Boys 3,000 Meters Middle School
===========================================================================
Athlete Yr Team Time
===========================================================================
1 Isaiah Wittenberg 8 Maconaquah 10:14.9
2 Kaden Miller 8 Maconaquah 10:46.5
3 Leighton Dodt 7 Pioneer 11:08.3
4 Nathan Cox 8 Hamilton Heights 11:11.8
5 Isaac Lorenz 8 Maconaquah 11:14.5
6 Gavin Griffin - Cass 11:19.3
7 Ethan Zeiser 8 Maconaquah 11:20.3
8 Kolten Young 7 Cass 11:39.4
9 Darius Osborn 8 Blackford 11:42.0
10 Carson Meyer 8 Pioneer 11:44.5
11 Obadiah Greene 7 Eastern (Greentown) 11:50.5
12 Evan Oglesby Maconaquah 11:51.0
13 Ethan Snyder 7 Northwestern 11:53.5
14 Daylen Schrock 7 Maconaquah 12:00.8
15 Talan Belaire - Roosevelt 12:05.3
16 Tanner Goltz - Cass 12:07.1
17 Aden Yeary 8 Western 12:08.5
18 Brady Correll 8 Northwestern 12:10.7
19 Austin Woodhouse 8 Sheridan 12:13.6
20 Keaton Walker 8 Blackford 12:21.4
21 Logan Becker 7 Roosevelt 12:24.8
22 Jackson Baker 8 Pioneer 12:26.0
23 Matthew Mitchell 8 Northwestern 12:27.7
24 Kamp Miller 8 Eastern (Greentown) 12:28.5
25 Corbyn Sparling Northwestern 12:29.3
26 Avery Condo 7 Roosevelt 12:30.2
27 Nick Niemi Western 12:30.5
28 Aiden Clarke Hamilton Heights 12:32.8
29 Chayse Andrews Roosevelt 12:35.1
30 Gabe Roosa 7 Hamilton Heights 12:38.5
31 Jacobi Boyer Peru 12:39.5
32 Simon Kuhn Hamilton Heights 12:43.0
33 Cole Turner - Western 12:44.4
34 Freddy Flack 7 Hamilton Heights 12:47.6
35 Isaiah Heuer Hamilton Heights 12:47.6
36 Joseph Boggs - Pioneer 12:48.7
37 Ewan Shaffer Hamilton Heights 12:49.7
38 Skyler Wilson Maconaquah 12:54.1
39 Justin Hill - Roosevelt 12:56.8
40 Landon Caldwell 8 Peru 12:57.5
41 Jaxsen (jj) Muncie 7 Tipton 13:00.7
42 Trevor Rowe - Cass 13:03.9
43 Gage Baker 7 Blackford 13:05.0
44 Cole Nye 7 Maconaquah 13:05.1
45 Camden Raab Western 13:08.5
46 Andenet Wolfgang Hamilton Heights 13:11.8
47 Max Bowman Hamilton Heights 13:16.0
48 Bryan Schwartz Northwestern 13:21.3
49 Avery Berryman 8 Western 13:23.7
50 Angel Cuautle 8 Sheridan 13:30.6
51 Lane Hunt Maconaquah 13:33.4
52 Grayer Belaire - Roosevelt 13:35.2
53 Kelton Serra 7 Kokomo Central 13:35.5
54 Kade Nye Maconaquah 13:38.1
55 Tanner Roberts 6 Blackford 13:41.3
56 Alex Ryker 8 Tipton 13:42.3
57 Evan Kallio - Western 13:44.7
58 Lucas Graham 8 Roosevelt 13:45.7
59 Moo Yu - Cass 13:47.3
60 Mason Kitterman 6 Blackford 13:48.2
61 Arien Knight 8 Peru 13:48.9
62 Colten Coplen - Cass 13:50.1
63 James Jernigan 8 Blackford 13:50.6
64 Cooper Doucette 7 Hamilton Heights 13:53.5
65 Noah Walker Tipton 13:55.1
66 Dyran Weaver 4 Sheridan 13:55.2
67 Tyler Runyan - Hamilton Heights 13:55.6
68 Andrew Anderson 7 Kokomo Central 13:57.4
69 Hugo May Western 13:57.9
70 Jordyn Gillespie 7 Kokomo Central 13:58.8
71 Noah Jenson 7 Roosevelt 13:59.3
72 Eric Butt 8 Roosevelt 14:00.1
73 Christian Martin Eastern (Greentown) 14:01.2
74 Logan Phillips Northwestern 14:02.1
75 Ryker Ream 7 Sheridan 14:05.0
76 Sam Humrichous 7 Tipton 14:05.2
77 Austin Brooke 7 Pioneer 14:06.8
78 Jacob Barry 5 Blackford 14:07.5
79 Teigan Althouse Peru 14:07.6
80 Carter Enix Peru 14:08.2
81 Keegan Stout 7 Sheridan 14:18.4
82 Wyatt Hoppes Eastern (Greentown) 14:26.4
83 Caleb Decker 8 Peru 14:37.2
84 Colton Moore 7 Hamilton Heights 14:39.6
85 Amos Greene Eastern (Greentown) 14:39.9
86 Cole Shock 8 Western 14:42.2
87 Ethan Stanley 8 Tipton 14:59.6
88 Noel Wittenbach 7 Western 15:01.6
89 Reagan Long Eastern (Greentown) 15:02.9
90 Jude Bogenschutz Hamilton Heights 15:04.2
91 Lane Waddell Western 15:09.7
92 Jackson Cantlon Hamilton Heights 15:10.4
93 Ty Frazier Western 15:10.7
94 Kendric Personett 8 Pioneer 15:18.7
95 Sam Berry 6 Blackford 15:18.9
96 Vinnie Pisano Hamilton Heights 15:29.1
97 Elliot Cooper - Pioneer 15:29.9
98 Joshua Gray 7 Peru 15:33.6
99 Braden Wunderlicht - Taylor 15:40.2
100 Chris Buckner Hamilton Heights 15:41.6
101 AC Robertson 8 Western 15:42.3
102 Max Tragesser 7 Tipton 15:42.4
103 Dylan Collins - Cass 15:42.6
104 Tobin Blong 8 Peru 16:01.3
105 Drew Hilton Hamilton Heights 16:04.3
106 Jasper Kiser Roosevelt 16:04.4
107 Eli Heuer Hamilton Heights 16:05.3
108 Luke Lipps Roosevelt 16:11.2
109 Conner Frederick 7 Kokomo Central 16:15.9
110 Hayden Tharp 7 Hamilton Heights 16:18.3
111 Brendan Jones Kokomo Central 16:20.9
112 Carter Armstrong 7 Cass 16:25.3
113 Isaiah Moore 8 Maconaquah 16:29.3
114 Max Uggen 5 Blackford 16:32.5
115 Adam Kemper 8 Kokomo Central 16:40.2
116 Zach Phillips 7 Sheridan 16:52.7
117 Brayden Jenkins Tipton 17:04.2
118 Cadyn Miller Peru 17:17.0
119 Hunter Powell Hamilton Heights 17:18.5
120 Wesley Allen 7 Peru 17:19.3
121 Jakob Bertoline Eastern (Greentown) 17:29.2
122 Reece Walker 5 Blackford 17:34.4
123 Charleston Slentz 8 Blackford 17:45.6
124 Monte Babb 8 Western 17:58.7
125 Adam Oliver North Miami 18:03.9
126 Xander Bullock - Pioneer 18:05.1
127 Jack Sullivan Western 18:16.0
128 Ian Roseberry Peru 18:23.2
129 Thomas Greenway Eastern (Greentown) 19:18.1
130 Justin Cline 8 Western 19:25.8
131 Garrett Weaver Northwestern 19:31.7
132 Nick Sommers Northwestern 19:33.4
133 Dominique Smiley Eastern (Greentown) 20:32.9
134 Wade Catron 8 Sheridan 22:03.9
135 Zane Yant 6 Sheridan 24:27.0
3,000 Meters Middle School Team Scores
===========================================================================
Pl Team Points
===========================================================================
1 Maconaquah 27
2 Northwestern 124
3 Cass 126
4 Hamilton Heights 128
5 Roosevelt 130
6 Pioneer 139
7 Western 167
8 Blackford 177
9 Eastern (Greentown) 247
10 Sheridan 264
11 Peru 268
12 Tipton 294
13 Kokomo Central 340
Girls 3,000 Meters Middle School
===========================================================================
Athlete Yr Team Time
===========================================================================
1 Hannah Moore 8 Northwestern 11:20.1
2 Chloe Jordan Maconaquah 11:53.2
3 Lucy Loshnowsky 7 Maconaquah 12:05.9
4 Violet Montgomery 8 Pioneer 12:11.1
5 Lauren Bradley 8 Western 12:21.7
6 Cora Rodibaugh 7 Tipton 12:31.3
7 Aftin Griffin - Cass 12:34.8
8 Laci Winegardner 8 Maconaquah 12:37.1
9 Elizabeth Ferguson 7 Eastern (Greentown) 12:48.9
10 Samantha Jones 7 Maconaquah 12:49.3
11 Lauren Driscoll 8 Maconaquah 12:54.2
12 Abby Jordan 8 Maconaquah 12:54.7
13 Ava Kantz Eastern (Greentown) 12:59.2
14 Courtney Adams 7 Northwestern 13:01.1
15 Lilly Roth 8 Roosevelt 13:06.0
16 Annaleigh Hedrick - Cass 13:08.7
17 Ava Kaufmann 8 Roosevelt 13:12.1
18 Jasmine Aragon Roosevelt 13:28.6
19 Mackenzie York - Western 13:29.7
20 Maddy Shoaff 7 Western 13:30.2
21 Ava Krisher 8 Northwestern 13:35.8
22 Hattie Harlow 7 Western 13:35.9
23 Mia Osornio 7 Maconaquah 13:36.3
24 Avery Shock 8 Western 13:37.7
25 Lauryn Merritt 8 Maconaquah 13:39.6
26 Joy Marley 7 Western 13:40.7
27 Kathryn Rodkey 8 Maconaquah 13:48.2
28 Cierra Faber 7 Blackford 13:50.9
29 Gretchen Riggle Kokomo Central 13:51.7
30 Kylie Logan - Cass 13:52.9
31 Gianna Condo Roosevelt 13:54.8
32 Mary Ella Bichey Hamilton Heights 13:55.9
33 Callie France 7 North Miami 13:56.4
34 Anna Shewalter 8 Pioneer 13:58.8
35 Ella Hare Tipton 14:00.1
36 Kaytlin Moeller 7 Maconaquah 14:03.7
37 Elyse Hurley Hamilton Heights 14:05.1
38 Kenzie Moore Western 14:08.0
39 Ella Ewing - Hamilton Heights 14:17.9
40 Lucy Lightfoot 7 Tipton 14:19.0
41 Allie Clamme 8 Blackford 14:23.1
42 Bianca Panmi - Cass 14:24.5
43 Aubrey McClain 7 Maconaquah 14:26.1
44 Emmalyn Ogle 8 Pioneer 14:30.0
45 Lily Greene 8 Eastern (Greentown) 14:34.1
46 Natalie Garcia Hamilton Heights 14:35.1
47 Yolanda Mares Roosevelt 14:36.7
48 Ava Hubner - Cass 14:39.3
49 Aubrey Stevens Western 14:59.5
50 Sierra Bramel Hamilton Heights 15:02.5
51 Ji Warren 6 Sheridan 15:02.6
52 Ava Matthews Roosevelt 15:09.1
53 Lilly Boyer 7 Tipton 15:12.4
54 Mattie Robertson 7 Roosevelt 15:13.2
55 Ava Wenger 8 Western 15:14.2
56 Kaitlyn Benner 7 Cass 15:14.7
57 Patience Goff Hamilton Heights 15:18.2
58 Abigail Slentz 6 Blackford 15:19.8
59 Isabella Bailey Hamilton Heights 15:20.7
60 Kinsey Snyder 8 Roosevelt 15:22.2
61 Allara Henry - Cass 15:23.8
62 Alexis Alford - Cass 15:25.4
63 Ella Hickok 8 Hamilton Heights 15:25.8
64 Ashlyn Pownall Western 15:26.2
65 Kayleigh Faber 5 Blackford 15:26.4
66 Ammee Uggen 8 Blackford 15:26.7
67 Darriuna Kirby Kokomo Central 15:28.9
68 Hannah Zamora - Cass 15:29.1
69 Anna Roush 8 Peru 15:32.3
70 Kacey Bogue Western 15:35.0
71 Eowyn Bridge 8 Roosevelt 15:46.4
72 Mya Robertson Roosevelt 15:51.0
73 Jocelyn Favela - Roosevelt 16:00.0
74 Callyn Colford - Pioneer 16:00.5
75 Molly Stage 7 Western 16:13.5
76 Amira Abrams 8 Sheridan 16:17.6
77 Rowynn Hall 7 Peru 16:21.3
78 Karlie Pitts 6 Blackford 16:23.1
79 Aviana Haigh 8 Peru 16:23.3
80 Alivia Kinney Eastern (Greentown) 16:24.9
81 Emma Nelson 7 Cass 16:26.8
82 Kalli Mealy 6 Blackford 16:39.1
83 Anna Pownall 7 Western 16:40.0
84 Norah Rayl Eastern (Greentown) 16:42.9
85 Ellie Kretz Western 16:43.3
86 Loralie Hile 6 Blackford 16:44.4
87 Nevaeh Barefield 8 Kokomo Central 16:54.3
88 Kaylene Kirk 8 Peru 16:56.0
89 Erabella Winrotte Kokomo Central 16:58.0
90 Anashea Dolly 8 Peru 17:06.0
91 Gwendolyn Pritsch Hamilton Heights 17:15.2
92 Chloe Brock Tipton 17:21.3
93 Chloe Reecer 8 Tipton 17:24.9
94 Michelle Dotlich 8 Hamilton Heights 17:36.1
95 Leah Mitchell 8 Kokomo Central 17:37.7
96 Makenzie Wilkinson 7 Peru 17:44.1
97 Isabelle Reid 8 Blackford 17:48.4
98 Lorelei Bowden Hamilton Heights 17:55.5
99 Lauren Happel Hamilton Heights 18:04.9
100 Kaitlyn Lipps Roosevelt 18:10.2
101 Rebecca Robinson 8 Kokomo Central 18:35.5
102 Savannah Bowers Kokomo Central 18:42.0
103 Zoe Cross Peru 18:50.2
104 Audrey Turner 7 Peru 19:04.3
105 Sofie Hibschman Eastern (Greentown) 19:42.0
106 Morgan Rakestraw Kokomo Central 20:57.2
107 Macy Rakestraw Kokomo Central 21:13.8
108 Joslyn Petty Western 21:23.8
3,000 Meters Middle School Team Scores
===========================================================================
Pl Team Points
===========================================================================
1 Maconaquah 26
2 Western 74
3 Roosevelt 102
4 Cass 112
5 Hamilton Heights 157
6 Eastern (Greentown) 162
7 Tipton 163
8 Blackford 193
9 Kokomo Central 251
10 Peru 272