Boys 5,000 Meters Large Schools
===========================================================================
Athlete Yr Team Time
===========================================================================
1 Adam Moster 12 Batesville 16:56.9
2 Ean Loichinger 10 Batesville 17:01.4
3 Luke Plummer 12 Seymour 17:03.6
4 Michael Proffer 10 Seymour 17:52.5
5 Kyle Stanley 10 Rushville Consolidated 17:54.0
6 Benjamin Moster 10 Batesville 18:02.6
7 John King 12 Rushville Consolidated 18:23.3
8 Griffin Werner 11 East Central 18:28.6
9 Connor Harriss 11 Seymour 18:29.6
10 Joshua Myers 12 Batesville 18:33.1
11 Dillon Murray 11 Batesville 18:40.9
12 Drew Grant 11 Franklin County 18:48.6
13 Brycen Baugh 11 Seymour 18:50.6
14 Luke Hauersperger 12 Seymour 18:52.3
15 Caleb Krodel 11 Rushville Consolidated 18:53.4
16 Parker Fleming 10 East Central 18:55.7
17 Michael Schwebach 10 East Central 18:56.5
18 Cole Dixon 12 Rushville Consolidated 18:58.7
19 Ben Maze 10 Franklin County 19:04.7
20 Kasey Carr 12 East Central 19:13.1
21 Daren Smith 10 Batesville 19:18.7
22 James Stenger 11 East Central 19:26.9
23 Brody Sandlin 10 East Central 19:43.2
24 Sam Sterrett 11 Rushville Consolidated 19:51.1
25 Charlie Laymon 12 Batesville 19:52.3
26 Keith Bacon 11 Rushville Consolidated 19:55.1
27 Harvey Marshall 12 Franklin County 20:07.1
28 Adam Grant 10 Franklin County 20:28.0
29 Kyle Seibert 12 Franklin County 20:50.7
30 Nico DeMiglio 10 East Central 20:56.0
31 Harmon Marshall 9 Franklin County 21:17.9
32 Hunter Marshall 9 Franklin County 21:57.0
33 Bryce Hatton 12 Seymour 23:23.6
Boys 5,000 Meters Small Schools
===========================================================================
Athlete Yr Team Time
===========================================================================
1 Damon Hughes 11 Jac-Cen-Del 18:00.3
2 Dylan Fledderman 12 Oldenburg Academy 18:16.5
3 Aaron Weber 12 Oldenburg Academy 18:36.7
4 Tyler Kuntz 11 Oldenburg Academy 18:48.7
5 Todd Menchhofer 11 Jac-Cen-Del 19:21.9
6 Kobe Darnold 12 Jac-Cen-Del 19:41.7
7 Joshua Pohle 10 Jac-Cen-Del 20:02.1
8 Grant Hensley 9 Lawrenceburg 20:02.9
9 Tanner Dilk 12 Jac-Cen-Del 20:05.1
10 Ryan Gorrell 9 South Ripley 20:40.4
11 Seth Pohle 12 Jac-Cen-Del 20:40.5
12 Landon Ledford 12 Jac-Cen-Del 20:47.6
13 Peter Heile 11 Oldenburg Academy 20:50.2
14 Gabriel Hensley 9 Lawrenceburg 20:54.2
15 Carson Wolber 10 Oldenburg Academy 20:55.2
16 Hayden Hooten 9 South Ripley 20:55.2
17 Carter Walsman 9 Oldenburg Academy 20:56.9
18 Nick Zigan 11 South Ripley 21:01.6
19 Brandan Gearhart 11 North Decatur 21:13.5
20 Nicholas Morgan 9 Lawrenceburg 21:44.5
21 Noah Haessig 12 Milan 21:54.4
22 Brady Espinda 10 North Decatur 21:59.8
23 Caleb Bowles 10 North Decatur 22:00.3
24 Jay Cornett 12 South Ripley 22:45.0
25 Logan Bradley 9 South Ripley 22:45.7
26 Cameron Reatherford 9 South Ripley 23:08.7
27 Ashton Rasnake 10 Lawrenceburg 23:20.4
28 Owen Geis 10 North Decatur 23:36.7
29 Tanner Franklin 11 South Ripley 23:40.4
30 Jackson Cathey 10 North Decatur 23:59.8
31 Ethan Miller 10 Lawrenceburg 24:45.6
32 Justin Lillis 12 Milan 26:17.8
33 Cameron Medsker 11 North Decatur 26:18.9
34 Ryan Hancock 9 North Decatur 27:09.4
35 Parker Sutherland 9 Milan 31:18.1
36 Jared Rigdon 11 Milan 35:55.4
Boys 5,000 Meters Reserve
===========================================================================
Athlete Yr Team Time
===========================================================================
1 Clay Greenawalt 10 Seymour 19:01.5
2 Luke Esser 12 Batesville 19:02.7
3 Alex Livers 12 Batesville 19:11.4
4 Ryan Schindler 9 Rushville Consolidated 19:37.5
5 Nathan Villani 11 Batesville 19:41.6
6 Will Nuhring 10 Batesville 19:44.7
7 Emiliana Enriquez 11 Seymour 19:47.9
8 Luke Nuhring 11 Batesville 19:51.8
9 John Hotel 11 East Central 19:53.4
10 Trenton Dyer 9 Rushville Consolidated 20:06.2
11 Heath Barada 11 Rushville Consolidated 20:09.1
12 Kasin Hughes 11 Batesville 20:17.0
13 Reilly Small 11 East Central 20:33.8
14 Wil Burke 12 East Central 20:40.2
15 Adam Bousman 11 Rushville Consolidated 20:47.6
16 Danny Deddens 12 East Central 21:04.8
17 Landon Gutzwiller 11 Batesville 21:05.9
18 Levi Croquart 11 Seymour 21:15.9
19 Ethan Gindling 12 East Central 21:28.1
20 Cole Klusman 12 Franklin County 21:38.8
21 Adam Maloney 10 Jac-Cen-Del 21:53.5
22 Carter Morris 10 Seymour 22:09.9
23 Paul Bontrager 9 Seymour 22:19.8
24 Austin Rohls 10 Jac-Cen-Del 22:21.5
25 Mason Enneking 12 Batesville 22:39.8
26 Justin McKittrick 12 Jac-Cen-Del 22:41.2
27 Eric Schwab 10 Franklin County 22:55.7
28 Carter Murphy 9 Seymour 23:00.6
29 Tim Zigan 9 South Ripley 23:11.7
30 Jesse Wallzs 12 Jac-Cen-Del 23:38.8
31 Thomas Jackson 10 Seymour 23:49.3
32 Ethan Campbell 11 East Central 23:51.0
33 Peter Coleman 9 East Central 24:03.7
34 A.J. Engle 10 Seymour 24:27.2
35 Ethan Neimeyer 10 North Decatur 25:39.6
36 Joel Fitzsimmons 9 Jac-Cen-Del 26:56.0
37 Adam Mack 10 North Decatur 27:16.6
38 Jackson Brumback 11 Franklin County 27:21.4
39 Collin Bryant 10 North Decatur 28:58.9
40 Damian Sailor 10 Franklin County 33:49.4
Girls 5,000 Meters Large Schools
===========================================================================
Athlete Yr Team Time
===========================================================================
1 Lily Pinckley 10 Batesville 20:23.9
2 Ava Hanson 9 Batesville 20:27.5
3 Lauren Kelley 11 Franklin County 20:59.3
4 Kinsley Folsom 9 Seymour 21:43.0
5 Maria Lopez 10 Batesville 21:43.4
6 Rachel Campbell 9 East Central 21:57.9
7 Emilee Wedding 12 East Central 22:00.7
8 Katelyn Meyer 12 Franklin County 22:17.0
9 Olivia Wehr 9 Rushville Consolidated 22:23.9
10 Trysta Vierling 11 Batesville 22:33.6
11 Katie Olsen 10 Batesville 22:40.4
12 Sarah Ripperger 10 Batesville 23:01.7
13 Carley Pride 10 Batesville 23:41.5
14 Riley Davis 12 East Central 24:00.6
15 Sofia Kemple 9 Rushville Consolidated 24:20.9
16 Katherine Apsley 10 Franklin County 25:21.2
17 Emma Cabezuelo 10 Franklin County 25:29.9
18 Yanitza Norvell 9 Rushville Consolidated 25:41.1
19 Grace Lewis 9 Seymour 25:50.4
20 Josie Selm 11 Franklin County 26:19.3
21 Lara Skaggs 11 Seymour 26:43.9
22 Josie Cudworth 12 Rushville Consolidated 26:53.6
23 Samantha Crupe 9 Rushville Consolidated 27:15.8
24 Abby Herbert 11 Rushville Consolidated 27:17.3
25 Eliana Baker 10 Seymour 27:56.8
26 Caitlin Thomasma 9 Seymour 28:47.8
27 Annabelle Bridgewa... 11 East Central 31:29.1
28 Kenzie Rogers 9 Franklin County 31:34.2
Girls 5,000 Meters Small Schools
===========================================================================
Athlete Yr Team Time
===========================================================================
1 Lanie Nicholson 10 South Ripley 21:12.7
2 Hannah Morgan 12 Lawrenceburg 21:40.9
3 Emily Campbell 10 South Ripley 22:10.2
4 Jenna Walton 10 North Decatur 22:49.2
5 Deborah Murphy 10 South Ripley 23:44.3
6 Kayla Simon 10 Jac-Cen-Del 23:55.7
7 Cloey Simon 10 Jac-Cen-Del 23:58.9
8 Lillie Oelker 12 Lawrenceburg 24:30.8
9 Kaytlin Sizemore 11 Jac-Cen-Del 24:44.3
10 Sarah Price 12 Oldenburg Academy 25:14.4
11 Katie Minch 12 Jac-Cen-Del 25:29.4
12 Avery Negangard 11 Jac-Cen-Del 25:46.6
13 Emily Flood 9 South Ripley 26:09.8
14 Kara Young 10 South Ripley 26:16.0
15 Ava Ralston 11 South Ripley 26:39.9
16 Ellie Cox 10 North Decatur 27:00.0
17 Paige Reisman 9 North Decatur 27:07.3
18 Abbey Knowlton 12 Milan 27:15.4
19 Tristyn Dennis 12 Lawrenceburg 27:52.9
20 Aneesa Schwarz 9 Lawrenceburg 29:29.1
21 Shelby Reatherford 10 Jac-Cen-Del 29:43.6
22 Janet Chen 12 Lawrenceburg 29:50.9
23 Alyson Galey 10 Lawrenceburg 32:03.1
24 Autumn Hammond 12 Jac-Cen-Del 32:25.4
25 Paige Wesseler 10 North Decatur 37:10.2
26 Philomenia Niese 9 North Decatur 42:39.0
Girls 5,000 Meters Reserve
===========================================================================
Athlete Yr Team Time
===========================================================================
1 Jade Eisert 10 Batesville 25:42.5
2 Hope Kroen 9 Batesville 27:16.1
3 Carla Patapat 11 Batesville 27:55.3
4 Addi Smith 10 Seymour 28:02.3
5 Kali Wickersham 11 Batesville 28:37.0
6 Maren McClure 10 Seymour 29:03.0
7 Cheyenne Stoffregen 9 Seymour 32:35.6
8 Maddie Bowman 12 Seymour 40:38.7