. 10 Sarah Price 23:35.1 Oldenburg Academy
15. 11 Ellie Tierney 23:38.5 Beechwood
16. 9 Kaytlin Sizemore 23:43.8 Jac-Cen-Del
17. 11 Elyse Hunger 23:46.2 Jac-Cen-Del
18. 11 Jessica Vogel 24:16.0 South Ripley
19. 10 Katherine Skeen 24:18.2 Beechwood
20. 12 Elie Heile 24:23.2 Oldenburg Academy
21. 10 Katie Minch 24:24.0 Jac-Cen-Del
22. 12 Clarisse Zigan 24:24.6 South Ripley
23. 12 Anna Simons 24:28.5 Greenwood Christian ...
24. 12 Caty Battjes 24:36.6 Southwestern (Hanover)
25. 12 Tanvi Brar 24:48.3 Beechwood
26. 12 Melissa Meneses 24:49.9 Oldenburg Academy
27. 11 Molly Tierney 24:59.5 Beechwood
28. 11 Jamey Tush 25:00.7 Milan
29. 10 Maddy Jacobs 25:03.3 Southwestern (Hanover)
30. 9 Anna Hubbard 25:04.3 Jac-Cen-Del
31. 9 Avery Negangard 25:05.3 Jac-Cen-Del
32. 11 Emma Miller 25:08.7 Milan
33. 9 Destiny Wallace 25:18.4 Williamstown
34. 10 Aleiah Thomas 25:19.8 Switzerland County
35. 11 Zoe Cole 25:22.2 Switzerland County
36. 10 Knowlton Abbey 25:28.2 Milan
37. 9 Lauryn Dilk 25:29.9 Jac-Cen-Del
38. 10 Ava Lohre 25:31.2 Beechwood
39. 12 Juli Lezama 25:41.2 Southwestern (Hanover)
40. 9 Ashton Goode 25:55.6 Southwestern (Hanover)
41. 10 Allison Detmer 26:01.7 Switzerland County
42. 10 Justine Stenger 26:04.4 Oldenburg Academy
43. 12 Lauren McIntosh 26:18.9 South Ripley
44. 12 Bri Vinup 26:21.2 Switzerland County
45. 12 Kora Powell 27:19.3 Rising Sun
46. 11 Dakota Wolfe 27:51.0 Milan
47. 10 Mikailah Peterson 28:03.0 Switzerland County
48. 12 Elena Morales 28:09.1 Southwestern (Hanover)
49. 10 Mackenzie Ellegood 28:25.9 Rising Sun
50. 10 Grace McAllister 29:15.1 Shawe Memorial
51. 10 Keira Mann 29:49.9 Rising Sun
52. 9 Belle Crawford 30:01.0 Southwestern (Hanover)
53. 11 Kaleigh Mann 30:56.0 Rising Sun
54. 12 Kristin Thorpe 31:49.7 Southwestern (Hanover)
55. 11 Haley Elliott 33:30.6 South Ripley
56. 11 Abby Wallace 33:36.8 Rising Sun
57. 10 Kylee Frey 44:12.9 Milan
Provided by Athletic.net
Boys 5k Run Varsity Reserve
PL GR Name Mark Team
1. 11 Nathan Eckstein 18:43.4 Batesville
2. 10 Charlie Laymon 19:15.2 Batesville
3. 12 Garrett Wagner 19:19.0 Batesville
4. 10 Luke Esser 19:24.0 Batesville
5. 9 Adam Hollowell 19:30.6 Batesville
6. 12 Alex Laudenslayer 20:00.9 Beechwood
7. 9 Gavin Hendrix 20:03.9 Jennings County
8. 9 Louden Feltner 20:12.4 Jennings County
9. 10 John King 20:19.2 Rushville Consolidated
10. 9 Keith Bacon 20:22.4 Rushville Consolidated
11. 9 Nathan Vallani 20:31.1 Batesville
12. 10 Kaleb McBeath 20:33.8 Batesville
13. 9 Landon Gutzwiller 20:36.0 Batesville
14. 12 Dallas Crank 20:57.1 Greensburg
15. 9 Heath Barada 20:59.4 Rushville Consolidated
16. 9 Drew Stroud 21:13.3 Jennings County
17. 9 Adrian Meza 21:20.6 Rushville Consolidated
18. 10 Logan Woodruff 21:21.7 Greensburg
19. 9 Joey Moran 21:27.3 Jennings County
20. 9 Lukas Bryant 21:29.2 South Dearborn
21. 10 Alex Livers 21:35.2 Batesville
22. 11 Kyle Bacon 21:48.0 Rushville Consolidated
23. 9 Luke Nuhring 21:52.6 Batesville
24. 9 Jaxson Kramer 22:17.7 Greensburg
25. 10 Devin Ruebusch 22:46.0 Southwestern (Hanover)
26. 9 Owen Bates 22:51.0 Southwestern (Hanover)
27. 9 Boyd Grossman 22:58.5 South Ripley
28. 12 Cameron Reed 23:16.7 South Dearborn
29. 9 Brian Givan 23:19.4 Rising Sun
30. 10 Dylan Gauck 23:21.0 Greensburg
31. 9 Jonathan McAdams 23:49.2 South Dearborn
32. 9 Isaac Brown 23:52.3 Southwestern (Hanover)
33. 10 Kyle Collins 23:58.4 Jennings County
34. 9 Tanner Franklin 24:00.1 South Ripley
35. - Blake Vaught 24:09.2 Jennings County
36. 10 Mason Enneking 24:22.9 Batesville
37. 11 Mark Hedges 24:28.4 Southwestern (Hanover)
38. 10 Spencer Johnson 24:30.8 Jac-Cen-Del
39. 9 Cameron Watkins 24:38.5 Southwestern (Hanover)
40. 11 Mikel DeEchenique 24:43.9 Southwestern (Hanover)
41. 9 Jackson Brumback 25:34.3 Franklin County
42. 9 Trenton Franklin 26:29.9 South Ripley
43. 10 Rusty Phillips 28:10.0 Milan
44. 10 James Burford 28:26.1 Jac-Cen-Del
Provided by Athletic.net
Womens Results
5,000 Meters Reserve
Girls 5k Run Varsity Division Reserve
PL GR Name Mark Team
1. 9 Rachel Gasper 23:22.8 Jennings County
2. 9 Ava Ralston 23:45.5 Batesville
3. 10 Charlotte Anderson 24:01.9 Greensburg
4. 9 Kristen Klosterman 24:03.9 Jennings County
5. 12 Cheyenne Laker 24:06.1 Batesville
6. 9 Chandler Jones 24:41.8 Greensburg
7. 12 Taylor Cole 24:53.7 Southwestern (Hanover)
8. 10 Bobbi Jo Wood 25:17.1 Jennings County
9. 12 Emma McPeek 25:21.4 Jennings County
10. 11 Morgan Winkler 25:22.8 Greensburg
11. 10 Molly Brandes 25:26.4 Greensburg
12. 11 Britany Venis 25:48.3 Batesville
13. 10 Emily Waldo 25:52.7 Jennings County
14. 11 Carly Fitzpatrick 26:08.0 Batesville
15. 10 Meredith Johnson 26:15.7 Beechwood
16. 9 Gabby Wallace 26:45.2 Jennings County
17. 11 Kate Poltrack 27:07.0 Batesville
18. 11 Sophie Brown 27:09.9 Batesville
19. 9 Victoria Jobert 27:39.0 Beechwood
20. 10 Madison Potts 27:46.2 Jac-Cen-Del
21. 10 Autumn Hammond 28:06.8 Jac-Cen-Del
22. 10 Audrey Pelster 28:22.5 Beechwood
23. 10 Josie Meyer 28:22.5 Switzerland County
24. 11 Claire Burford 29:46.3 Greensburg
25. 11 Christina Bellingham 29:53.6 Jac-Cen-Del
26. 10 Kara Merkel 30:10.6 Jac-Cen-Del
27. 11 Bailey Hon 34:07.6 Jac-Cen-Del
28. 12 Keirsten Pruiett 39:01.3 Rising Sun
Provided by Athletic.net