Boys 5000 Meter Run
PL NAME YR Team Time
1 GIBSON, Reece JR Concordia Luthera 15:44.4
2 HAMLIN, Jesse SR FW Snider 15:53.7
3 CARPENTER, Spencer SO Westview 16:01.5
4 RUPPERT, Ryan SR Homestead 16:04.8
5 POWERS, Cole SR Carroll (Fort Wayne 16:09.9
6 WHICKER, Wilson JR Concordia Luthera 16:11.6
7 THOMPSON, Dakota SR West Noble 16:16.9
8 STEURY, Izaiah FR Angola 16:23.2
9 STUCKEY, Keagan JR Homestead 16:24.7
10 YODER, Kent SR ,Westview 16:30.8
11 LIEPE, Austin JR East Noble 16:34.9
12 THOMPSON, Draven SR Carroll (Fort Wayne 16:36.8
13 GRIPE, Colten JR West Noble 16:38.7
14 CARPENTER, Remington (T SO Westview 16:39
15 ADAMS, Clayton JR DeKalb 16:41.3
16 MISER, Weston SR Carroll (Fort Wayne 16:43.1
17 WAKEMAN, Landon JR Columbia City 16:44.4
18 MCARDLE, Donald SO Homestead 16:45.2
19 MILLEDGE, Kobe SO FW Snider 16:46.4
20 BENTZ. Luke SO Concordia Luthera 16:46.8
21 BEGLY, Lucas SO Lakeland 16:47.8
22 WALDRON, Cory SR Carroll (Fort Wayne 16:51.2
23 SHOEMAKER, Jordan SR West Noble 16:52.5
24 JENNINGS, Bryce SR FW Snider 16:53.4
25 LOHMAN, Robert FR Carroll (Fort Wayne 16:54.2
26 MILLS, Nathan JR Columbia City 16:55.0
27 BIDDLE, Gezahagne JR Eastside 16:55.3
28 SCHWARTZ, Anthony JR Westview 16:55.8
29 KROPF, Drake JR Concordia Luthera 17:01.5
30 MAST. Nathan JR West Noble 17:02.2
31 SCHLEGEL, Kalen JR Concordia Luthera 17:03.8
32 SLATER, Julian SO FW Snider 17:04.4
33 SCHLEGEL, Karsten FR Concordia Luthera 17:05.7
34 WINEBRENNER, Ian SR FW Snider 17:07.5
35 COOK, Carter JR Homestead 17:08.4
36 LONGORIA, Abraham JR West Noble 17:10.0
37 WALLACE, Hunter SR Carroll (Fort Wayne 17:12.7
38 SALEH, Husain SR FW Northrop 17:13.3
39 JOHNSON, Zach SR Homestead 17:13.4
40 HARTLEROAD, Tyler FR Leo 17:16.2
41 SANCHEZ, Anthony FR Westview 17:17.5
42 DELANEY, Emmett SR Bishop Dwenger 17:18.3
43 BEER, Cale JR DeKalb 17:19.2
44 WEAVER, Michael JR West Noble 17:19.6
45 MILLS, Nicholas JR Columbia City 17:21.3
46 ROW, Liam SO Bishop Dwenger 17:23.0
47 RICHARDS, Austin JR Homestead 17:28.5
48 KEILY, Sam JR Churubusco 17:31.3
49 BROKAW, Jack SR FW Northrop 17:31.4
50 GERY, Dominic JR Homestead 17:32.6
51 ADAIR, Daniel FR Concordia Luthera 17:35.4
52 MENDOZA, Jaime SO FW Snider 17:36.7
53 WISEMAN, Isaiah SR Bishop Dwenger 17:36.9
54 CISCO, Landon SR FW Northrop 17:41.3
55 ALCANTAR, Tristian JR Leo 17:45.6
56 BAYNE, Conner SR FW Northrop 17:46.7
57 MIGUEL, Chase SR Carroll (Fort Wayne 17:48.6
58 HAND, Ben SO East Noble 17:50.8
59 WISEMAN, Jason Atticus SO Bishop Dwenger 17:52.8
60 STEELE, Allan SR ,Prairie Heights 17:53.6
61 SIMCOX, Maximilian SR Bishop Dwenger 17:58.6
62 POTTS, Wesley SO East Noble 17:59.1
63 OLIVER, Payton SO Westview 18:00.4
64 NOWICKI, Dylan JR Westview 18:03.8
65 MCLATCHER Hayden SR Fremont 18:04.9
66 TURNER, Evan SR DeKalb 18:07.8
67 FLORA, Isaac SO West Noble 18:11.9
68 DIEHM, Lucas SO East Noble 18:16.3
69 MCINTIRE, Breeden SO DeKalb 18:23.8
70 KNOLL Konnor JR Angola 18:27.1
71 CASTILLO, Spencer SR Fremont 18:33.2
72 JACKSON, Conner SO FW Northrop 18:35.5
73 VANGESSEL, Carter FR DeKalb 18:36.3
74 KORTE, Grant SR Angola 18:37.0
75 LEMMON, Jonah SO FW Northrop 18:38.4
76 FINDLEY, Stuart JR FW Snider 18:42.0
77 SKINNER, Levi SO Churubusco 18:44.6
78 GUZMAN, Armani SO Fremont 18:47.6
79 LANTZ, Eli SO Churubusco 18:49.0
80 GEORGE, Clayton SR DeKalb 18:51.2
81 PALMER, Peyton FR East Noble 19:03.2
82 ROWE, Matthias SO DeKalb 19:19.7
83 PRATER, Shawn JR Churubusco 19:20.0
84 EGGER1NG, Evan FR East Noble 19:29.2
85 BRUICK, Harrison FR Angola 19:39.9
86 CHAMBERS, Owen FR East Noble 19:47.7
87 BURNEY, Alex FR Angola 20:27.4
88 DOHM, Aidan SR FW Northrop 20:56.2
89 SCORZA, Jacopo SR Angola 22:20.0