Western Indiana Classic III

Timing/Results timingMD

Elite Performances

40 performances met the MileSplit US Second Team standard.

HS Girls Mark Athlete Team
1600 Meter Run Finals 4:50.81 Emma Wilson Greencastle High School
1600 Meter Run Finals 4:58.71 Phoebe Bates Carmel High School
1600 Meter Run Finals 5:01.59 Breanna Alderton Owensboro
1600 Meter Run Finals 5:02.96 Abi Little Noblesville High School
1600 Meter Run Finals 5:03.20 Jenna Barker Seton Catholic High School
1600 Meter Run Finals 5:04.42 Maddie Dalton Carmel High School
1600 Meter Run Finals 5:18.05 Grace Dean Lawrence North High School
1600 Meter Run Finals 5:19.07 Brianna Lawson Franklin Central High School
1600 Meter Run Finals 5:19.09 Sarah Greer Lawrence North High School
200 Meter Dash Finals 26.20 Sheniya Brown Ben Davis High School
200 Meter Dash Finals 26.30 Skylynn Blue North Central High School (Indianapolis)
3200 Meter Run Finals 11:40.56 Sarah Been Elizabethtown
400 Meter Dash Finals 58.72 Mikeisha Covington Unattached - IN
400 Meter Dash Finals 58.92 Maria Anderson Noblesville High School
4x400 Meter Relay Finals 4:06.41 Relay Team Male
60 Meter Dash Finals 7.77 Sheniya Brown Ben Davis High School
800 Meter Run Finals 2:17.09 Breanna Alderton Owensboro
800 Meter Run Finals 2:19.31 McKenzie Bell Spencer County
800 Meter Run Finals 2:20.59 Abi Little Noblesville High School
800 Meter Run Finals 2:21.03 Susanna Sharples-Gordon Noblesville High School
High Jump Finals 5-6.5 Sarah Flight Charleston High School
Pole Vault Finals 11-0 Carolyn Bakx Lawrence North High School
Shot Put Finals 39-3 Megan Lambrecht Unattached - IN
HS Boys Mark Athlete Team
1600 Meter Run Finals 4:26.40 Dylan Allen Male
1600 Meter Run Finals 4:26.91 Justin Niederhaus Princeton Community High School
1600 Meter Run Finals 4:27.29 Christian Parker Madisonville-North Hopkins
1600 Meter Run Finals 4:28.05 Nick Oakley Charleston High School
1600 Meter Run Finals 4:29.16 Kenny Arnold Lawrence North High School
200 Meter Dash Finals 22.77 Mike Adams Ben Davis High School
200 Meter Dash Finals 22.85 Isiah Pantiere Springs Valley High School
3200 Meter Run Finals 9:47.11 Noah Hufnagel Heritage Hills High School
60 Meter Hurdles Finals 8.20 Darian Clyburn Male
60 Meter Hurdles Prelims 8.20 Darian Clyburn Male
60 Meter Hurdles Prelims 8.21 Peyton Haack Westfield High School
60 Meter Hurdles Finals 8.29 Daryl Black Unattached - IN
60 Meter Hurdles Finals 8.38 Dainon Wray Westfield High School
60 Meter Dash Finals 7.01 Mike Adams Ben Davis High School
Pole Vault Finals 14-6 Dillon Richard Avon High School
Pole Vault Finals 15-0 Nathan Stone Lawrence North High School
Shot Put Finals 57-5 Brock King Avon High School