Men's 60m Dash - Finals Heat 1
============================================================================
Athlete Yr Team Time Score
============================================================================
1 LeFevre, Rob SR Fort Recovery 7.21 -
2 Serna, Reece JR Metamora Evergreen 7.26 -
3 Shittu, Elijah SR Indianapolis Arsenal Technical 7.44 -
4 Luevanos, Antonio Hornet Track Club 7.53 -
5 Pearson, Riley SO Fort Recovery 7.54 -
6 Schenkel, Clay JR Unattached 7.61 -
7 Joachim, George Unattached 7.99 -
Bakare, Mobolaji SR Indianapolis Arsenal Technical NT -
Men's 60m Dash - Finals Heat 2
============================================================================
Athlete Yr Team Time Score
============================================================================
1 Acheson , Jake JR Fort Recovery 7.44 -
2 Moorman, Owen FR Fort Recovery 7.54 -
3 Muhlenkamp, Drew JR Fort Recovery 7.55 -
4 Howey, Zack SO Unattached 7.58 -
5 Howey, Richard SR Northridge 7.64 -
6 Thomas, Brandon JR Unattached 7.70 -
7 Hershberger, Tyler SO Middlebury Track Club 7.76 -
8 Albright, Daven Hornet Track Club 7.90 -
Men's 60m Dash - Finals Heat 3
============================================================================
Athlete Yr Team Time Score
============================================================================
1 Murphy, Cody SO Churubusco 7.58 -
2 Wandrey, Leynes North Central (Ohio) 7.58 -
3 Buell, Zach Hornet Track Club 7.81 -
4 Campbell, John Unattached 7.83 -
5 Cogswell, Andrew SO Unattached 7.84 -
6 Short, Eric JR Montpelier 8.10 -
7 Donnald, Drew JR Metamora Evergreen 9.53 -
Sylvester, Matthew SR Unattached NT -
Men's 60m Dash - Finals Heat 4
============================================================================
Athlete Yr Team Time Score
============================================================================
1 Justice, Bryce SR Unattached 7.51 -
2 Crist, Cooper SR Unattached 7.57 -
3 Cruz, Gabe Hornet Track Club 7.87 -
4 Brown, Hayden JR West Unity Hilltop 8.02 -
5 Joachim, Carric 8 Unattached 8.13 -
6 Payne, Dominick JR Indianapolis Arsenal Technical 8.36 -
7 Bunner, Tom Unattached 8.83 -
Byers, Chandler JR Montpelier NT -
Men's 60m Dash - Finals Heat 5
============================================================================
Athlete Yr Team Time Score
============================================================================
1 Smith, Braden JR Lakewood Park Christian 7.53 -
2 Faler, Koleman North Central (Ohio) 8.24 -
3 Alford, Parker SO Triton 8.35 -
4 Livengood, Evan North Central (Ohio) 9.38 -
May, Jeremy Triton NT -
Houser, Grant 8 Unattached NT -
Men's 200m Dash - Finals Heat 1
============================================================================
Athlete Yr Team Time Score
============================================================================
1 Serna, Reece JR Metamora Evergreen 23.49 -
2 Allen, Jalen SR Indianapolis Arsenal Technical 23.73 -
3 Smith, Braden JR Lakewood Park Christian 24.24 -
4 Luevanos, Antonio Hornet Track Club 24.24 -
5 Ball, Derrick SR Indianapolis Arsenal Technical 24.30 -
6 Schenkel, Clay JR Unattached 25.33 -
Men's 200m Dash - Finals Heat 2
============================================================================
Athlete Yr Team Time Score
============================================================================
1 Bakare, Mobolaji SR Indianapolis Arsenal Technical 24.55 -
2 Howey, Zack SO Unattached 24.84 -
Griffen, Sheldon SO Indianapolis Arsenal Technical NT -
Rose, Shamar FR Indianapolis Arsenal Technical NT -
Thomas, Brandon JR Unattached NT -
Joachim, George Unattached NT -
Men's 200m Dash - Finals Heat 3
============================================================================
Athlete Yr Team Time Score
============================================================================
1 Tijerina, LJ SR Archbold 25.26 -
2 Buell, Zach Hornet Track Club 25.34 -
3 Hershberger, Tyler SO Middlebury Track Club 25.80 -
4 Wandrey, Leynes North Central (Ohio) 26.54 -
5 Goldman, Terrance SO Indianapolis Arsenal Technical 29.62 -
Donnald, Drew JR Metamora Evergreen NT -
Men's 200m Dash - Finals Heat 4
============================================================================
Athlete Yr Team Time Score
============================================================================
1 Cruz, Gabe Hornet Track Club 25.34 -
2 Campbell, John Unattached 25.42 -
3 Payne, Dominick JR Indianapolis Arsenal Technical 25.73 -
4 Reed, Jordan JR Indianapolis Arsenal Technical 26.61 -
5 Boston, Charles SO Indianapolis Arsenal Technical 27.26 -
Albright, Daven Hornet Track Club NT -
Men's 200m Dash - Finals Heat 5
============================================================================
Athlete Yr Team Time Score
============================================================================
1 Sanders, Anthony SR Metamora Evergreen 26.03 -
2 Faler, Koleman North Central (Ohio) 28.04 -
3 Cordray, Tristan JR Metamora Evergreen 29.90 -
4 Livengood, Evan North Central (Ohio) 33.54 -
Schoendorf, Lane FR Metamora Evergreen NT -
Bunner, Tom Unattached NT -
Men's 200m Dash - Finals Heat 6
============================================================================
Athlete Yr Team Time Score
============================================================================
1 Murphy, Cody SO Churubusco 25.60 -
2 Tomblin, Zachary North Central (Ohio) 31.95 -
Prater, Shawn JR Churubusco NT -
Men's 400m Dash - Finals Heat 1
============================================================================
Athlete Yr Team Time Score
============================================================================
1 Thomas, Brandon JR Unattached 54.69 -
2 Miller, Martin JR Unattached 56.37 -
3 Anderson, Jonah SR Indianapolis Arsenal Technical 57.26 -
4 Sylvester, Matthew SR Unattached 58.35 -
5 Short, Eric JR Montpelier 59.75 -
Joachim, George Unattached NT -
Men's 400m Dash - Finals Heat 2
============================================================================
Athlete Yr Team Time Score
============================================================================
1 Carpenter, Remington SO Unattached 57.99 -
2 Albright, Daven Hornet Track Club 59.31 -
3 Zak, Sean JR Lakewood Park Christian 1:01.13 -
4 Wehrle, Josh North Central (Ohio) 1:04.28 -
5 Jones, Anthony JR Indianapolis Arsenal Technical 1:07.12 -
Men's 400m Dash - Finals Heat 3
============================================================================
Athlete Yr Team Time Score
============================================================================
1 Terranova, Nick SO Unattached 1:02.69 -
2 Tomblin, Zachary North Central (Ohio) 1:11.61 -
3 Reeser, Kadden North Central (Ohio) 1:16.15 -
Byers, Chandler JR Montpelier NT -
Schoendorf, Lane FR Metamora Evergreen NT -
Serna, Reece JR Metamora Evergreen NT -
Men's 400m Dash - Finals Heat 4
============================================================================
Athlete Yr Team Time Score
============================================================================
1 Prater, Shawn JR Churubusco 58.60 -
2 Lantz, Eli SO Churubusco 58.91 -
3 Cordray, Tristan JR Metamora Evergreen 1:06.92 -
Men's 800m Run - Finals Heat 1
============================================================================
Athlete Yr Team Time Score
============================================================================
1 Schwartz , Anthony JR Unattached 2:06.86 -
2 Steury, Izaiah Hornet Track Club 2:07.40 -
3 Korte, Grant Hornet Track Club 2:09.80 -
4 Williamson, Lance FR Unattached 2:12.45 -
5 Quintana, Casey JR Unattached 2:12.68 -
6 DeRose, Tim JR Unattached 2:14.47 -
7 Rode, Justin SR McComb 2:17.57 -
8 Quarles, Cameron SR Indianapolis Arsenal Technical 2:43.04 -
Gonzalez , Romeo JR Unattached NT -
Men's 800m Run - Finals Heat 2
============================================================================
Athlete Yr Team Time Score
============================================================================
1 Campbell, Jude JR Unattached 2:23.43 -
2 Arnos, Andrew 8 Unattached 2:24.22 -
3 Lantz, Eli SO Churubusco 2:29.37 -
4 Kirtz, Donovin JR Indianapolis Arsenal Technical 2:30.24 -
5 Sanders, Anthony SR Metamora Evergreen 2:30.25 -
6 Warren, Karachi SO Indianapolis Arsenal Technical 2:34.19 -
7 Adelkan, Adebowale JR Indianapolis Arsenal Technical 2:35.44 -
8 Terranova, Nick SO Unattached 2:54.94 -
Tipping, Auggie JR Metamora Evergreen NT -
Men's 800m Run - Finals Heat 3
============================================================================
Athlete Yr Team Time Score
============================================================================
1 White, Colton SO Lakewood Park Christian 2:20.31 -
2 Neff, Tyler 8 The Spartan Project 2:31.44 -
3 Burney, Alex Hornet Track Club 2:32.02 -
4 Prater, Shawn JR Churubusco 2:34.03 -
5 Vergon, Jon SO Lakewood Park Christian 2:35.00 -
6 Sakos, Blake North Central (Ohio) 2:43.83 -
7 Traxler, Evan North Central (Ohio) 2:59.47 -
8 Reeser, Kadden North Central (Ohio) 3:22.91 -
Men's 1,600m Run - Finals Heat 1
============================================================================
Athlete Yr Team Time Score
============================================================================
1 Carpenter, Spencer SO Unattached 4:28.37 -
2 Williams, Andy 3 Rivers Elite 4:29.61 -
3 Steury, Izaiah Hornet Track Club 4:30.24 -
4 Salinas, Ben Unattached 4:42.66 -
5 Quintana, Casey JR Unattached 4:50.77 -
6 Stuckey, Keagan JR The Spartan Project 4:53.30 -
7 DeRose, Tim JR Unattached 4:56.85 -
8 Gonzalez , Romeo JR Unattached 5:01.74 -
9 McMann, Bryce SO Unattached 5:04.32 -
10 Arnos, Andrew 8 Unattached 5:08.01 -
11 Hornbacher, Quinn Hornet Track Club 5:08.25 -
12 Corona, Carlos SR Elkhart Christian Academy 5:22.48 -
Schwartz , Anthony JR Unattached NT -
Baker, Paul SR Unattached NT -
Men's 1,600m Run - Finals Heat 2
============================================================================
Athlete Yr Team Time Score
============================================================================
1 Rode, Justin SR McComb 5:18.09 -
2 Bruick, Harrison Hornet Track Club 5:22.71 -
3 Campbell, Jude JR Unattached 5:26.62 -
4 Burney, Alex Hornet Track Club 5:34.45 -
5 Witte, Devin JR Archbold 5:34.66 -
6 Eichstadt, Andrew SO Unattached 5:35.61 -
7 Moya, Ward The Spartan Project 5:38.42 -
8 Sakos, Blake North Central (Ohio) 5:42.73 -
9 Ramirez, Jonathan Hornet Track Club 5:51.88 -
10 Page, Josiah SR Triton 6:02.49 -
11 Ruffer, Weston SO Archbold 6:08.22 -
12 Roggow, William FR Career Academy South Bend 6:26.88 -
13 Traxler, Evan North Central (Ohio) 6:27.00 -
14 DeLaney, Ryan FR Career Academy South Bend 7:35.80 -
Tipping, Auggie JR Metamora Evergreen NT -
Men's 3,200m Run - Finals
============================================================================
Athlete Yr Team Time Score
============================================================================
1 Yoder, Kent SR Unattached 9:54.04 -
2 Liepe, Austin JR Unattached 10:21.66 -
3 Begly, Lucas LTC 10:40.96 -
4 Smith, Alexander SO Indianapolis Arsenal Technical 11:02.55 -
5 Corona, Omar JR Elkhart Christian Academy 12:43.74 -
Bruick, Harrison Hornet Track Club NT -
Corona, Carlos SR Elkhart Christian Academy NT -
Gonzalez , Romeo JR Unattached NT -
Hornbacher, Quinn Hornet Track Club NT -
Roggow, William FR Career Academy South Bend NT -
Men's 60m Hurdles - Finals
============================================================================
Athlete Yr Team Time Score
============================================================================
1 Haynes, Dominick SR Indianapolis Arsenal Technical 8.77 -
2 Story, Keenan SR Unattached 9.77 -
3 Duncan, Avery JR Unattached 10.69 -
4 Boston, Charles SO Indianapolis Arsenal Technical 11.06 -
5 Alford, Parker SO Triton 12.17 -
Men's 4 x 200m Relay - Finals
============================================================================
Team Time Score
============================================================================
1 Fort Recovery 1:36.63 -
2 Fort Recovery 1:36.63 -
Men's 4 x 400m Relay - Finals
============================================================================
Team Time Score
============================================================================
1 Lakewood Park Christian 4:04.31 -
2 Indianapolis Arsenal Technical 4:08.91 -
3 Indianapolis Arsenal Technical 4:11.22 -
Men's High Jump
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark Score
==============================================================================
1 Crist, Cooper SR Unattached 6-5 -
2 Sylvester, Matthew SR Unattached 5-6 -
3 Duncan, Avery JR Unattached 5-6 -
4 Alford, Parker SO Triton 5-0 -
Schoendorf, Lane FR Metamora Evergreen NH -
Men's Pole Vault - Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark Score
==============================================================================
1 Wiseman, Zach SO Unattached 13-0 -
2 Painter, Joe JR Unattached 13-0 -
3 Lubbehusen, Seth SO Unattached 13-0 -
4 Babits, Paul SR Vault High Athletics 12-0 -
5 Bunner, Tom Unattached 11-0 -
6 May, Jeremy Triton 9-6 -
Wise, Brandon JR Unattached NH -
Livengood, Evan North Central (Ohio) NH -
Men's Long Jump
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark Score
==============================================================================
1 Mitchell, Georard Unattached 22-9 -
2 Ball, Derrick SR Indianapolis Arsenal Technical 21-3 -
3 Justice, Bryce SR Unattached 19-7 -
4 Sylvester, Matthew SR Unattached 19-0 -
5 Joachim, George Unattached 18-8 -
6 Duncan, Avery JR Unattached 17-7 -
7 Font, Tyler SR Unattached 17-5.5 -
8 Cogswell, Andrew SO Unattached 17-5.5 -
9 Joachim, Carric 8 Unattached 16-3.5 -
10 Story, Keenan SR Unattached 16-1.5 -
11 Page, Josiah SR Triton 15-11.5 -
12 May, Jeremy 0 Triton 15-11.5 -
13 Buell, Zach Hornet Track Club 15-10 -
14 Vergon, Jon SO Lakewood Park Christian 14-2 -
15 Tomblin, Zachary North Central (Ohio) 10-0.5 -
Houser, Grant 8 Unattached ND -
Men's Shot Put - Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark Score
==============================================================================
8 Lake, Jaxton SO Northridge High School 38-0 -
9 Dye, Jeret JR Montpelier 37-4 -
10 Malhman, Carson JR West Unity Hilltop 37-4 -
11 Pawlaczyk, Colten SR Metamora Evergreen 35-8 -
13 Craig-Hawkins, Devon JR Indianapolis Arsenal Technical 30-0 -
14 Watson, Cole Let It Fly Throwing 29-3 -
15 Rodriquez, Landon SO Montpelier 24-1 -
16 Zak, Sean JR Lakewood Park Christian 21-4 -
Kinnaird, Jacob SO Indianapolis Arsenal Technical ND -
1 Turna, Vishal Let It Fly Throwing 47-8 -
2 Stephenson, Joe Let It Fly Throwing 44-8 -
3 Mccomber, Tim Hornet Track Club 44-4 -
4 Howey, Richard SR Northridge 43-3 -
5 Villafuerte, Ben SR Hornet Track Club 41-4 -
6 Coil, Matthew SO Unattached 40-4 -
7 Goodnight, Austin SR Montpelier 39-5 -
12 Williams, Jerry SO Indianapolis Arsenal Technical 34-2 -
Men's Weight Throw
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark Score
==============================================================================
1 Turna, Vishal Let It Fly Throwing 56-4 -
2 Stephenson, Joe Let It Fly Throwing 48-5 -
3 Watson, Cole Let It Fly Throwing 24-2 -
Women's 60m Dash - Finals Heat 1
============================================================================
Athlete Yr Team Time Score
============================================================================
1 McKenzie, TJ Future Stars 7.96 -
2 Patterson, Morgan Future Stars 8.12 -
3 Irby, Jodeci Future Stars 8.24 -
4 Clampitt, Maykayla SR Warsaw Community 8.28 -
5 Sternberg, Kennedi Let It Fly Throwing 8.29 -
6 Oberhaus, Mariah SO Tol. St. Ursula Academy 8.44 -
7 Pentecost, Cailyn JR Unattached 8.45 -
8 Pryor, Tayla JR Tol. St. Ursula Academy 8.69 -
Women's 60m Dash - Finals Heat 2
============================================================================
Athlete Yr Team Time Score
============================================================================
1 Kirkwood, Dylan Future Stars 8.31 -
2 Holcomb, Jessica SR Unattached 8.55 -
3 Keller, Kennedy SO Metamora Evergreen 8.75 -
4 Meklus, Daley FR Tol. St. Ursula Academy 8.79 -
5 Littlejohn, Princess JR Indianapolis Arsenal Technical 8.82 -
6 Miller, Alexia North Central (Ohio) 8.88 -
Bomersback, Cami Future Stars NT -
Keller, Kennedy SO Unattached NT -
Women's 60m Dash - Finals Heat 3
============================================================================
Athlete Yr Team Time Score
============================================================================
1 Buriff, Michaela SR Warsaw Community 8.54 -
2 Bellamy, Maygan SR Warsaw Community 8.81 -
3 Duncan, Baylee SO Warsaw Community 8.97 -
4 Barnes, Jasmine Future Stars 9.11 -
5 Gillen, Alex JR Metamora Evergreen 9.16 -
6 Bohner, Shailynn SO Montpelier 9.26 -
Kerekes, Emily JR Metamora Evergreen NT -
Beamon, Alicia SO Indianapolis Arsenal Technical NT -
Women's 60m Dash - Finals Heat 4
============================================================================
Athlete Yr Team Time Score
============================================================================
1 Bumb, Hanna SR Montpelier 9.03 -
2 Roth, Kendall JR West Unity Hilltop 9.22 -
3 Anderson, Niamyah Future Stars 9.28 -
4 Smith, Kate SO West Unity Hilltop 9.43 -
5 Hill, Annie SO Triton 9.52 -
6 Rollo, Zoey FR Tol. St. Ursula Academy 9.63 -
7 Lamontagne, Alison JR Montpelier 9.86 -
8 Quicker, Kylee 7 St Ursula Junior Academy 9.99 -
Women's 60m Dash - Finals Heat 5
============================================================================
Athlete Yr Team Time Score
============================================================================
1 Altaffer, Jacee 8 Montpelier 9.66 -
2 Fomby, Kamiah Future Stars 9.95 -
Guenther, Karli FR Tol. St. Ursula Academy NT -
Bussell, Madison 7 Montpelier NT -
VandeVoorde, Kadynce 8 Montpelier NT -
May, Alysha SR Triton NT -
Women's 60m Dash - Finals Heat 6
============================================================================
Athlete Yr Team Time Score
============================================================================
Thornton, Olivia SO Tol. St. Ursula Academy NT -
Oxender, Paige North Central (Ohio) NT -
Oxender, Gwen North Central (Ohio) NT -
Women's 200m Dash - Finals Heat 1
============================================================================
Athlete Yr Team Time Score
============================================================================
1 Irby, Jodeci Future Stars 26.69 -
2 McKenzie, TJ Future Stars 26.81 -
3 Patterson, Morgan Future Stars 27.22 -
4 Pryor, Tayla JR Tol. St. Ursula Academy 28.25 -
5 Luna, Michelle Hornet Track Club 29.24 -
6 Lampkin, Roncresha JR Indianapolis Arsenal Technical 29.92 -
Women's 200m Dash - Finals Heat 2
============================================================================
Athlete Yr Team Time Score
============================================================================
1 Bellamy, Maygan SR Warsaw Community 28.20 -
2 Pentecost, Cailyn JR Unattached 28.40 -
3 Clampitt, Maykayla SR Warsaw Community 28.92 -
4 Oberhaus, Mariah SO Tol. St. Ursula Academy 29.83 -
5 Littlejohn, Princess JR Indianapolis Arsenal Technical 30.72 -
Sternberg, Kennedi Let It Fly Throwing NT -
Women's 200m Dash - Finals Heat 3
============================================================================
Athlete Yr Team Time Score
============================================================================
1 Scott, Kobi Future Stars 28.09 -
2 Buriff, Michaela SR Warsaw Community 29.05 -
3 Holcomb, Jessica SR Unattached 29.09 -
4 Duncan, Baylee SO Warsaw Community 30.69 -
5 Beamon, Alicia SO Indianapolis Arsenal Technical 32.20 -
6 Korrie, Goodness JR Indianapolis Arsenal Technical 33.06 -
Women's 200m Dash - Finals Heat 4
============================================================================
Athlete Yr Team Time Score
============================================================================
1 Meklus, Daley FR Tol. St. Ursula Academy 30.03 -
2 Irby, Liberty Future Stars 30.99 -
3 Keller, Kennedy SO Metamora Evergreen 31.14 -
4 Fleming, Jabrea SR Indianapolis Arsenal Technical 32.04 -
Gowthrop, Makala Hornet Track Club NT -
Gensch, Asia JR Metamora Evergreen NT -
Women's 200m Dash - Finals Heat 5
============================================================================
Athlete Yr Team Time Score
============================================================================
1 Miller, Alexia North Central (Ohio) 30.28 -
2 Barnes, Jasmine Future Stars 30.28 -
3 Gillen, Alex JR Metamora Evergreen 32.26 -
4 Perry, Jezriel JR Indianapolis Arsenal Technical 35.19 -
Bomersback, Cami Future Stars NT -
Keller, Kennedy SO Unattached NT -
Women's 200m Dash - Finals Heat 6
============================================================================
Athlete Yr Team Time Score
============================================================================
1 Anderson, Niamyah Future Stars 33.32 -
2 Quicker, Kylee 7 St Ursula Junior Academy 33.90 -
Rollo, Zoey FR Tol. St. Ursula Academy NT -
Guenther, Karli FR Tol. St. Ursula Academy NT -
Kerekes, Emily JR Metamora Evergreen NT -
Johnson, Nicole FR Metamora Evergreen NT -
Women's 200m Dash - Finals Heat 7
============================================================================
Athlete Yr Team Time Score
============================================================================
1 Close, Cassidy Hornet Track Club 31.19 -
2 Fomby, Kamiah Future Stars 34.12 -
3 Wright, Charlie Hornet Track Club 36.16 -
4 Heer, Ava FR Tol. St. Ursula Academy 37.15 -
Women's 200m Dash - Finals Heat 8
============================================================================
Athlete Yr Team Time Score
============================================================================
1 Binnema, Seline Hornet Track Club 35.30 -
2 Oxender, Gwen North Central (Ohio) 37.65 -
Burris, Emily SO Lakewood Park Christian NT -
Women's 400m Dash - Finals Heat 1
============================================================================
Athlete Yr Team Time Score
============================================================================
1 Irby, Jodeci Future Stars 1:00.11 -
2 Graft, Katie FR Churubusco 1:04.52 -
3 Debolt, Cara FR Churubusco 1:08.59 -
4 Bumb, Hanna SR Montpelier 1:11.52 -
5 Keller, Kennedy SO Metamora Evergreen 1:12.48 -
Gensch, Asia JR Metamora Evergreen NT -
Women's 400m Dash - Finals Heat 2
============================================================================
Athlete Yr Team Time Score
============================================================================
1 Close, Cassidy Hornet Track Club 1:10.71 -
2 Barnes, Jasmine Future Stars 1:12.38 -
3 Lamontagne, Alison JR Montpelier 1:18.90 -
Quicker, Kylee 7 St Ursula Junior Academy NT -
Heer, Ava FR Tol. St. Ursula Academy NT -
Keller, Kennedy SO Unattached NT -
Women's 400m Dash - Finals Heat 3
============================================================================
Athlete Yr Team Time Score
============================================================================
1 Wright, Charlie Hornet Track Club 1:18.30 -
2 Binnema, Seline Hornet Track Club 1:19.74 -
3 Anderson, Niamyah Future Stars 1:22.48 -
4 Fomby, Kamiah Future Stars 1:23.20 -
Burris, Emily SO Lakewood Park Christian NT -
Women's 800m Run - Finals Heat 1
============================================================================
Athlete Yr Team Time Score
============================================================================
1 Nix, Katie Hornet Track Club 2:27.03 -
2 Woods, Kaitlyn Fort Wayne Striders 2:28.86 -
3 Early, Jasmine Future Stars 2:31.59 -
4 Quintana , Faith SR Unattached 2:34.96 -
5 Minton, Ashlyn SO Unattached 2:38.56 -
6 Villarosa, Kristel Unattached 2:44.71 -
7 Olvera, Brenda Future Stars 2:44.88 -
8 Knight, Isabel Fort Wayne Striders 2:47.37 -
9 Aselage, Paige Fort Wayne Striders 2:53.43 -
Kreger, Kasey FR Tol. St. Ursula Academy NT -
Biernat, Samantha Hornet Track Club NT -
Women's 800m Run - Finals Heat 2
============================================================================
Athlete Yr Team Time Score
============================================================================
1 Vogan, Natalee SR Fort Wayne Striders 2:34.49 -
2 Ebetino, Alexandria Fort Wayne Striders 2:37.72 -
3 Clibon, Victoria Future Stars 2:38.49 -
4 Gowthrop, Makala Hornet Track Club 2:47.16 -
5 Blum, Hannah Hornet Track Club 2:51.03 -
6 LaLonde, Elizabeth JR Unattached 2:53.01 -
7 Bowling, Emma SR Indianapolis Arsenal Technical 2:53.22 -
8 Williams, Alyssa Future Stars 2:59.56 -
9 Colin, Jazmin Future Stars 3:39.84 -
Heer, Ava FR Tol. St. Ursula Academy NT -
Grashoff, Ella Fort Wayne Striders NT -
Women's 800m Run - Finals Heat 3
============================================================================
Athlete Yr Team Time Score
============================================================================
1 Graft, Katie FR Churubusco 2:48.96 -
2 Cavacini, Maria Fort Wayne Striders 2:50.41 -
3 Letendre, Bailey Hornet Track Club 2:50.43 -
4 Debolt, Cara FR Churubusco 2:52.81 -
5 Chalfant, Abby SR Lakewood Park Christian 2:53.78 -
6 Lewin, Ella LTC 2:56.60 -
7 Irby, Liberty Future Stars 2:58.75 -
8 Tienda, Alexa Future Stars 3:01.11 -
9 May, Makenna FR Triton 3:04.90 -
10 Gochenour, Nora FR Tol. St. Ursula Academy 3:05.59 -
11 Pomales, Mya SR Indianapolis Arsenal Technical 3:17.87 -
Women's 800m Run - Finals Heat 4
============================================================================
Athlete Yr Team Time Score
============================================================================
1 Miles, Jackie Fort Wayne Striders 2:59.84 -
2 Arnos, Olivia SO Unattached 3:17.29 -
3 Rorick, Olivia Fort Wayne Striders 3:19.07 -
4 Neuhaus, Erin Fort Wayne Striders 3:22.40 -
5 Sierra, Michelle North Central (Ohio) 3:22.56 -
6 Scott, Madelyn North Central (Ohio) 3:27.35 -
7 Bishop, Verity Unattached 3:44.41 -
Schofield, Brandi North Central (Ohio) NT -
Women's 1,600m Run - Finals Heat 1
============================================================================
Athlete Yr Team Time Score
============================================================================
1 Minton, Ashlyn SO Unattached 5:28.32 -
2 Jankowski, Ellie SR Unattached 5:28.53 -
3 Quintana , Faith SR Unattached 5:32.04 -
4 Morris, Anna Fort Wayne Striders 5:40.22 -
5 Biernat, Samantha Hornet Track Club 5:49.07 -
6 Early, Jasmine Future Stars 5:50.63 -
7 Olvera, Brenda Future Stars 5:53.59 -
8 Beeber, Susan Fort Wayne Striders 5:55.60 -
9 Dove, Cassie Future Stars 5:59.29 -
10 LaLonde, Elizabeth JR Unattached 6:01.61 -
Nix, Katie Hornet Track Club NT -
Women's 1,600m Run - Finals Heat 2
============================================================================
Athlete Yr Team Time Score
============================================================================
1 Clibon, Victoria Future Stars 6:02.70 -
2 Maple, Sarah Parkview YMCA 6:14.62 -
3 Lewin, Ella LTC 6:30.78 -
4 Jensen, Hayley Future Stars 6:42.79 -
5 Gochenour, Nora FR Tol. St. Ursula Academy 6:45.62 -
6 Williams, Alyssa Future Stars 6:47.44 -
7 Tienda, Alexa Future Stars 7:08.09 -
8 Bishop, Verity Unattached 7:20.21 -
9 Colin, Jazmin Future Stars 7:37.21 -
Kreger, Kasey FR Tol. St. Ursula Academy NT -
Women's 1,600m Run - Finals Heat 3
============================================================================
Athlete Yr Team Time Score
============================================================================
1 Siela, Rachel Fort Wayne Striders 6:55.92 -
2 Connolly, Kelly Fort Wayne Striders 7:31.69 -
3 DeLaney, McKenna 8 Career Academy South Bend 7:51.05 -
4 Hill, Annie SO Triton 7:57.64 -
5 Gough, Lareesa Fort Wayne Striders 8:02.96 -
6 Keiffer, Talia Fort Wayne Striders 8:29.91 -
Sierra, Michelle North Central (Ohio) NT -
Schofield, Brandi North Central (Ohio) NT -
Scott, Madelyn North Central (Ohio) NT -
Women's 3,200m Run - Finals
============================================================================
Athlete Yr Team Time Score
============================================================================
1 Jankowski, Ellie SR Unattached 12:26.34 -
2 Fry, Deann Hornet Track Club 13:41.93 -
3 Jensen, Hayley Future Stars 14:37.92 -
Dunigan, Una SO Indianapolis Arsenal Technical NT -
Quintana , Faith SR Unattached NT -
Women's 60m Hurdles - Finals Heat 1
============================================================================
Athlete Yr Team Time Score
============================================================================
1 Patterson, Morgan Future Stars 10.45 -
2 Scott, Kobi Future Stars 11.03 -
3 Pentecost, Cailyn JR Unattached 11.24 -
4 Kirkwood, Dylan Future Stars 22.33 -
Kerekes, Emily JR Metamora Evergreen NT -
Gensch, Asia JR Metamora Evergreen NT -
Women's 60m Hurdles - Finals Heat 2
============================================================================
Athlete Yr Team Time Score
============================================================================
1 Close, Cassidy Hornet Track Club 11.74 -
2 Hill, Annie SO Triton 11.82 -
3 Rollo, Zoey FR Tol. St. Ursula Academy 12.76 -
Women's 4 x 200m Relay - Finals
============================================================================
Team Time Score
============================================================================
1 Warsaw Community 1:54.74 -
2 Tol. St. Ursula Academy 1:59.22 -
Women's 4 x 400m Relay - Finals
============================================================================
Team Time Score
============================================================================
1 Middlebury Track Club 4:44.51 -
2 Fort Wayne Striders 4:48.53 -
3 Fort Wayne Striders 4:53.76 -
4 Fort Wayne Striders 5:15.65 -
5 Indianapolis Arsenal Technical 5:22.79 -
6 Fort Wayne Striders 5:43.63 -
Women's High Jump
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark Score
==============================================================================
1 Miller, Malina 8 Noblesville 5-1 -
2 Vawter, Lia SR Unattached 5-1 -
3 Scott, Kobi Future Stars 4-10 -
4 Dennis, Noelle SR Noblesville 4-8 -
5 Kirkwood, Dylan Future Stars 4-8 -
6 Hill, Annie SO Triton 4-4 -
Johnson, Nicole FR Metamora Evergreen NH -
Women's Pole Vault
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark Score
==============================================================================
1 Ocock, Sarah JR Unattached 9-0 -
2 Babits, Brenda SR Unattached 7-0 -
3 May, Makenna FR Triton 6-6 -
4 Oxender, Paige North Central (Ohio) 5-6 -
Kehler, Caitlin SR Unattached NH -
Women's Long Jump
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark Score
==============================================================================
1 McKenzie, TJ Future Stars 18-8 -
2 Patterson, Morgan Future Stars 17-8.5 -
3 Sternberg, Kennedi Let It Fly Throwing 16-0 -
4 Holcomb, Jessica SR Unattached 15-10.5 -
5 Kirkwood, Dylan Future Stars 15-10 -
6 Oberhaus, Mariah SO Tol. St. Ursula Academy 15-6 -
7 Dennis, Noelle SR Noblesville 14-4.75 -
8 Miller, Alexia North Central (Ohio) 13-7.5 -
9 Bohner, Shailynn SO Montpelier 12-11 -
10 Barnes, Jasmine Future Stars 11-6 -
11 Altaffer, Jacee 8 Montpelier 11-0 -
12 Fomby, Kamiah Future Stars 10-8 -
13 Oxender, Paige North Central (Ohio) 9-10 -
14 Oxender, Gwen North Central (Ohio) 9-0.5 -
May, Alysha SR Triton ND -
Johnson, Nicole FR Metamora Evergreen ND -
Bussell, Madison 7 Montpelier ND -
Close, Cassidy Hornet Track Club ND -
Women's Shot Put - Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark Score
==============================================================================
8 Hagans, Carsyn FR Archbold 25-11 -
10 Shuman, Jazmine SO Tol. St. Ursula Academy 25-2 -
11 Lehsten, Emily North Central (Ohio) 21-9 -
12 Pryor, Laila SO Tol. St. Ursula Academy 20-9 -
13 Fisher, Malaysia FR Indianapolis Arsenal Technical 20-3 -
14 Hines, Lanae SO Indianapolis Arsenal Technical 17-11 -
Herr, Emily SO Metamora Evergreen ND -
Thornton, Olivia SO Tol. St. Ursula Academy ND -
Hill-Stephens, Ke'An FR Indianapolis Arsenal Technical ND -
Banks, Jalynn SO Indianapolis Arsenal Technical ND -
Gates, Aniyah SO Indianapolis Arsenal Technical ND -
1 Barnes, Markalah Future Stars 39-2 -
2 Pentecost, Cailyn JR Unattached 36-8 -
3 Parker, Averi Let It Fly Throwing 33-10 -
4 Hill, Janajah Future Stars 32-10 -
5 Kelley, Rachael JR Northridge High School 29-7 -
6 Smith, Nichelle SO Indianapolis Arsenal Technical 29-0 -
7 Altaffer, Jacee 8 Montpelier 26-2 -
9 Sternberg, Kennedi Let It Fly Throwing 25-6 -
Thornton, Breauna SO Indianapolis Arsenal Technical ND -
Owens, Ie'Ajah JR Tol. St. Ursula Academy ND -
Wise, Mikayla SR Unattached ND -
Women's Weight Throw
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark Score
==============================================================================
1 Parker, Averi Let It Fly Throwing 43-3 -