Mens 60m Dash - Finals Heat 1
============================================================================
Athlete Yr Team Time Score
============================================================================
1 Shittu, Elijah JR Indianapolis Arsenal Technical 7.39 -
2 Wyngarden, Dain SR Unattached 7.59 -
3 Davis, Thomas SR Ft. Wayne South Side 7.62 -
Kiser, Jack JR Pioneer DNS -
Cogswell, Andrew FR Unattached DNS -
Smith-Bowers, Deiont SR Unattached DNS -
McCoy, Mikal SR Indiana Blast DNS -
Thomas, Edward Unattached DNS -
Mens 60m Dash - Finals Heat 2
============================================================================
Athlete Yr Team Time Score
============================================================================
1 Phillips, Jayce Bruin Track Club 7.46 -
2 Armstrong, Quincy K-Town Elite Track Club 7.75 -
3 Turner, Zac SR Pioneer North Central 7.95 -
4 Baker, Chai SR Indianapolis Arsenal Technical 7.97 -
5 McGee, Martice SO Indianapolis Arsenal Technical 8.59 -
Nash, Andre K-Town Elite Track Club DNS -
Stein, Brandon JR Montpelier DNS -
Serna, Reece SO Metamora Evergreen DNS -
Mens 60m Dash - Finals Heat 3
============================================================================
Athlete Yr Team Time Score
============================================================================
1 Tijerina, LJ JR Archbold 7.49 -
2 Ballines, Devon SR Unattached 7.65 -
3 Trumble, Nathan Titan Athletics Club 7.71 -
4 Thomas, Chris K-Town Elite Track Club 7.74 -
5 Canellas, Tomas SR Unattached 7.76 -
6 Lawson, Tristan Eagles 7.82 -
7 Anderson, Jonah JR Indianapolis Arsenal Technical 8.09 -
Durbin, Faye Donley SR Unattached DNS -
Mens 60m Dash - Finals Heat 4
============================================================================
Athlete Yr Team Time Score
============================================================================
1 Short, Eric SO Montpelier 7.75 -
2 Donnald, Drew SO Metamora Evergreen 7.80 -
3 VanTong, Jaden SR Montpelier 7.92 -
4 Short, Mark JR Stryker 8.00 -
5 Buell, Zack 8 Unattached 8.05 -
6 Wilson, Hunter SR Pioneer North Central 8.10 -
7 Byers, Chandler SO Montpelier 8.15 -
Turner, Clay SO Montpelier DNS -
Mens 60m Dash - Finals Heat 5
============================================================================
Athlete Yr Team Time Score
============================================================================
1 Coleman, Anthony Unattached 8.17 -
2 Faler, Koleman SO Pioneer North Central 8.24 -
3 Bunner, Tom Unattached 8.65 -
4 Pace, Mathew FR Pioneer North Central 8.78 -
5 Goodnight, Austin JR Montpelier 8.83 -
6 Vankham, Alex SO Montpelier 8.95 -
7 Friend, Brennen 6 Little Locos Track 9.23 -
8 Fackler, Eli 6 Little Locos Track 9.94 -
Mens 60m Dash - Finals Heat 6
============================================================================
Athlete Yr Team Time Score
============================================================================
1 Smith, Kamron Little Locos Track 9.71 -
2 Camper, James 6 Little Locos Track 10.03 -
3 Rummel, Nathan 6 Little Locos Track 10.47 -
4 Taylor, Cedric 6 Little Locos Track 12.08 -
5 Vonalt, Braden Little Locos Track 12.89 -
Meyer, Jordan Northern Indiana Field Runners DNS -
Stanley Jr., Darrien SO Ft. Wayne South Side DNS -
Mens 200m Dash - Finals Heat 1
============================================================================
Athlete Yr Team Time Score
============================================================================
1 Ford, Birt JR Ft. Wayne South Side 24.38 -
2 Clibon, Tyler SR Bruin Track Club 24.54 -
3 Nash, Andre K-Town Elite Track Club 24.65 -
4 Davis, Thomas SR Ft. Wayne South Side 25.26 -
Bagley, Quantavious SR Ft. Wayne South Side NT -
McCoy, Mikal SR Indiana Blast NT -
Mens 200m Dash - Finals Heat 2
============================================================================
Athlete Yr Team Time Score
============================================================================
1 Phillips, Jayce Bruin Track Club 24.27 -
2 Taylor, Josh SR Hornets Track Club 24.34 -
3 Duvendack, Anthony Hornet Track Club 24.89 -
Taylor, Josh Hornet Track Club NT -
Thomas, Chris K-Town Elite Track Club NT -
Armstrong, Quincy K-Town Elite Track Club NT -
Mens 200m Dash - Finals Heat 3
============================================================================
Athlete Yr Team Time Score
============================================================================
1 Serna, Reece SO Metamora Evergreen 24.84 -
2 Stanley Jr., Darrien SO Ft. Wayne South Side 25.56 -
3 Wilson, Hunter SR Pioneer North Central 25.77 -
4 Buell, Zack 8 Unattached 25.87 -
5 Turner, Zac SR Pioneer North Central 27.01 -
Kolb, Lane SR Fairview (OH) NT -
Mens 200m Dash - Finals Heat 4
============================================================================
Athlete Yr Team Time Score
============================================================================
1 Shittu, Elijah JR Indianapolis Arsenal Technical 24.61 -
2 Durbin, Faye Donley SR Unattached 25.29 -
3 Donnald, Drew SO Metamora Evergreen 25.57 -
4 Trumble, Nathan Titan Athletics Club 25.85 -
5 Baker, Chai SR Indianapolis Arsenal Technical 27.72 -
Stein, Brandon JR Montpelier NT -
Mens 200m Dash - Finals Heat 5
============================================================================
Athlete Yr Team Time Score
============================================================================
1 Tijerina, LJ JR Archbold 24.99 -
2 Short, Eric SO Montpelier 25.53 -
3 Faler, Koleman SO Pioneer North Central 26.80 -
4 VanTong, Jaden SR Montpelier 27.38 -
5 McGee, Martice SO Indianapolis Arsenal Technical 28.69 -
Turner, Clay SO Montpelier NT -
Mens 200m Dash - Finals Heat 6
============================================================================
Athlete Yr Team Time Score
============================================================================
1 Short, Mark JR Stryker 26.30 -
2 Anderson, Jonah JR Indianapolis Arsenal Technical 26.37 -
3 Story, Keenan JR Unattached 27.31 -
4 Hassen, Nick SR Metamora Evergreen 27.72 -
Byers, Chandler SO Montpelier NT -
Bunner, Tom Unattached NT -
Mens 200m Dash - Finals Heat 7
============================================================================
Athlete Yr Team Time Score
============================================================================
1 Chaffee, Storm FR Unattached 27.53 -
2 Pace, Mathew FR Pioneer North Central 28.94 -
3 Hall, Dillon Eagles 32.68 -
4 Livengood, Evan SO Pioneer North Central 34.56 -
5 Rummel, Nathan 6 Little Locos Track 37.14 -
Mens 200m Dash - Finals Heat 8
============================================================================
Athlete Yr Team Time Score
============================================================================
1 Wehrle, Josh JR Pioneer North Central 26.34 -
2 Kottkamp, Gabriel Titan Athletics Club 29.89 -
3 Friend, Brennen 6 Little Locos Track 33.73 -
4 Taylor, Cedric 6 Little Locos Track 35.13 -
5 Meyer, Jordan Northern Indiana Field Runners 49.35 -
Smith, Kamron Little Locos Track NT -
Mens 400m Dash - Finals Heat 1
============================================================================
Athlete Yr Team Time Score
============================================================================
1 Taylor, Josh SR Hornets Track Club 52.43 -
2 Duvendack, Anthony Hornet Track Club 54.73 -
3 Kolb, Lane SR Fairview (OH) 55.80 -
Taylor, Josh Hornet Track Club NT -
Thomas, Chris K-Town Elite Track Club NT -
Armstrong, Quincy K-Town Elite Track Club NT -
Mens 400m Dash - Finals Heat 2
============================================================================
Athlete Yr Team Time Score
============================================================================
1 Clibon, Tyler SR Bruin Track Club 53.37 -
2 Ratliff, Peyton SR The Spartan Project 54.35 -
3 Long, Kaden SO Ft. Wayne South Side 54.88 -
4 schwartz, anthony Emma Tech 55.25 -
5 Phillips, Jayce Bruin Track Club 55.29 -
6 Riley, Shakim 212 Track Club 56.43 -
Mens 400m Dash - Finals Heat 3
============================================================================
Athlete Yr Team Time Score
============================================================================
1 Zmuda, Isaac SO Unattached 56.87 -
2 Short, Eric SO Montpelier 56.99 -
3 Broerman, Keaton JR Unattached 58.05 -
4 Bagley, Quantavious SR Ft. Wayne South Side 59.76 -
5 Wehrle, Josh JR Pioneer North Central 1:04.02 -
Girdham, Deven SR Archbold DNS -
Mens 400m Dash - Finals Heat 4
============================================================================
Athlete Yr Team Time Score
============================================================================
1 Wilson, Hunter SR Pioneer North Central 57.26 -
2 Trumble, Nathan Titan Athletics Club 58.55 -
3 Donnald, Drew SO Metamora Evergreen 58.81 -
4 Hassen, Nick SR Metamora Evergreen 59.34 -
5 Quarles, Cameron JR Indianapolis Arsenal Technical 59.66 -
6 Turner, Clay SO Montpelier 1:12.50 -
Mens 400m Dash - Finals Heat 5
============================================================================
Athlete Yr Team Time Score
============================================================================
1 Short, Mark JR Stryker 59.24 -
2 Turner, Zac SR Pioneer North Central 1:00.34 -
3 Gilliland, Nic FR Archbold 1:02.18 -
4 Faler, Koleman SO Pioneer North Central 1:04.56 -
5 Kinsman, Mason SO Archbold 1:07.61 -
Hall, Dillon Eagles DNS -
Mens 400m Dash - Finals Heat 6
============================================================================
Athlete Yr Team Time Score
============================================================================
1 Pace, Mathew FR Pioneer North Central 1:07.03 -
2 Smith, Kamron Little Locos Track 1:21.63 -
Meyer, Jordan Northern Indiana Field Runners NT -
Mens 800m Run - Finals Heat 1
============================================================================
Athlete Yr Team Time Score
============================================================================
1 yoder, matt Emma Tech 2:02.79 -
2 Sallee, Tanner SO Middlebury 2:05.24 -
3 Ruppert, Matthew SR Unattached 2:05.52 -
4 Amburgy, Justin JR Potter's Bridge Athletic Club 2:06.37 -
5 Vaughn, Shaton Bruin Track Club 2:07.36 -
6 Commeville, Jack SR Potter's Bridge Athletic Club 2:07.50 -
7 miller, martin Emma Tech 2:08.83 -
8 Neff, Jarred SO Unattached 2:09.15 -
9 Johnson , Zachary JR The Spartan Project 2:14.85 -
10 Wehrle, Josh JR Pioneer North Central 2:16.18 -
Royal, Jalen Bruin Track Club NT -
Cherry, Bryan Let It Fly Throwing NT -
Mens 800m Run - Finals Heat 2
============================================================================
Athlete Yr Team Time Score
============================================================================
1 schwartz, anthony Emma Tech 2:08.98 -
2 carpenter, spencer Emma Tech 2:09.47 -
3 Kropf , Drake SO Unattached 2:11.16 -
4 Bailey, Deric SO Mishawaka 2:11.92 -
5 Owings, Luke 212 Track Club 2:12.13 -
6 carpenter, remington Emma Tech 2:12.99 -
7 Arvidson, David 212 Track Club 2:15.76 -
8 Ruppert, Ryan JR The Spartan Project 2:17.95 -
9 Ortiz, Leandro 212 Track Club 2:22.65 -
10 Roberts, Anthony 212 Track Club 2:28.03 -
Margaritidis, Dimitr Eagles NT -
Magaldi, Lucas SR Elkhart Christian Academy NT -
Mens 800m Run - Finals Heat 3
============================================================================
Athlete Yr Team Time Score
============================================================================
1 Bentz, Luke FR Unattached 2:14.34 -
2 King, Jaimeson SR Unattached 2:14.82 -
3 Rider, Jacob SR McComb 2:15.70 -
4 Lollis, Tyler SR Elkhart Christian Academy 2:20.15 -
5 Miles, Ben JR Saints Track Club 2:21.59 -
6 Trahin, Alex JR Saints Track Club 2:22.18 -
7 McMann, Bryce FR Northridge High School 2:26.75 -
8 Mwangi, Garnett SR Indianapolis Arsenal Technical 2:28.24 -
9 Herrera, Luis 212 Track Club 2:30.60 -
10 Johantgen, Skyler SR Pioneer North Central 2:31.43 -
11 Yeater, Erik 212 Track Club 2:34.46 -
12 Kirtz, Donovin SO Indianapolis Arsenal Technical 2:46.55 -
Mens 800m Run - Finals Heat 4
============================================================================
Athlete Yr Team Time Score
============================================================================
1 Long, Kaden SO Ft. Wayne South Side 2:16.27 -
2 Connelly, Gabriel 8 Blackhawk Christian School 2:16.85 -
3 Lawrence, Addison Eagles 2:24.34 -
4 Thompson, Will Eagles 2:25.09 -
5 Begly, Lucas LTC 2:27.06 -
6 Connelly, Donovan SO Blackhawk Christian School 2:42.21 -
7 Traxler, Evan SO Pioneer North Central 2:59.75 -
Majewski, Alex SO Metamora Evergreen NT -
Oliver, Payton Emma Tech NT -
Heffelfinger, Colton Hornet Track Club NT -
Hornbacher, Quinn Hornet Track Club NT -
Heffelfinger, Colton SO Hornet Track Club NT -
Mens 800m Run - Finals Heat 5
============================================================================
Athlete Yr Team Time Score
============================================================================
1 Wilkinson, Tyler LTC 2:34.61 -
2 Gerber, Christian Eagles 2:39.44 -
3 Cordray, Tristan SO Metamora Evergreen 2:42.52 -
4 Williams, Jake SR Indianapolis Arsenal Technical 2:45.45 -
5 Biernat, Patrick Hornet Track Club 2:47.78 -
6 Chapman, Corin Titan Athletics Club 2:52.72 -
7 Estep, Max 6 Unattached 2:54.96 -
8 Hillard, Scott Little Locos Track 2:55.03 -
Tipping, Auggie SO Metamora Evergreen NT -
Nichelson, Caleb Bruin Track Club NT -
DuVall, Payton SR Bruin Track Club NT -
Miller, Jaxon 7 Unattached NT -
Mens 1,600m Run - Finals Heat 1
============================================================================
Athlete Yr Team Time Score
============================================================================
1 stoltzfus, richmond Emma Tech 4:32.93 -
2 Brokaw, Jack Bruin Track Club 4:33.21 -
3 Ruppert, Matthew SR Unattached 4:33.85 -
4 Detwiler, Noah JR Unattached 4:36.95 -
5 carpenter, spencer Emma Tech 4:38.33 -
6 Salinas, Ben SO Highland distance club 4:39.70 -
7 Walda, Evan SO Ft. Wayne South Side 4:40.37 -
8 Kropf , Drake SO Unattached 4:40.76 -
9 Rossi, Frank Jr Titan Athletics Club 4:41.87 -
10 Derickson, Nicholas Bruin Track Club 4:42.27 -
11 Ruppert, Ryan JR The Spartan Project 4:42.96 -
12 Bayne, Conner SR Bruin Track Club 4:44.08 -
13 Saleh, Hussam Bruin Track Club 4:52.68 -
14 Sakos, Blake JR Pioneer North Central 5:16.84 -
Annis, Jordan Unattached DNS -
Mens 1,600m Run - Finals Heat 2
============================================================================
Athlete Yr Team Time Score
============================================================================
1 carpenter, remington Emma Tech 4:50.67 -
2 Bentz, Luke FR Unattached 4:51.56 -
3 Quintana, Casey SO Mishawaka 4:55.93 -
4 Rider, Jacob SR McComb 4:56.02 -
5 Sanchez, Daniel SO Mishawaka 4:56.07 -
6 Johnson , Zachary JR The Spartan Project 4:59.17 -
7 Miller, AJ FR Unattached 4:59.64 -
8 Eichstadt, Jon SO Unattached 5:00.56 -
9 Knoll, Konnor Hornet Track Club 5:02.03 -
10 Simcox, Max SO Saints Track Club 5:09.21 -
11 Balciunas, Luke Potter's Bridge Athletic Club 5:09.72 -
12 Temeles, Josh Titan Athletics Club 5:10.67 -
13 Lawrence, Bradley Eagles 5:12.97 -
14 Johantgen, Skyler SR Pioneer North Central 5:31.03 -
15 miller, marcus Emma Tech 5:31.34 -
Mens 1,600m Run - Finals Heat 3
============================================================================
Athlete Yr Team Time Score
============================================================================
1 Connelly, Gabriel 8 Blackhawk Christian School 4:58.45 -
2 Garlinger, Jordan Northern Indiana Field Runners 5:04.92 -
3 Begly, Lucas LTC 5:14.14 -
4 Roberts, Anthony 212 Track Club 5:15.83 -
5 Wilkinson, Tyler LTC 5:30.82 -
6 LaShure, Jake Eagles 5:33.77 -
7 Nicoson, Will 212 Track Club 5:35.70 -
8 Hornbacher, Quinn Hornet Track Club 5:46.09 -
9 Connelly, Donovan SO Blackhawk Christian School 5:47.59 -
10 Cabrera, Brandon 212 Track Club 6:25.90 -
Rossi, Peter Titan Athletics Club DNF -
Majewski, Alex SO Metamora Evergreen DNS -
Heffelfinger, Colton Hornet Track Club DNS -
Capdevielle, Ben Titan Athletics Club DNS -
Callahan, Caleb SO Wabash DNS -
Mens 1,600m Run - Finals Heat 4
============================================================================
Athlete Yr Team Time Score
============================================================================
1 Witte, Devin SO Archbold 5:49.38 -
2 Biernat, Patrick Hornet Track Club 5:53.34 -
3 Chapman, Corin Titan Athletics Club 6:03.08 -
4 Cordray, Tristan SO Metamora Evergreen 6:07.09 -
5 Estep, Max 6 Unattached 6:12.09 -
6 Hillard, Scott 8 Montpelier 6:20.14 -
7 Traxler, Evan SO Pioneer North Central 6:20.50 -
8 DuVall, Payton SR Bruin Track Club 6:45.78 -
Eichstadt, Andrew FR Unattached NT -
Gerber, Christian Eagles NT -
Reutz, Chandler SO Metamora Evergreen NT -
Tipping, Auggie SO Metamora Evergreen NT -
Hillard, Scott Little Locos Track NT -
Valencia, Chris Bruin Track Club NT -
Nichelson, Caleb Bruin Track Club NT -
Mens 3,200m Run - Finals Heat 1
============================================================================
Athlete Yr Team Time Score
============================================================================
1 Gibson, Reece SO Unattached 9:24.16 -
2 Goetz, Connor SR Unattached 9:30.30 -
3 yoder, kent Emma Tech 10:08.30 -
4 Cook, Carter SO Unattached 10:10.67 -
5 Prater, Koby JR Wabash 10:15.79 -
6 Freeman, Zach SR Potter's Bridge Athletic Club 10:23.62 -
7 Pocock, Carson SR Saints Track Club 10:29.34 -
8 Eagleson, Kent LTC 11:15.34 -
9 Johantgen, Skyler SR Pioneer North Central 11:22.10 -
10 Bayne, Conner SR Bruin Track Club 11:29.53 -
11 Brokaw, Jack Bruin Track Club 11:30.50 -
12 Saleh, Hussam Bruin Track Club 11:30.51 -
Derickson, Nicholas Bruin Track Club NT -
Salinas, Ben SO Highland distance club NT -
Ruppert, Matthew SR Unattached NT -
Mens 3,200m Run - Finals Heat 2
============================================================================
Athlete Yr Team Time Score
============================================================================
1 jones, abe Emma Tech 10:48.05 -
2 Smith, Alexander FR Indianapolis Arsenal Technical 11:06.44 -
3 niccum, avery Emma Tech 11:08.89 -
4 Thornburgh, Darrion Emma Tech 11:10.08 -
5 Johnson , Blaine JR Northern Indiana Field Runners 11:12.73 -
6 Planalp, Kyran Eagles 11:36.00 -
7 Row, Liam FR Saints Track Club 11:38.63 -
8 Huff, James Eagles 11:48.36 -
9 Cabrera, Brandon 212 Track Club 13:34.01 -
Sakos, Blake JR Pioneer North Central DNF -
Valencia, Chris Bruin Track Club DNS -
Traxler, Evan SO Pioneer North Central NT -
Knoll, Konnor Hornet Track Club NT -
Hornbacher, Quinn Hornet Track Club NT -
Miller, Jaxon 7 Unattached NT -
Mens 60m Hurdles - Finals
============================================================================
Athlete Yr Team Time Score
============================================================================
1 Vaughn, Shaton Bruin Track Club 8.51 -
2 Schlabach, Bailey JR Unattached 9.69 -
3 Kolb, Hunter JR Northridge 9.95 -
4 Byers, Chandler SO Montpelier 10.76 -
5 Story, Keenan JR Unattached 11.43 -
Armstrong, Quincy K-Town Elite Track Club DNS -
Girdham, Deven SR Archbold DNS -
Mens 4x400m Relay - Finals
============================================================================
Team Time Score
============================================================================
1 Bruin Track Club 3:37.75 -
2 Eagles 4:05.15 -
3 212 Track Club 4:24.37 -
Titan Athletics Club NT -
212 Track Club NT -
Eagles NT -
Pioneer North Central NT -
Bruin Track Club NT -
Mens 4,000m Distance Medley - Finals
============================================================================
Team Time Score
============================================================================
1 Emma Tech 11:15.77 -
2 Titan Athletics Club 11:49.76 -
3 Elkhart Christian Academy 11:58.78 -
4 Eagles 12:41.43 -
5 Indianapolis Arsenal Technical 12:56.56 -
6 Eagles 13:32.99 -
Mens High Jump
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark Score
==============================================================================
1 Bennett, Tucker Unattached 6-2 -
2 Herman, Drew Potter's Bridge Athletic Club 6-0 -
3 Short, Spencer SO Archbold 5-8 -
4 Broerman, Keaton JR Unattached 5-4 -
4 McCubbins, Matt SR Unattached 5-4 -
4 Newcomer, Jack Potter's Bridge Athletic Club 5-4 -
7 Long, Kaden SO Ft. Wayne South Side 5-2 -
Vance, Thomas SR Fairview (OH) NH -
Scott, Adrian Bruin Track Club NH -
Story, Keenan JR Unattached NH -
Edwards, Chase SR LTC NH -
Mens Pole Vault
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark Score
==============================================================================
1 Stone, Nathan LNPV 16-0 -
2 Raffin, Ben SR Unattached 14-6 -
3 Painter, Joe SO Unattached 12-6 -
4 Babits, Paul SR Vault High Athletics 12-0 -
5 Bechtel, Shane SR Archbold 11-6 -
6 Wiseman, Zach FR Unattached 11-6 -
7 Ledezma, Ulysses 212 Track Club 11-6 -
8 Bunner, Tom Unattached 11-0 -
9 Maurer, Sawyer 212 Track Club 9-6 -
Livengood, Evan SO Pioneer North Central NH -
Hunter, Gary Unattached NH -
Lubbehusen, Seth FR Unattached NH -
Mens Long Jump
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark Score
==============================================================================
8 Ballines, Devon SR Unattached 18-3 -
9 Rogers-Walton, Shoma Potter's Bridge Athletic Club 18-2.75 -
12 Short, Eric SO Montpelier 17-3 -
13 Story, Keenan JR Unattached 17-2 -
14 VanTong, Jaden SR Montpelier 15-9.5 -
15 Fackler, Eli 6 Little Locos Track 11-0 -
16 Rummel, Nathan 6 Little Locos Track 10-3.5 -
Stein, Brandon JR Montpelier ND -
Royal, Jalen Bruin Track Club ND -
Cogswell, Andrew FR Unattached ND -
1 Mitchell, Georard Unattached 22-4.5 -
2 Ford, Birt JR Ft. Wayne South Side 20-6.75 -
3 Vaughn, Shaton Bruin Track Club 19-9.75 -
4 Duvendack, Anthony Hornet Track Club 19-9.5 -
5 Canellas, Tomas SR Unattached 19-3.5 -
6 Wyngarden, Dain SR Unattached 19-1.5 -
7 Vance, Thomas SR Fairview (OH) 18-9 -
11 Hassen, Nick SR Metamora Evergreen 17-6 -
Nash, Andre K-Town Elite Track Club ND -
Chaffee, Storm FR Unattached ND -
Mens Shot Put
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark Score
==============================================================================
4 Herman, Drew SR Unattached 38-11.5 -
6 Stephenson, Joe Let It Fly Throwing 38-5 -
10 Coil, Matthew FR Unattached 37-0 -
11 Walker, Jalen JR Indianapolis Arsenal Technical 36-7.5 -
12 Pawlaczyk, Colten JR Metamora Evergreen 34-5.5 -
14 Vankham, Alex SO Montpelier 29-7.25 -
15 Rupright, Zack FR Elkhart Christian Academy 28-0.5 -
Kottkamp, Gabriel Titan Athletics Club ND -
1 Roberts, Zach SR Unattached 44-6 -
2 Ordway, Tony SO Unattached 43-6 -
3 castaneda, eduardo SR LTC 39-8 -
5 Goodnight, Austin JR Montpelier 38-11 -
7 Coleman, Anthony Unattached 37-11.5 -
8 Phongphiou, Tyler SO Montpelier 37-9 -
9 Richmond, Tyler SR Pioneer North Central 37-7.25 -
13 Williams, Jerry FR Indianapolis Arsenal Technical 33-8.25 -
Kiser, Jack JR Pioneer ND -
Mens Weight Throw
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark Score
==============================================================================
1 Stephenson, Joe Let It Fly Throwing 38-10.5 -
Womens 60m Dash - Finals Heat 1
============================================================================
Athlete Yr Team Time Score
============================================================================
1 Brown, Tionna SR K-Town Elite Track Club 7.65 -
2 McKenzie, TJ Future Stars 7.97 -
3 Miller, Kennedy JR Unattached 8.12 -
4 Dennis, Ella FR Saints Track Club 9.70 -
Schroeder, Julia FR Saints Track Club DNS -
Harvin, Aniya Future Stars DNS -
Hetzner, Johannah K-Town Elite Track Club DNS -
Balentine, Shante K-Town Elite Track Club DNS -
Womens 60m Dash - Finals Heat 2
============================================================================
Athlete Yr Team Time Score
============================================================================
1 Sternberg, Kennedi Let It Fly Throwing 8.27 -
2 Clampitt, Maykayla JR Warsaw Community 8.35 -
3 Curtis, Abbi SR Warsaw Community 8.42 -
4 Prior, Tayla SO Tol. St. Ursula Academy 8.52 -
5 Hillard, Aleigha Little Locos Track 9.28 -
Kaiser, Katy JR Saints Track Club DNS -
Jones, Aliyah Future Stars DNS -
8 Fones, Carli SO Unattached 8.28 -
Womens 60m Dash - Finals Heat 3
============================================================================
Athlete Yr Team Time Score
============================================================================
1 Oberhaus, Mariah FR Tol. St. Ursula Academy 8.53 -
2 Behrens, Grace Titan Athletics Club 8.58 -
3 Gillen, Alex SO Metamora Evergreen 9.12 -
4 Haworth, Bailey K-Town Elite Track Club 9.27 -
Was, Rachel Titan Athletics Club DNS -
Robinson, Shyeonna Future Stars DNS -
Van Tassel, Nina SO Tol. St. Ursula Academy DNS -
Presley , Autumn SR Unattached DNS -
Womens 60m Dash - Finals Heat 4
============================================================================
Athlete Yr Team Time Score
============================================================================
1 Sawyer Ewing, Anna B Hornet Track Club 8.64 -
2 Clousing, Madyson FR Warsaw Community 8.77 -
3 Meklus, Daley 8 St Ursula Junior Academy 8.98 -
4 Irby, Liberty Future Stars 8.98 -
5 Duncan, Baylee FR Warsaw Community 9.09 -
6 Meyer, Jacklyn FR Warsaw Community 9.79 -
White, Tiauna Future Stars DNS -
Miss, Nourra KingsmenTrackClub DNS -
Womens 60m Dash - Finals Heat 5
============================================================================
Athlete Yr Team Time Score
============================================================================
1 Richardson, Shylo SO Archbold 8.73 -
2 Tibbetts, Tierra SR Montpelier 9.21 -
3 Bohner, Shailynn FR Montpelier 9.31 -
4 Hissein, Israa Future Stars 9.37 -
5 Pomales, Mya JR Indianapolis Arsenal Technical 9.51 -
6 Riley, Chloie FR Warsaw Community 9.62 -
7 Cobb, Lauryn Future Stars 9.72 -
Casarella, Ana Titan Athletics Club DNS -
Womens 60m Dash - Finals Heat 6
============================================================================
Athlete Yr Team Time Score
============================================================================
1 Powell, Abigail JR Triton 8.89 -
2 Posey, Kaitlyn 8 Unattached 8.90 -
3 Lampkin, Roncresha SO Indianapolis Arsenal Technical 9.12 -
4 Keller, Kennedy FR Metamora Evergreen 9.15 -
5 Oliphant, Destiny SR Montpelier 9.29 -
6 Hernandez, Tania Future Stars 9.64 -
7 Samende, Erica SR Indianapolis Arsenal Technical 9.67 -
8 Hissein, Wigdan Future Stars 9.68 -
Womens 60m Dash - Finals Heat 7
============================================================================
Athlete Yr Team Time Score
============================================================================
1 Hill, Annie FR Triton 9.69 -
2 Altaffer, Jacee 6 Little Locos Track 9.85 -
3 VanDeVoorde, Kadynce 6 Little Locos Track 9.88 -
4 Cline, Averi 8 St Ursula Junior Academy 9.93 -
5 Quicker, Kylee 6 St Ursula Junior Academy 9.98 -
Russell, Jayla FR Tol. St. Ursula Academy DNS -
Rockey, Riley 8 Montpelier DNS -
Stotler, Sydney FR Triton DNS -
Womens 60m Dash - Finals Heat 8
============================================================================
Athlete Yr Team Time Score
============================================================================
1 Riggins, Haley FR Triton 9.90 -
2 McGee, Meara 6 Little Locos Track 10.29 -
3 Word, Kinsey 6 Little Locos Track 10.45 -
4 Dick, Addison 6 Little Locos Track 10.73 -
5 Michael, Sierra Little Locos Track 10.96 -
6 Baldwin, Kaity Little Locos Track 11.52 -
Womens 60m Dash - Finals Heat 9
============================================================================
Athlete Yr Team Time Score
============================================================================
1 Richmire, Trinity 8 Montpelier 9.79 -
2 Dick, Ashton FR Montpelier 10.09 -
Green, Courtney 8 St Ursula Junior Academy DNS -
Fones, Carli SO Unattached DNS -
Womens 200m Dash - Finals Heat 1
============================================================================
Athlete Yr Team Time Score
============================================================================
1 Brown, Tionna SR K-Town Elite Track Club 25.50 -
2 Irby, Jodeci Future Stars 26.90 -
3 McKenzie, TJ Future Stars 27.18 -
4 Curtis, Abbi SR Warsaw Community 27.68 -
5 Clampitt, Maykayla JR Warsaw Community 28.44 -
Balentine, Shante K-Town Elite Track Club NT -
Womens 200m Dash - Finals Heat 2
============================================================================
Athlete Yr Team Time Score
============================================================================
1 Harvin, Aniya Future Stars 27.24 -
2 Sternberg, Kennedi Let It Fly Throwing 27.67 -
3 Davis, Shunterra SR Warsaw Community 29.28 -
4 Haworth, Bailey K-Town Elite Track Club 31.08 -
Miller, Kennedy JR Unattached NT -
Fones, Carli SO Unattached NT -
Womens 200m Dash - Finals Heat 3
============================================================================
Athlete Yr Team Time Score
============================================================================
1 Bellamy, Maygan JR Warsaw Community 28.54 -
2 Kilby, Nedrah Future Stars 28.81 -
3 Behrens, Grace Titan Athletics Club 29.08 -
4 Jones, Aliyah Future Stars 29.53 -
5 Redding, Ragan KingsmenTrackClub 30.70 -
Was, Rachel Titan Athletics Club NT -
Womens 200m Dash - Finals Heat 4
============================================================================
Athlete Yr Team Time Score
============================================================================
1 Prior, Tayla SO Tol. St. Ursula Academy 28.21 -
2 Strzelecki, Allie SR Saints Track Club 28.23 -
3 Desenberg, Lex JR Warsaw Community 29.61 -
4 Cripe, Chloe KingsmenTrackClub 29.80 -
5 White, Tiauna Future Stars 30.79 -
6 Oberhaus, Mariah FR Tol. St. Ursula Academy 30.87 -
Womens 200m Dash - Finals Heat 5
============================================================================
Athlete Yr Team Time Score
============================================================================
1 Van Tassel, Nina SO Tol. St. Ursula Academy 28.89 -
2 Sawyer Ewing, Anna B Hornet Track Club 29.26 -
3 Temeles, Eliana Titan Athletics Club 31.14 -
4 Casarella, Francesca Titan Athletics Club 31.60 -
Howe, Meg JR Saints Track Club NT -
Hetzner, Johannah K-Town Elite Track Club NT -
Womens 200m Dash - Finals Heat 6
============================================================================
Athlete Yr Team Time Score
============================================================================
1 Buriff, Michaela JR Warsaw Community 29.20 -
2 Irby, Liberty Future Stars 29.71 -
3 Presley , Autumn SR Unattached 30.76 -
4 Walker, Shaylen Future Stars 30.82 -
5 Johnson, Madison FR Warsaw Community 31.42 -
6 Lemon, Sadie SO Warsaw Community 31.59 -
Womens 200m Dash - Finals Heat 7
============================================================================
Athlete Yr Team Time Score
============================================================================
1 Clousing, Madyson FR Warsaw Community 30.39 -
2 Powell, Abigail JR Triton 30.42 -
3 Duncan, Baylee FR Warsaw Community 30.81 -
4 Palmer, Sierra SR Warsaw Community 31.54 -
5 Riley, Chloie FR Warsaw Community 32.93 -
6 Meyer, Jacklyn FR Warsaw Community 33.20 -
Womens 200m Dash - Finals Heat 8
============================================================================
Athlete Yr Team Time Score
============================================================================
1 Snow, Lindsey SO Indianapolis Arsenal Technical 29.51 -
2 Casarella, Ana Titan Athletics Club 29.59 -
3 Faulkner, Jaela FR Triton 30.59 -
4 McIntire, Baylee SR Triton 30.85 -
5 Meklus, Daley 8 St Ursula Junior Academy 30.86 -
6 Pomales, Mya JR Indianapolis Arsenal Technical 32.31 -
Womens 200m Dash - Finals Heat 9
============================================================================
Athlete Yr Team Time Score
============================================================================
1 Lampkin, Roncresha SO Indianapolis Arsenal Technical 31.65 -
2 Cobb, Lauryn Future Stars 31.89 -
Mohammedian, Malaz Future Stars NT -
Robinson, Shyeonna Future Stars NT -
Miss, Nourra KingsmenTrackClub NT -
Stotler, Sydney FR Triton NT -
Womens 200m Dash - Finals Heat 10
============================================================================
Athlete Yr Team Time Score
============================================================================
1 Hillard, Aleigha Little Locos Track 30.95 -
2 Gillen, Alex SO Metamora Evergreen 31.19 -
3 Posey, Kaitlyn 8 Unattached 31.24 -
4 Hissein, Israa Future Stars 31.70 -
5 Hernandez, Tania Future Stars 32.38 -
Schroeder, Julia FR Saints Track Club NT -
Womens 200m Dash - Finals Heat 11
============================================================================
Athlete Yr Team Time Score
============================================================================
1 Letendre, Bailey Hornet Track Club 31.32 -
2 Keller, Kennedy FR Metamora Evergreen 32.19 -
3 Hart, Haley Hornet Track Club 32.23 -
4 Tibbetts, Tierra SR Montpelier 32.62 -
5 Bohner, Shailynn FR Montpelier 33.25 -
Calgie, Molly JR Tol. St. Ursula Academy NT -
Womens 200m Dash - Finals Heat 12
============================================================================
Athlete Yr Team Time Score
============================================================================
1 Oliphant, Destiny SR Montpelier 31.13 -
2 Hissein, Wigdan Future Stars 32.09 -
3 Samende, Erica SR Indianapolis Arsenal Technical 32.70 -
4 VanDeVoorde, Kadynce 6 Little Locos Track 34.07 -
5 Bennett, Annie FR Tol. St. Ursula Academy 35.56 -
Rockey, Riley 8 Montpelier NT -
Womens 200m Dash - Finals Heat 13
============================================================================
Athlete Yr Team Time Score
============================================================================
1 Kreger, Kasey 8 Unattached 34.26 -
2 Cline, Averi 8 St Ursula Junior Academy 34.72 -
3 Russell, Jayla FR Tol. St. Ursula Academy 35.34 -
4 Zigler, Kaylee 6 Little Locos Track 35.68 -
5 Quicker, Kylee 6 St Ursula Junior Academy 36.19 -
Custer, Alyssa 8 Montpelier NT -
Womens 200m Dash - Finals Heat 14
============================================================================
Athlete Yr Team Time Score
============================================================================
1 Altaffer, Jacee 6 Little Locos Track 34.06 -
2 Berlew, Katie FR Unattached 34.93 -
3 Dick, Addison 6 Little Locos Track 35.78 -
4 McGee, Meara 6 Little Locos Track 36.25 -
5 Walters, Emma 5 Unattached 36.71 -
6 Word, Kinsey 6 Little Locos Track 36.84 -
Womens 200m Dash - Finals Heat 15
============================================================================
Athlete Yr Team Time Score
============================================================================
1 Grider, Alexis SR Ft. Wayne South Side 28.22 -
2 Michael, Sierra Little Locos Track 38.64 -
3 Ries, Abby 6 Little Locos Track 39.54 -
4 Baldwin, Kaity Little Locos Track 43.49 -
Green, Courtney 8 St Ursula Junior Academy NT -
Presley , Autumn SR Unattached NT -
Womens 200m Dash - Finals Heat 16
============================================================================
Athlete Yr Team Time Score
============================================================================
1 Richmire, Trinity 8 Montpelier 33.78 -
2 Refeld, Amelia 5 Unattached 47.49 -
Balsbaugh, Anna Titan Athletics Club NT -
Joyce, Bailey 8 Pioneer North Central NT -
Dick, Ashton FR Montpelier NT -
Fones, Carli SO Unattached NT -
Womens 200m Dash - Finals Heat 17
============================================================================
Athlete Yr Team Time Score
============================================================================
Shepler, Karleigh Eagles NT -
Zenz, Emma SR Pioneer North Central NT -
Wehrle, Haley 8 Pioneer North Central NT -
Womens 400m Dash - Finals Heat 1
============================================================================
Athlete Yr Team Time Score
============================================================================
1 Grider, Alexis SR Ft. Wayne South Side 1:05.27 -
2 Desenberg, Lex JR Warsaw Community 1:07.66 -
3 White, Tiauna Future Stars 1:08.41 -
4 Snow, Lindsey SO Indianapolis Arsenal Technical 1:08.83 -
5 McIntire, Baylee SR Triton 1:09.68 -
Hetzner, Johannah K-Town Elite Track Club DNS -
Womens 400m Dash - Finals Heat 2
============================================================================
Athlete Yr Team Time Score
============================================================================
1 Miller, Kennedy JR Unattached 1:03.71 -
2 Behrens, Grace Titan Athletics Club 1:07.23 -
3 Cripe, Chloe KingsmenTrackClub 1:07.26 -
4 Palmer, Sierra SR Warsaw Community 1:13.44 -
5 Keller, Kennedy FR Metamora Evergreen 1:18.59 -
Casarella, Francesca Titan Athletics Club NT -
Womens 400m Dash - Finals Heat 3
============================================================================
Athlete Yr Team Time Score
============================================================================
1 Balsbaugh, Anna Titan Athletics Club 1:07.21 -
2 Jones, Aliyah Future Stars 1:10.52 -
3 Snyder, Madysen BTC 1:12.71 -
4 Wilhite, Briana SO Triton 1:21.79 -
Miss, Nourra KingsmenTrackClub NT -
Faulkner, Jaela FR Triton NT -
Womens 400m Dash - Finals Heat 4
============================================================================
Athlete Yr Team Time Score
============================================================================
1 Harvin, Aniya Future Stars 1:08.16 -
2 Temeles, Eliana Titan Athletics Club 1:09.88 -
3 Balsbaugh, Emily Titan Athletics Club 1:11.37 -
4 Knight, Isabel JR Saints Track Club 1:12.96 -
5 Irby, Liberty Future Stars 1:13.96 -
6 Berlew, Katie FR Unattached 1:14.23 -
Womens 400m Dash - Finals Heat 5
============================================================================
Athlete Yr Team Time Score
============================================================================
1 Oliphant, Destiny SR Montpelier 1:10.71 -
2 Letendre, Bailey Hornet Track Club 1:10.90 -
3 Hernandez, Tania Future Stars 1:14.44 -
4 Tibbetts, Tierra SR Montpelier 1:19.29 -
Casarella, Ana Titan Athletics Club NT -
Calgie, Molly JR Tol. St. Ursula Academy NT -
Womens 400m Dash - Finals Heat 6
============================================================================
Athlete Yr Team Time Score
============================================================================
Hissein, Wigdan Future Stars NT -
Hissein, Israa Future Stars NT -
Robinson, Shyeonna Future Stars NT -
Loney, Stephanie JR Pioneer North Central NT -
Custer, Alyssa 8 Montpelier NT -
Rockey, Riley 8 Montpelier NT -
Womens 400m Dash - Finals Heat 7
============================================================================
Athlete Yr Team Time Score
============================================================================
1 Richmire, Trinity 8 Montpelier 1:14.10 -
2 Faler, Kasidy 8 Pioneer North Central 1:26.93 -
3 Ries, Abby 6 Little Locos Track 1:31.88 -
4 Baldwin, Kaity Little Locos Track 1:35.43 -
5 Refeld, Amelia 5 Unattached 1:50.92 -
Womens 800m Run - Finals Heat 1
============================================================================
Athlete Yr Team Time Score
============================================================================
1 Duffus, Zoe FR Unattached 2:22.37 -
2 Ernsberger, Aleka Unattached 2:24.43 -
3 Pennix, Jemmia KingsmenTrackClub 2:26.69 -
4 Irby, Jodeci Future Stars 2:26.87 -
5 Enyeart, Bre KingsmenTrackClub 2:31.33 -
6 Christman, Shelby FR Unattached 2:32.36 -
7 Falater, Maggie SR Unattached 2:38.23 -
8 Neal, Brooke KingsmenTrackClub 2:40.54 -
Frank, Lauren KingsmenTrackClub NT -
Zenz, Emma SR Pioneer North Central NT -
Womens 800m Run - Finals Heat 2
============================================================================
Athlete Yr Team Time Score
============================================================================
1 Pooler, Molly KingsmenTrackClub 2:31.00 -
2 Steele, Nora FR Saints Track Club 2:33.44 -
3 Nix, Katie SO Saints Track Club 2:33.85 -
4 Ellingson, Katheen JR Unattached 2:34.46 -
5 Mendez, Mady Hornet Track Club 2:36.77 -
6 Starnes, Mallory Future Stars 2:37.51 -
7 Smith, Maya BTC 2:48.91 -
8 Alkire, Aislynn KingsmenTrackClub 2:52.42 -
9 Scott, Madelynn JR Pioneer North Central 3:29.01 -
10 Loney, Stephanie JR Pioneer North Central 3:47.37 -
Kilby, Nedrah Future Stars NT -
Clements, Mallory SO Unattached NT -
Womens 800m Run - Finals Heat 3
============================================================================
Athlete Yr Team Time Score
============================================================================
1 Ramirez, Brittney FR Archbold 2:48.02 -
2 Kelly, Victoria Future Stars 2:48.64 -
3 Quimby, Kayla Eagles 2:49.37 -
4 Jensen, Hayley Future Stars 2:49.45 -
5 Gonzalez, Lexi Future Stars 2:50.78 -
6 Kolvoord, Makenzie 5 Future Stars 2:55.09 -
7 Cavacini, Maria SO Saints Track Club 2:55.42 -
8 Thomas, Holly KingsmenTrackClub 2:59.38 -
9 Wilhite, Briana SO Triton 3:29.52 -
May, Makenna 8 Triton NT -
Olvera, Brenda Future Stars NT -
Collins, Kate 8 Unattached NT -
Womens 800m Run - Finals Heat 4
============================================================================
Athlete Yr Team Time Score
============================================================================
1 Kreger, Kasey 8 Unattached 2:50.34 -
2 Chrisman, April LTC 2:52.92 -
3 Miles, Jackie FR Saints Track Club 2:53.32 -
4 Bennett, Annie FR Tol. St. Ursula Academy 2:53.58 -
5 Mendez, Toni Hornet Track Club 2:54.86 -
6 Elward, Kelsey Future Stars 2:57.93 -
7 Payton, Allison Unattached 3:00.44 -
8 Miller, Caroline JR Saints Track Club 3:07.28 -
9 Neuhaus, Erin SO Saints Track Club 3:08.27 -
10 Stefanelli, Gabby 7 Montpelier 3:10.10 -
11 Elias, Ella 5 Unattached 3:17.26 -
12 Mai, Tracy Future Stars 3:29.27 -
Womens 800m Run - Finals Heat 5
============================================================================
Athlete Yr Team Time Score
============================================================================
1 Hall, Karissa Eagles 3:08.25 -
2 Zigler, Kaylee 6 Little Locos Track 3:09.09 -
3 Uyttenhove, Emma Little Locos Track 3:16.52 -
4 Reese, Kila 7 Pioneer North Central 3:18.71 -
5 Rorick, Olivia JR Saints Track Club 3:22.61 -
6 Jasarevic, Neli Future Stars 3:31.61 -
7 Ayers, Lily Little Locos Track 3:52.11 -
Miller, Brinn SO Montpelier NT -
Young, Kyra JR Mishawaka NT -
Womens 1,600m Run - Finals Heat 1
============================================================================
Athlete Yr Team Time Score
============================================================================
1 Duffus, Zoe FR Unattached 5:08.52 -
2 Hathaway, Meagan JR Unattached 5:19.65 -
3 Neal, Brooke KingsmenTrackClub 5:24.29 -
4 Beckham, Mia SR Warsaw Community 5:28.67 -
5 Metzger, Leah Unattached 5:33.98 -
6 Falater, Maggie SR Unattached 5:34.10 -
7 Frank, Lauren KingsmenTrackClub 5:36.97 -
8 Ellingson, Katheen JR Unattached 5:36.99 -
9 Clements, Mallory SO Unattached 5:37.73 -
10 Beeber, Susie SO Saints Track Club 5:38.69 -
11 Howell, Chynzie 7 Unattached 5:39.05 -
12 Alkire, Aislynn KingsmenTrackClub 6:19.39 -
Bassage, Kenni SR Unattached DNS -
Mendez, Mady Hornet Track Club DNS -
Biernat, Samantha Hornet Track Club DNS -
Womens 1,600m Run - Finals Heat 2
============================================================================
Athlete Yr Team Time Score
============================================================================
1 Bennett, Annie FR Tol. St. Ursula Academy 6:00.01 -
2 Starnes, Mallory Future Stars 6:00.74 -
3 Kreger, Kasey 8 Unattached 6:03.82 -
4 Wilhite, Briana SO Triton 6:07.79 -
5 Collins, Kate 8 Unattached 6:08.59 -
6 Jensen, Hayley Future Stars 6:09.67 -
7 Elward, Kelsey Future Stars 6:16.87 -
8 Kelly, Victoria Future Stars 6:22.42 -
9 Chrisman, April LTC 6:42.04 -
10 Shively, Brooklyn Hornet Track Club 6:42.90 -
11 Kolvoord, Makenzie 5 Future Stars 7:15.79 -
12 Stockman, Rebecca 8 Unattached 7:15.79 -
Olvera, Brenda Future Stars DNS -
Schofield, Brandi 7 Pioneer North Central NT -
Momper, Mary SR Unattached NT -
Womens 1,600m Run - Finals Heat 3
============================================================================
Athlete Yr Team Time Score
============================================================================
1 Gonzalez, Lexi Future Stars 6:25.54 -
2 Elias, Ella 5 Unattached 6:48.29 -
3 Stefanelli, Gabby 7 Montpelier 7:05.09 -
4 Uyttenhove, Emma Little Locos Track 7:05.47 -
5 Walters, Emma 5 Unattached 7:08.68 -
6 Scott, Madelynn JR Pioneer North Central 7:10.24 -
7 Gough, Lareesa SO Saints Track Club 7:22.69 -
8 Jasarevic, Neli Future Stars 7:25.13 -
9 Sierra, Michelle FR Pioneer North Central 7:25.41 -
10 Wehrle, Haley 8 Pioneer North Central 7:25.75 -
11 Reese, Kila 7 Pioneer North Central 7:27.39 -
12 Mai, Tracy Future Stars 7:41.83 -
13 Bishop, Veridy K-Town Elite Track Club 8:10.72 -
Young, Kyra JR Mishawaka DNS -
Quintana, Faith JR Mishawaka DNS -
Womens 3,200m Run - Finals
============================================================================
Athlete Yr Team Time Score
============================================================================
1 Strzelecki, Erin SO Saints Track Club 11:44.49 -
2 Annis, Elaine Unattached 11:45.38 -
3 Quintana, Faith JR Mishawaka 12:03.83 -
4 Biernat, Samantha Hornet Track Club 12:41.53 -
5 Delaney, Aileen FR Saints Track Club 12:52.08 -
6 Ebetino, Alex JR Saints Track Club 12:59.04 -
7 Edgerly, Kayla KingsmenTrackClub 13:22.19 -
8 Duncan, Brittney FR Warsaw Community 13:47.64 -
9 Hintz, Shelby Eagles 14:47.50 -
10 Sierra, Michelle FR Pioneer North Central 15:32.51 -
11 Schofield, Brandi 7 Pioneer North Central 15:33.57 -
12 Shively, Brooklyn Hornet Track Club 15:49.47 -
Zenz, Emma SR Pioneer North Central NT -
Wehrle, Haley 8 Pioneer North Central NT -
Cole, Caylene Eagles NT -
Kolvoord, Makenzie 5 Future Stars NT -
Howell, Chynzie 7 Unattached NT -
Stockman, Rebecca 8 Unattached NT -
Womens 60m Hurdles - Finals Heat 1
============================================================================
Athlete Yr Team Time Score
============================================================================
1 Van Tassel, Nina SO Tol. St. Ursula Academy 10.15 -
2 Powell, Abigail JR Triton 10.29 -
3 Buriff, Michaela JR Warsaw Community 10.51 -
4 Haworth, Bailey K-Town Elite Track Club 10.86 -
5 Walker, Shaylen Future Stars 10.94 -
6 Lemon, Sadie SO Warsaw Community 11.16 -
7 Carrico, Kelsi KingsmenTrackClub 11.34 -
Mohammedian, Malaz Future Stars DNS -
Womens 60m Hurdles - Finals Heat 2
============================================================================
Athlete Yr Team Time Score
============================================================================
1 Wargo, Emily SR Unattached 10.57 -
2 Balsbaugh, Anna Titan Athletics Club 10.82 -
3 Brust, Mikaela SR Saints Track Club 11.65 -
4 Posey, Kaitlyn 8 Unattached 11.76 -
5 Busk, Olivia Titan Athletics Club 11.85 -
6 Redding, Ragan KingsmenTrackClub 11.86 -
7 Hart, Haley Hornet Track Club 12.06 -
8 Hill, Annie FR Triton 12.72 -
Womens 4x400m Relay - Finals
============================================================================
Team Time Score
============================================================================
1 KingsmenTrackClub 4:22.74 -
2 Saints Track Club 4:33.49 -
3 Warsaw Community 4:35.45 -
4 KingsmenTrackClub 4:48.40 -
5 Triton 4:54.37 -
6 Eagles 5:13.40 -
7 Saints Track Club 5:17.79 -
Titan Athletics Club NT -
Womens High Jump
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark Score
==============================================================================
1 Bruner, Morgan SR Warsaw Community 5-4 -
2 Day, Alexie SR Warsaw Community 5-2 -
3 Wargo, Emily SR Unattached 5-0 -
4 Vance, Samantha SO Fairview (OH) 4-6 -
5 Berlew, Katie FR Unattached 4-6 -
5 Hagan, Amber SR Warsaw Community 4-6 -
7 Balsbaugh, Emily Titan Athletics Club 4-6 -
8 North, Courtney KingsmenTrackClub 4-4 -
8 Mosser, Taylor KingsmenTrackClub 4-4 -
8 Grider, Alexis SR Ft. Wayne South Side 4-4 -
11 Cobb, Lauryn Future Stars 4-4 -
12 Brust, Mikaela SR Saints Track Club 4-4 -
13 Lashaway, Vada SR Pioneer North Central 4-2 -
14 Hill, Annie FR Triton 4-2 -
Walker, Shaylen Future Stars NH -
Mohammedian, Malaz Future Stars NH -
Kerrigan, Meadow Eagles NH -
Womens Pole Vault
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark Score
==============================================================================
1 Kehler, Caitlin JR Unattached 10-3 -
2 George, Amanda KingsmenTrackClub 10-0 -
3 Bakx, Carolyn LNPV 10-0 -
4 Presley , Autumn SR Unattached 9-6 -
4 Chudzicki, Kassady SR Unattached 9-6 -
6 Whitt, Zoe SR Unattached 9-6 -
7 Lashaway, Vada SR Pioneer North Central 9-0 -
8 Ocock, Sarah SO Warsaw Community 8-0 -
8 Faulkner, Jaela FR Triton 8-0 -
10 Babits, Brenda SR Unattached 7-0 -
Tibbetts, Tierra SR Montpelier NH -
May, Alysha JR Triton NH -
Joyce, Bailey 8 Pioneer North Central NH -
Faler, Kasidy 8 Pioneer North Central NH -
May, Makenna 8 Triton NH -
Womens Long Jump
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark Score
==============================================================================
10 Balsbaugh, Emily Titan Athletics Club 13-7 -
15 Busk, Olivia Titan Athletics Club 12-1.75 -
16 Altaffer, Jacee 6 Little Locos Track 11-8.5 -
18 Kolvoord, Makenzie 5 Future Stars 10-6.5 -
19 Word, Kinsey 6 Little Locos Track 9-9 -
20 Dick, Addison 6 Little Locos Track 9-6.75 -
21 Elias, Ella 5 Unattached 9-2 -
Vance, Samantha SO Fairview (OH) ND -
Nevills, Deanna SR Unattached ND -
Refeld, Amelia 5 Unattached ND -
Stockman, Rebecca 8 Unattached ND -
Walters, Emma 5 Unattached ND -
9 Lashaway, Vada SR Pioneer North Central 14-0.5 -
11 Bedwell, Alli JR Unattached 13-5.25 -
12 Whitaker, Brooke SR Warsaw Community 13-3 -
14 Walker, Shaylen Future Stars 12-11.25 -
17 Cobb, Lauryn Future Stars 11-4.5 -
Stotler, Sydney FR Triton ND -
Wilhite, Briana SO Triton ND -
Casarella, Ana Titan Athletics Club ND -
Calgie, Molly JR Tol. St. Ursula Academy ND -
Mohammedian, Malaz Future Stars ND -
Was, Rachel Titan Athletics Club ND -
Nevills, Deanna SR Unattached ND -
1 McKenzie, TJ Future Stars 17-3.25 -
2 Grider, Alexis SR Ft. Wayne South Side 16-7 -
3 Oberhaus, Mariah FR Tol. St. Ursula Academy 16-4 -
4 Davis, Shunterra SR Warsaw Community 15-7.25 -
5 Strzelecki, Allie SR Saints Track Club 15-3.5 -
6 Howe, Meg JR Saints Track Club 15-1.75 -
7 Menzie, Kendall SR Warsaw Community 14-9.5 -
8 North, Courtney KingsmenTrackClub 14-7.5 -
13 Spoor, Valerie SO Warsaw Community 13-0 -
Balentine, Shante K-Town Elite Track Club ND -
Brown, Tionna SR K-Town Elite Track Club ND -
Gomillia , Anajah JR Unattached ND -
Womens Shot Put
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark Score
==============================================================================
Doberstein, Abby JR Warsaw Community 29-10 -
Krieger, Courtney SR Metamora Evergreen 28-10.5 -
Davis, Sierra JR Warsaw Community 28-3.25 -
Paul, Devon Let It Fly Throwing 28-2.5 -
Minix, Ali FR Warsaw Community 27-11 -
Owens, Ie'Ajah SO Tol. St. Ursula Academy 26-6.75 -
Stevenson, Reagan SR Hornet Track Club 25-11 -
Whetstone, Taryn JR Warsaw Community 24-10.25 -
Riggins, Haley FR Triton 21-4.5 -
Hickey, Jenny SR Saints Track Club 18-8.75 -
Dempsey, Alyssa JR Saints Track Club ND -
Dawson, Lynae JR Warsaw Community 38-1.25 -
Parker, Averi Let It Fly Throwing 35-6.5 -
Shorter, Tiara Let It Fly Throwing 32-8.25 -
Beck, Jaida SR Indianapolis Arsenal Technical 31-10.25 -
Coil, Anna SR Unattached 29-11 -
Sanders, Kiah SO Montpelier 29-5.25 -
Haines, Madison SR Warsaw Community 28-7.5 -
Refeld, Eva 7 Unattached 20-11.75 -
Herr, Emily FR Metamora Evergreen ND -
Hentschel, Kirsten Let It Fly Throwing ND -
Refeld, Amelia 5 Unattached ND -
Beier, Clare SR Saints Track Club ND -
Womens Weight Throw
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark Score
==============================================================================
1 Parker, Averi Let It Fly Throwing 41-7.75 -
2 Hentschel, Kirsten Let It Fly Throwing 39-10.25 -
3 Shorter, Tiara Let It Fly Throwing 36-5.25 -
4 Paul, Devon Let It Fly Throwing 33-6.75 -