Womens Results
100 Meters Varsity - Finals
PL YR Name Mark Team
1. 12 Diamond Mitchell 11.73a PR Avon
2. 11 Camille Christopher 11.79a PR Hamilton Southeastern
3. 12 Alanah Owens 12.04a PR McCutcheon
4. 12 Danielle Harrison 12.23a PR Fishers
5. 9 Tamia Perryman 12.24a PR Fishers
6. 10 Lauren Thomas 12.34a PR West Lafayette
7. 12 Elle Hawkins 12.59a PR Carmel
7. 12 Maddie Bolser 12.59a PR Covington
9. 11 Joy Sopitan 12.61a Brownsburg
100 Meters Varsity - Prelims
PL YR Name Mark Team
1. 12 Diamond Mitchell 12.02a Avon
3. 9 Tamia Perryman 12.24a Fishers
2. 11 Camille Christopher 12.26a Hamilton Southeastern
4. 12 Alanah Owens 12.30a McCutcheon
5. 12 Danielle Harrison 12.38a Fishers
6. 10 Lauren Thomas 12.42a West Lafayette
7. 11 Joy Sopitan 12.60a PR Brownsburg
7. 12 Maddie Bolser 12.60a Covington
9. 12 Elle Hawkins 12.64a Carmel
10. 11 Julia LeBlanc 12.75a PR Mooresville
11. 10 Courtney Beckford 12.78a Lafayette Jefferson
12. 10 Nykela Haskins 12.82a PR Lafayette Jefferson
13. 12 Chelsea Simmons 12.88a Harrison (West Lafay...
14. 10 Jayden Harvey 13.20a Avon
15. 10 London Griesey 13.25a Twin Lakes
16. 12 Molly McGill 13.59a Carroll (Flora)
200 Meters Varsity - Finals
PL YR Name Mark Team
1. 11 Camille Christopher 24.67a SR Hamilton Southeastern
2. 12 Alanah Owens 24.95a PR McCutcheon
3. 9 Tamia Perryman 25.32a Fishers
4. 11 Julia LeBlanc 25.39a Mooresville
5. 11 Joy Sopitan 25.81a Brownsburg
6. 9 Markaela Pugh 26.12a PR Hamilton Heights
7. 11 Carly Markley 26.18a Carmel
8. 9 Olivia Burgess 26.35a PR Hamilton Southeastern
9. 11 Skylar Jobe 26.69a Tri-West Hendricks
200 Meters Varsity - Prelims
PL YR Name Mark Team
1. 11 Camille Christopher 25.09a Hamilton Southeastern
2. 9 Tamia Perryman 25.16a PR Fishers
3. 12 Alanah Owens 25.17a McCutcheon
5. 11 Julia LeBlanc 25.27a PR Mooresville
4. 11 Joy Sopitan 25.51a PR Brownsburg
6. 11 Carly Markley 26.14a PR Carmel
7. 9 Markaela Pugh 26.28a Hamilton Heights
8. 9 Olivia Burgess 26.46a Hamilton Southeastern
9. 11 Skylar Jobe 26.57a PR Tri-West Hendricks
10. 10 Daija Springer 26.60a Avon
11. 11 Madi Gibson 26.63a PR Plainfield
12. 12 Chelsea Simmons 26.65a PR Harrison (West Lafay...
13. 10 Sarah Ryan 26.85a Twin Lakes
14. 10 Emma Fisher 26.95a Benton Central
15. 12 Breonna Fayson 27.60a PR Lafayette Jefferson
16. 11 Lauren Cox 28.38a Benton Central
400 Meters Varsity - Finals
PL YR Name Mark Team
1. 10 Reagan Hune 56.88a PR Carmel
2. 10 Maria Anderson 57.10a SR Noblesville
3. 10 Tierra Sydnor 58.35a SR Hamilton Southeastern
4. 10 London Griesey 59.74a PR Twin Lakes
5. 11 Briana Stephenson 1:00.08a PR Cascade
6. 9 Keely Watts 1:00.10a Danville
7. 11 Alexis Waples 1:00.39a PR Carmel
8. 10 Abby Christiansen 1:00.65a PR Hamilton Heights
9. 10 Grace May 1:00.82a PR Fishers
10. 11 Caroline McClaskey 1:01.11a North Montgomery
11. 11 Dara Smith 1:01.15a PR Plainfield
12. 12 Emma Smith 1:01.79a Harrison (West Lafay...
13. 11 Julia Malson 1:02.12a PR Rossville
14. 9 Elly Head 1:02.19a PR Mooresville
15. 10 Raegan Wallace 1:04.03a PR Tri-County
16. 10 Mackenzy Linville 1:04.63a Fountain Central
800 Meters Varsity - Finals
PL YR Name Mark Team
1. 9 Lauren Rinehart 2:14.49a PR Brownsburg
2. 11 Kamya Lapsley 2:16.07a PR Fishers
3. 12 Angelina Ellis 2:16.27a PR Zionsville
4. 12 Susanna Sharples-Gordon 2:17.58a PR Noblesville
5. 10 Ellie Schroeder 2:17.76a PR Guerin Catholic
6. 9 Ellie Pedersen 2:17.98a PR Hamilton Southeastern
7. 11 Isabel Weise 2:18.60a PR Benton Central
8. 10 Emma Tate 2:19.31a PR West Lafayette
9. 11 Gabby Dilick 2:20.43a SR Westfield
10. 12 Eleanor Sammons 2:20.98a SR Harrison (West Lafay...
11. 11 Maddie Dalton 2:23.86a Carmel
12. 11 Olivia Bryant 2:24.10a Cascade
13. 9 Grace Wetli 2:24.54a PR Benton Central
14. 9 Kyrstin Green 2:24.83a Lafayette Jefferson
15. 10 Ally Fanning 2:35.21a Twin Lakes
9 Emma Gillespie DNS Fishers
1600 Meters Varsity - Finals
PL YR Name Mark Team
1. 11 Abigail Little 5:00.27a SR Noblesville
2. 11 Sophia Rigg 5:01.53a Zionsville
3. 12 Megan Slamkowski 5:01.57a PR Guerin Catholic
4. 11 Maddie Dalton 5:02.24a PR Carmel
5. 12 Rachel Anderson 5:03.80a SR Carmel
6. 9 Abby Carter 5:06.79a PR Fishers
7. 11 Maddy Hurt 5:12.77a PR Crawfordsville
8. 9 Johanna Strueder 5:16.84a PR Fishers
9. 9 Myah Krintz 5:18.16a PR Harrison (West Lafay...
10. 9 Margaret Allen 5:20.85a Zionsville
11. 12 Savannah Roy 5:21.79a Avon
12. 9 Miriam Walker 5:29.29a Lafayette Central Ca...
13. 9 Reese Noble 5:31.16a PR Covington
14. 10 Ally Fanning 5:32.66a PR Twin Lakes
15. 10 Ellie Tate 5:33.34a West Lafayette
16. 9 Erin Bahler 6:21.28a Tri-County
3200 Meters Varsity - Finals
PL YR Name Mark Team
1. 12 Christina Geisler 10:41.27a SR Carmel
2. 9 Phoebe Bates 10:50.05a PR Carmel
3. 10 Miya Wai 10:57.44a PR Fishers
4. 10 Laurel Black 11:04.74a SR Hamilton Southeastern
5. 10 Maggie Gutwein 11:05.86a PR Twin Lakes
6. 10 Paige Schemanske 11:06.66a PR Guerin Catholic
7. 10 Mary Schultz 11:12.65a PR West Lafayette
8. 12 Megan Slamkowski 11:15.98a PR Guerin Catholic
9. 12 Kate Bernicke 11:24.56a SR Avon
10. 9 Anna Settle 11:43.41a Zionsville
11. 9 Caroline Jordan 11:43.79a PR West Lafayette
12. 9 Payton Williams 11:44.32a PR Benton Central
13. 12 Abbie Klinker 11:44.90a Noblesville
14. 11 Kate Cunningham 11:46.71a SR Harrison (West Lafay...
15. 11 Cara Hasser 11:46.99a SR Benton Central
16. 9 Brooke Dixon 11:48.51a Brownsburg
100m Hurdles - 33" Varsity - Finals
PL YR Name Mark Team
1. 12 Emily Robertson 14.63a PR Westfield
2. 11 Mia Mackenzie 14.85a PR Hamilton Southeastern
3. 12 Kayla Schluttenhofer 15.05a PR Benton Central
4. 9 Kiara Lewis 15.30a Lafayette Jefferson
5. 12 Meghann Cullen 15.40a Hamilton Southeastern
6. 10 Ella Robinson 15.45a Zionsville
7. 12 Claire Vahary 15.56a PR Fishers
8. 9 Olivia Utterback 15.84a Plainfield
9. 9 Shianne Switzer 15.99a McCutcheon
100m Hurdles - 33" Varsity - Prelims
PL YR Name Mark Team
1. 12 Emily Robertson 15.07a Westfield
3. 9 Kiara Lewis 15.18a PR Lafayette Jefferson
2. 11 Mia Mackenzie 15.57a Hamilton Southeastern
4. 12 Kayla Schluttenhofer 15.82a Benton Central
5. 9 Olivia Utterback 15.90a Plainfield
6. 12 Meghann Cullen 15.96a Hamilton Southeastern
6. 12 Claire Vahary 15.96a Fishers
8. 10 Ella Robinson 15.97a Zionsville
9. 9 Shianne Switzer 15.98a PR McCutcheon
10. 10 Nallely Alanis 16.16a PR Frankfort
11. 9 Kayla Brady 16.22a Lafayette Central Ca...
12. 10 Lillian Haines 16.24a Lebanon
13. 12 Jasmine Stone 16.68a Avon
14. 9 Camryn Gietl 17.51a Zionsville
15. 9 Mackenzie Stien 17.53a Brownsburg
16. 12 Shania Bordner 17.67a Carroll (Flora)
17. 12 Lauren Bush 18.38a Carroll (Flora)
300m Hurdles - 30" Varsity - Finals
PL YR Name Mark Team
1. 10 Ella Robinson 43.18a PR Zionsville
2. 11 Mia Mackenzie 44.14a PR Hamilton Southeastern
3. 9 Kayla Brady 44.24a PR Lafayette Central Ca...
4. 12 Jordan Adam 45.47a PR Avon
5. 12 Emily Robertson 45.76a Westfield
6. 10 Nallely Alanis 45.96a PR Frankfort
7. 12 Arianna Noble 46.49a Fishers
8. 11 Itoro Udo-Imeh 46.69a West Lafayette
9. 12 Jazz Stone 46.83a PR Avon
10. 9 Olivia Elkin 47.68a PR Carmel
11. 10 Katie Folta 48.02a Fishers
12. 10 Payton Waling 48.33a Tri-West Hendricks
13. 12 Saige Woodford 49.08a Plainfield
14. 9 Kyrstin Roberts 51.57a PR Twin Lakes
15. 12 Madison McSwain 53.55a PR Delphi Community
16. 9 Halle Richey 53.95a Benton Central
4x100m Relay Varsity - Finals
PL YR - Mark Team
1 Paris Carver 47.35a Fishers
2 Olivia Burgess 47.68a Hamilton Southeastern
3 Daija Springer 48.34a Avon
4 Josie Upton 48.83a Carmel
5 Haley Crowe 49.61a McCutcheon
6 Ava Henson 49.84a Westfield
7 Nykela Haskins 50.11a Lafayette Jefferson
8 Lauren Thomas 50.53a West Lafayette
9 Darya Mansoori 50.66a Zionsville
10 Grace Brisco 50.87a Noblesville
11 Lily McCormick 51.09a Hamilton Heights
12 Lauren Cox 51.50a Benton Central
13 Mackenzie Yoder 51.65a Brownsburg
14 Alexandra Bane 53.08a Carroll (Flora)
15 Shelby Diggs 53.91a Twin Lakes
16 Remi Allen 58.12a Plainfield
4x400m Relay Varsity - Finals
PL YR - Mark Team
1 Kamya Lapsley 3:55.36a Fishers
2 Ella Robinson 3:55.42a Zionsville
3 Emily Robertson 3:57.65a Westfield
4 Alexis Waples 4:00.02a Carmel
5 Claire Sherfick 4:00.93a Guerin Catholic
6 Abigail Little 4:01.25a Noblesville
7 Emma Tate 4:02.22a West Lafayette
8 Jordan Adam 4:03.13a Avon
9 Tiffany Williams 4:08.41a Hamilton Heights
10 Lauren Johnson 4:10.20a Hamilton Southeastern
11 Karissa Illingsworth 4:12.44a Harrison (West Lafay...
12 Samantha Karle 4:12.63a North Montgomery
13 Grace Wetli 4:15.16a Benton Central
14 Elizabeth Guetig 4:17.91a Cascade
15 Hannah Collins 4:29.22a Seeger
16 Ally Fanning 4:31.40a Twin Lakes
4x800m Relay Varsity - Finals
PL YR - Mark Team
1 Maria Anderson 9:14.07a Noblesville
2 Margaret Allen 9:15.43a Zionsville
3 Itoro Udo-Imeh 9:20.87a West Lafayette
4 Anna Morozov 9:21.48a Carmel
5 Lauren Bailey 9:23.32a Westfield
6 Carly Altier 9:28.16a Brownsburg
7 Lilia Bodnar 9:45.90a Fishers
8 Caroline Shumaker 9:47.88a Hamilton Southeastern
9 Vanessa Barrett 9:56.18a Plainfield
10 Grace Wetli 10:08.26a Benton Central
11 Anay DeLaCruz 10:17.33a Avon
12 Abby Christiansen 10:17.42a Hamilton Heights
13 Katelynn Hanback 10:19.64a McCutcheon
14 Myah Krintz 10:30.43a Harrison (West Lafay...
15 Kaileigh Pruitt 11:08.47a Seeger
16 Erin Bahler 11:25.74a Tri-County
Shot Put - 4kg Varsity - Finals
PL YR Name Mark Team
2. 10 Ashley Weatherly 42-10.25 PR West Lafayette
3. 9 Haley Nichols 41-07.00 PR Avon
4. 12 Hannah Ball 40-06.50 PR North White
5. 12 Katrinia Hopkins 40-05.00 Avon
6. 12 Ariahna Rodgers 39-04.25 Avon
7. 12 Delaney Slaton 39-00.25 Plainfield
8. 10 Marie Kress 38-02.75 PR Carmel
9. 9 Kiara Lewis 37-04.75 PR Lafayette Jefferson
10. 12 Erin Huse 35-00.00 Lebanon
11. 12 Tierra Polk 34-02.00 Fishers
12. 11 Maci Heimlich 34-01.75 North White
13. 11 Kacie Ade 33-01.00 PR Benton Central
14. 11 Anna Albaugh 32-10.00 Clinton Prairie
11 Madi Schultz FOUL Faith Christian
12 Jada Caldwell FOUL Westfield
1. 12 Essence Henderson 49-07.00 Lafayette Jefferson
Discus - 1kg Varsity - Finals
PL YR Name Mark Team
1. 12 Essence Henderson 146-10 SR Lafayette Jefferson
2. 12 Kaia Harris 143-00 West Lafayette
3. 12 Katrinia Hopkins 139-08 PR Avon
4. 11 Maci Heimlich 132-00 PR North White
5. 12 Hannah Ball 130-09 PR North White
6. 9 Haley Nichols 127-08 PR Avon
7. 11 Madi Schultz 120-01 PR Faith Christian
8. 10 Veronika Roberts 118-02 Brownsburg
9. 12 Natalie Cotherman 116-00 Carmel
10. 11 Angela Jones 114-05 SR Benton Central
11. 11 Liz York-Achor 114-00 PR Harrison (West Lafay...
12. 12 Cassie Utley 113-03 Danville
12. 12 Delaney Slaton 113-03 Plainfield
14. 11 Valerie Obear 108-06 Hamilton Southeastern
15. 10 Morgan Wyant 105-11 Carroll (Flora)
16. 12 Erin Huse 100-00 Lebanon
High Jump Varsity - Finals
PL YR Name Mark Team
1. 11 Katie Isenbarger 5-09.00 Zionsville
2. 10 Shelby Tyler 5-07.00 Noblesville
3. 11 Kyara Black 5-05.00 Danville
4. 11 Amiyah James 5-04.25 Carmel
5. 10 Megan Sheridan 5-04.25 Zionsville
6. 12 Mackenzie Harless 5-03.00 Brownsburg
7. 10 Tayah Irvin 5-01.00 Hamilton Southeastern
7. 10 Alyssa Lukasik 5-01.00 Clinton Prairie
9. 12 Sydney Encinias 5-00.00 Hamilton Southeastern
10. 11 Ellie Clark 5-00.00 Carmel
11. 11 Kelsey Sabens 4-10.00 North Montgomery
12. 9 Rashana Kimmel 4-10.00 PR North White
12. 9 Shianne Switzer 4-10.00 McCutcheon
11 Janessa Hickman FAIL Lafayette Jefferson
10 Regan Garriott FAIL Seeger
11 Teagan Parker FAIL West Lafayette
12 Haylee Anderson FAIL Frontier
Pole Vault Varsity - Finals
PL YR Name Mark Team
1. 11 Kara Deady 11-10.00 PR Carmel
2. 10 Kennedy Drish 11-04.00 Hamilton Southeastern
3. 11 Maria Siciliano 11-04.00 West Lafayette
4. 11 Lauren Joseph 10-08.00 Plainfield
5. 11 Jessica Bray 10-08.00 PR Hamilton Southeastern
6. 11 Camryn Klein 10-00.00 PR Zionsville
7. 10 Erika Knieper 10-00.00 Noblesville
8. 11 Abby Karnes 9-06.00 PR Mooresville
9. 11 Lain Wagoner 9-00.00 Plainfield
11 Kennady Oliver NH McCutcheon
12 Bailey Gasser NH Delphi Community
12 Abigail Kender NH Delphi Community
11 Alexandra Bane NH Carroll (Flora)
10 Shelby Tyler NH Noblesville
10 Audrey Walker NH McCutcheon
11 Bryanne Reynolds NH Twin Lakes
Long Jump Varsity - Finals
PL YR Name Mark Team
1. 12 Diamond Mitchell 19-04.50 PR Avon
2. 10 Brittany Welch 17-11.50 Sheridan
3. 11 Katie Isenbarger 17-05.50 Zionsville
4. 10 Alicia Lombardo 17-02.75 Danville
5. 12 Sydney Encinias 17-01.75 Hamilton Southeastern
6. 10 Maria Anderson 16-10.50 SR Noblesville
7. 10 Tierra Sydnor 16-06.50 Hamilton Southeastern
8. 10 Grace Gjerde 16-03.75 Guerin Catholic
9. 10 Kassidy Crowe 15-10.00 PR McCutcheon
Long Jump Varsity - Prelims
PL YR Name Mark Team
1. 12 Diamond Mitchell 17-10.75 Avon
2. 10 Alicia Lombardo 17-02.75 Danville
3. 10 Brittany Welch 17-02.25 Sheridan
4. 12 Sydney Encinias 17-01.75 Hamilton Southeastern
5. 10 Tierra Sydnor 16-06.50 Hamilton Southeastern
5. 11 Katie Isenbarger 16-06.50 Zionsville
7. 10 Maria Anderson 16-02.25 Noblesville
8. 10 Grace Gjerde 16-01.25 Guerin Catholic
9. 10 Kassidy Crowe 15-10.00 McCutcheon
10. 10 Catherine Penquite 15-09.50 West Lafayette
11. 10 Katlynn McClerkin 15-07.25 PR North Montgomery
12. 12 Kasey Burton 15-06.75 Southmont
13. 12 Maddie Bolser 15-06.25 Covington
14. 12 Konner Eaton 15-05.00 PR Frontier
11 Madie Chandler FOUL Plainfield
10 Emma Fisher FOUL Benton Central