Varsity Boys 100 Meters Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Jermayne Stanley 11 Richmond 11.32
2 Trevor Valentine 12 Rushville Consolidated 11.37
3 Teddy Sumling 10 Richmond 11.42
4 Nick Wilson 12 Tri 11.59
5 Chaz Johnson 11 Northeastern 11.70
6 Trey Cain 11 Rushville Consolidated 11.71
7 Peyton Caldwell 12 Connersville 11.77
Dylan Dunaway 11 Union County FS
Varsity Boys 100 Meters Prelims
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Teddy Sumling 10 Richmond 11.22
1 Jermayne Stanley 11 Richmond 11.22
4 Trevor Valentine 12 Rushville Consolidated 11.33
7 Trey Cain 11 Rushville Consolidated 11.48
3 Nick Wilson 12 Tri 11.50
5 Chaz Johnson 11 Northeastern 11.54
6 Dylan Dunaway 11 Union County 11.61
8 Peyton Caldwell 12 Connersville 11.79
9 Haydn Martin 11 Northeastern 11.80
10 Jonathan Jellison 10 Centerville 11.89
10 Vade Dishman 9 Tri 11.89
12 Skylar Hentz 12 Connersville 11.91
13 Tucker Coffman 11 Union County 12.17
14 Jalen Oliver 12 Hagerstown 12.29
15 Hunter Marshall 9 Hagerstown 12.44
16 Gage Brown 12 Cambridge City Lincoln 12.54
17 Jeremiah Holder 11 Cambridge City Lincoln 12.60
Brice Griffen 12 Centerville NT
Varsity Boys 200 Meters Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Jermayne Stanley 11 Richmond 23.25
2 Trevor Valentine 12 Rushville Consolidated 23.45
3 Trey Cain 11 Rushville Consolidated 23.79
4 Nick Wilson 12 Tri 23.87
5 Skylar Hentz 12 Connersville 24.87
6 Haydn Martin 11 Northeastern 25.61
Chaz Johnson 11 Northeastern NT
Teddy Sumling 10 Richmond NT
Varsity Boys 200 Meters Prelims
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Teddy Sumling 10 Richmond 22.92
2 Jermayne Stanley 11 Richmond 22.95
3 Trevor Valentine 12 Rushville Consolidated 23.37
4 Trey Cain 11 Rushville Consolidated 23.53
5 Chaz Johnson 11 Northeastern 23.73
6 Haydn Martin 11 Northeastern 23.86
7 Nick Wilson 12 Tri 23.87
8 Skylar Hentz 12 Connersville 24.10
9 Branton Payne 10 Hagerstown 24.25
10 Vade Dishman 9 Tri 24.70
11 Kristion Bates 12 Hagerstown 24.91
12 Caleb Craig 12 Cambridge City Lincoln 25.02
13 Tucker Coffman 11 Union County 25.78
14 Brandon Wilson 11 Centerville 26.52
15 Luke Canady 10 Cambridge City Lincoln 32.27
Varsity Boys 400 Meters Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Dylan Dunaway 11 Union County 52.67
2 Kody Reece 12 Richmond 52.92
3 Jaden Swiderek So Seton Catholic 53.06
4 Dylan Cox 11 Connersville 53.56
5 Ira Griffith 12 Rushville Consolidated 53.96
6 Dylan Napier 11 Hagerstown 54.66
7 Haydn Martin 11 Northeastern 55.51
8 Jaylon Favorite 10 Hagerstown 56.09
9 Mason Stevens 12 Connersville 56.13
10 Alec Snedigar 11 Richmond 56.33
11 Bryan Crawley 9 Centerville 56.81
12 Jack Bement 10 Tri 57.19
13 Josh Miles 9 Cambridge City Lincoln 59.62
14 Adam Bousman 9 Rushville Consolidated 1:00.32
15 Dalton Grap 9 Cambridge City Lincoln 1:00.46
16 Paul Berger 11 Northeastern 1:01.02
Luke Haas 12 Union County SCR
Varsity Boys 800 Meters Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Logan Tuttle 11 Hagerstown 2:02.75
2 Andrew Miller 11 Rushville Consolidated 2:05.77
3 Isaac Chastain 12 Rushville Consolidated 2:08.77
4 Alexander McKee 11 Hagerstown 2:12.67
5 Trenton Bertsch 10 Cambridge City Lincoln 2:13.31
6 Britten West 11 Cambridge City Lincoln 2:14.78
7 Garrett Townsend 9 Union County 2:15.89
8 Derick Casiano 12 Richmond 2:18.36
9 Victor Torres 11 Connersville 2:19.23
10 Elijah Jackson So Seton Catholic 2:19.81
11 Ravi Dare 12 Union County 2:22.15
12 Ryan Tincher 12 Centerville 2:24.58
13 Luis Vivanco 12 Richmond 2:27.64
14 Wes Smith 12 Connersville 2:29.34
15 Luke Schweitzer 9 Centerville 2:38.51
16 Cade Harmon 11 Tri 2:45.50
17 Zach Davis 9 Tri 2:56.65
Wesley Mull 10 Northeastern NT
Varsity Boys 1600 Meters Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Kaleb Slagle 12 Hagerstown 4:44.95
2 Ben Nevels 12 Centerville 4:47.60
3 Ravi Dare 12 Union County 4:48.07
4 Michael Slaton 10 Rushville Consolidated 4:49.52
5 Josh Jones 10 Richmond 4:54.56
6 Conner Greenwell 9 Connersville 4:58.06
7 Elihah Halcomb 10 Hagerstown 4:59.76
8 Nick Innis 11 Rushville Consolidated 5:05.10
9 Payton McGriff 10 Cambridge City Lincoln 5:06.67
10 Wes Smith 12 Connersville 5:14.91
Wesley Mull 10 Northeastern NT
Hunter Brown 11 Cambridge City Lincoln NT
Gannen Stockton 9 Northeastern NT
Hunter Jordan 9 Richmond NT
James Cornes 9 Tri NT
Braxton Farrell 9 Tri NT
Parker Jaynes 11 Centerville NT
Luke Paddock 9 Union County NT
Varsity Boys 3200 Meters Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Ben Nevels 12 Centerville 10:27.41
2 Kaleb Slagle 12 Hagerstown 10:30.47
3 Elihah Halcomb 10 Hagerstown 10:31.53
4 Austin Wampler 12 Cambridge City Lincoln 10:36.25
5 Cole Dixon 10 Rushville Consolidated 10:45.18
6 Josh Jones 10 Richmond 10:48.93
7 Payton McGriff 10 Cambridge City Lincoln 10:56.51
8 Luke Bantz 10 Union County 10:57.03
9 Parker Jaynes 11 Centerville 11:02.88
10 Adam Arndt 9 Connersville 11:07.10
11 Caylor Fisher 11 Northeastern 11:22.82
12 Sam Sterrett 9 Rushville Consolidated 11:24.07
Luke Paddock 9 Union County NT
Gannen Stockton 9 Northeastern NT
Conner Greenwell 9 Connersville NT
Varsity Boys 110m Hurdles Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Hayden Pierce 10 Cambridge City Lincoln 16.04
2 Justin Beasley 12 Union County 16.14
3 Dylan Benedict 11 Centerville 16.24
4 Collin Herron 12 Connersville 16.27
5 Holden Robinson 11 Hagerstown 16.50
6 Keith Hallgarth 11 Rushville Consolidated 17.10
7 Evan Schafer 9 Connersville 17.69
8 Devon Deloney 11 Richmond 17.70
Varsity Boys 110m Hurdles Prelims
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Hayden Pierce 10 Cambridge City Lincoln 15.82
3 Collin Herron 12 Connersville 16.23
2 Dylan Benedict 11 Centerville 16.36
4 Holden Robinson 11 Hagerstown 16.46
5 Justin Beasley 12 Union County 16.62
6 Keith Hallgarth 11 Rushville Consolidated 16.72
7 Devon Deloney 11 Richmond 17.53
8 Evan Schafer 9 Connersville 17.66
9 Jacob Henley 10 Hagerstown 17.85
10 Antonio Wankerl 12 Centerville 18.38
11 Jacob Ervin 9 Cambridge City Lincoln 20.68
12 Elyjah Young 9 Richmond 20.75
Varsity Boys 300m Hurdles Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Holden Robinson 11 Hagerstown 40.59
2 Keith Hallgarth 11 Rushville Consolidated 42.31
3 Jonathan Jellison 10 Centerville 42.44
4 Collin Herron 12 Connersville 42.49
5 Seth Richards 12 Hagerstown 44.56
6 Evan Schafer 9 Connersville 44.99
7 Justin Beasley 12 Union County 45.21
8 Hayden Pierce 10 Cambridge City Lincoln 45.36
9 Dylan Benedict 11 Centerville 47.34
10 Connor Hay 11 Rushville Consolidated 48.82
11 Devon Deloney 11 Richmond 49.72
12 Noah Hancock 12 Cambridge City Lincoln 52.68
13 Jacob Kehlenbrink 12 Northeastern 54.14
14 Zach Bailey 10 Tri 1:00.00
15 Owen Rogers 9 Richmond 1:01.68
Varsity Boys 4x100m Finals
=========================================================
Team Time
=========================================================
1 Richmond 44.29
Teddy SumlingGage PuterbaughKody ReeceJermayne Stanley
2 Rushville Consolidated 45.19
Trey CainJordan SmithTrevor ValentineZack Wood
3 Connersville 46.02
Peyton CaldwellSkylar HentzCollin HerronJared Isaacs
4 Hagerstown 47.21
Kristion BatesJalen OliverGage JamesBranton Payne
5 Centerville 49.26
Dylan BenedictAlfredo CalderonJonathan JellisonAustin Snyder
6 Union County 50.29
Ian RobinsonJaden BiasTucker CoffmanMelachi Wright
7 Cambridge City Lincoln 50.53
Gage BrownJacob ErvinJeremiah HolderKeaton Southerland
Northeastern DQ
Chaz JohnsonCarter LumpkinHaydn MartinDylan McDaniel
Varsity Boys 4x400m Finals
=========================================================
Team Time
=========================================================
1 Hagerstown 3:34.20
Holden RobinsonLogan TuttleAlexander McKeeDylan Napier
2 Richmond 3:36.63
Kody ReeceJulian HolguinVincent NarcisseAlec Snedigar
3 Rushville Consolidated 3:40.64
Ira GriffithIsaac ChastainAndrew MillerMichael Slaton
4 Union County 3:45.16
Justin BeasleyDylan DunawayEvan CouserRavi Dare
5 Centerville 3:49.20
Bryan CrawleyAaron LimburgRyan TincherAntonio Wankerl
6 Connersville 3:53.13
Jared IsaacsDylan CoxCollin HerronMason Stevens
7 Northeastern 3:56.95
Gabe BeattyPaul BergerCarter LumpkinGage Lawson
8 Cambridge City Lincoln 4:05.13
Trenton BertschMichael DalrympleDalton GrapJosh Miles
Varsity Boys 4x800m Finals
=========================================================
Team Time
=========================================================
1 Hagerstown 8:21.80
Alexander McKeeSeth RichardsKaleb SlagleLogan Tuttle
2 Rushville Consolidated 8:22.81
Michael SlatonAndrew MillerIsaac ChastainEthan Chastain
3 Richmond 8:46.11
Derick CasianoAlec SnedigarTristan KierLuis Vivanco
4 Connersville 8:48.60
Adam ArndtGavin ParsleyWes SmithVictor Torres
5 Cambridge City Lincoln 8:49.77
Trenton BertschPayton McGriffAustin WamplerBritten West
6 Centerville 9:56.85
Parker JaynesAaron LimburgBen NevelsRyan Tincher
7 Union County 10:31.65
Nate BurressRuss HensleyMahlon PageBrayden Reiboldt
8 Tri 11:52.80
James CornesSam FoxCade HarmonDennis Trosper
Varsity Boys Shot Put Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Ryan Golliher 11 Hagerstown 46-05.50
2 Chase Hokey 12 Cambridge City Lincoln 45-03.00
3 Blaine Cowan 11 Cambridge City Lincoln 45-01.00
4 James Blevins 12 Hagerstown 44-03.00
5 Kohl Mann 12 Rushville Consolidated 40-07.00
6 Logan Stephens 11 Tri 40-04.50
7 Jarrett Hayden 12 Centerville 40-03.50
8 David Berger 12 Northeastern 39-11.50
9 Eli McCoy 12 Centerville 39-11.00
10 Isiah Bennet 12 Connersville 39-04.00
11 Dylan Rohn 12 Connersville 39-03.00
12 Josh Berger 10 Northeastern 38-08.50
13 Leland Joya 12 Rushville Consolidated 38-03.50
14 Hunter Burden 10 Richmond 37-11.50
15 Joseph Lahmann 11 Seton Catholic 37-11.00
15 Alex Yancey 12 Union County 37-11.00
17 Dakota Raley 12 Tri 35-09.00
18 Dylan Selby 11 Richmond 33-05.50
19 Xen Cartwright Fr Seton Catholic 27-03.00
20 Melachi Wright 9 Union County 26-11.50
Varsity Boys Discus Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Ira Griffith 12 Rushville Consolidated 145-01
2 Ryan Golliher 11 Hagerstown 136-04
3 Colton Davis 12 Richmond 133-10
4 Joseph Lahmann 11 Seton Catholic 131-09
5 Carter Mettler 12 Cambridge City Lincoln 124-08
6 David Berger 12 Northeastern 124-03
7 James Blevins 12 Hagerstown 123-08
8 Logan Harmeyer 12 Cambridge City Lincoln 120-09
9 Jacen Beckman 11 Connersville 120-04
10 Alex Yancey 12 Union County 113-05
11 Leland Joya 12 Rushville Consolidated 108-09
12 Tristan Gayhart 12 Union County 101-10
13 Jarrett Hayden 12 Centerville 101-00
14 Raynor Eddy 11 Richmond 100-05
15 Clayton Scott 9 Tri 93-10
16 Eli McCoy 12 Centerville 91-04
17 Foster Burk 9 Tri 76-11
18 Zach Houseman 10 Seton Catholic 66-01
Brendan Robinson 11 Connersville ND
Will Cox 12 Northeastern ND
Varsity Boys High Jump Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Caleb Craig 12 Cambridge City Lincoln 6-03.00
2 Jacob Brown 10 Connersville 5-08.00
2 Hayden Pierce 10 Cambridge City Lincoln 5-08.00
4 Caylor Fisher 11 Northeastern 5-08.00
4 Dylan Napier 11 Hagerstown 5-08.00
6 Dylan McDaniel 11 Northeastern 5-06.00
7 Jonathan Jellison 10 Centerville 5-04.00
7 Trey Cain 11 Rushville Consolidated 5-04.00
9 Seth Richards 12 Hagerstown 5-04.00
10 Will Kaler 10 Connersville 5-02.00
Bryan Crawley 9 Centerville NH
Seth Butler 12 Tri NH
Varsity Boys Pole Vault Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Skylar Hentz 12 Connersville 12-00.00
2 Nick Wethington 12 Rushville Consolidated 11-06.00
3 Keith Hallgarth 11 Rushville Consolidated 11-00.00
4 Jared Isaacs 12 Connersville 11-00.00
Varsity Boys Long Jump Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Chaz Johnson 11 Northeastern 20-01.75
2 Kody Reece 12 Richmond 19-08.50
3 Trevor Valentine 12 Rushville Consolidated 19-06.25
4 Gage James 12 Hagerstown 19-06.00
5 Jaden Swiderek So Seton Catholic 19-02.50
6 Mason Stevens 12 Connersville 19-01.25
7 Hayden Pierce 10 Cambridge City Lincoln 18-10.75
8 Will Kaler 10 Connersville 18-10.00
9 Ira Griffith 12 Rushville Consolidated 18-07.00
10 Caleb Craig 12 Cambridge City Lincoln 18-06.00
11 Vade Dishman 9 Tri 18-01.75
12 Jaylon Favorite 10 Hagerstown 17-11.00
13 Tucker Coffman 11 Union County 17-04.25
14 Nick Wilson 12 Tri 16-06.00
15 Sekaye Maitland 9 Richmond 16-02.00
16 Shane Berry 10 Northeastern 15-11.00
17 Alfredo Calderon 11 Centerville 14-07.25