Conference Indiana Meet

Boys Results

Boys 100 Meter Dash Finals
======================================================================
     Athlete                   Yr Team                           Time
======================================================================
1    Deontre Gray              11 Lawrence Central             11.05a
2    Marciellian Gardner       12 Lawrence Central             11.09a
3    Cameron Turner            12 Southport                    11.16a
4    Daymeon Hamilton          10 Perry Meridian               11.27a
5    Sanchez Miller            10 Southport                    11.29a
6    Tyreese Stewart           11 Pike                         11.45a
7    Logan Hall                10 Franklin Central             11.66a
--   Tyler Bloomfield          12 Pike                            DNF


Boys 100 Meter Dash Prelims
======================================================================
     Athlete                   Yr Team                           Time
======================================================================
1    Tyler Bloomfield          12 Pike                         11.17a
2    Marciellian Gardner       12 Lawrence Central             11.18a
3    Cameron Turner            12 Southport                    11.31a
4    Deontre Gray              11 Lawrence Central             11.34a
5    Daymeon Hamilton          10 Perry Meridian               11.36a
6    Tyreese Stewart           11 Pike                         11.45a
7    Sanchez Miller            10 Southport                    11.54a
8    Logan Hall                10 Franklin Central             11.66a
9    Caleb Lynch               11 Franklin Central             11.67a
10   Jamaal Halliburton        11 Columbus North               11.67a
11   Matt Henderson            11 Bloomington South            11.69a
12   Dontay Wells               9 Bloomington North            11.78a
13   Alex Richardson            9 Bloomington North            11.96a
14   Shaquille Ash             11 Columbus North               11.99a
15   Jacob Milhouse             9 Bloomington South            12.05a
16   D'Angelo Himes             9 Perry Meridian               12.11a


Boys 200 Meter Dash Finals
======================================================================
     Athlete                   Yr Team                           Time
======================================================================
1    Cameron Turner            12 Southport                    22.40a
2    Deontre Gray              11 Lawrence Central             22.62a
3    Marciellian Gardner       12 Lawrence Central             22.63a
4    Sanchez Miller            10 Southport                    22.81a
5    Daymeon Hamilton          10 Perry Meridian               22.82a
6    Tyreese Stewart           11 Pike                         22.89a
7    Johnnie Taylor            12 Franklin Central             22.95a


Boys 200 Meter Dash Prelims
======================================================================
     Athlete                   Yr Team                           Time
======================================================================
1    Tyler Bloomfield          12 Pike                         22.21a
2    Cameron Turner            12 Southport                    22.68a
3    Tyreese Stewart           11 Pike                         22.72a
4    Sanchez Miller            10 Southport                    22.72a
5    Marciellian Gardner       12 Lawrence Central             22.73a
6    Daymeon Hamilton          10 Perry Meridian               22.73a
7    Deontre Gray              11 Lawrence Central             22.79a
8    Johnnie Taylor            12 Franklin Central             23.29a
9    Delvon Wilson              9 Bloomington North            23.51a
10   Matt Henderson            11 Bloomington South            23.75a
11   Trace Fetterer            12 Columbus North               23.83a
12   Buddy Jones               12 Bloomington North            23.91a
13   Marcel Price              10 Franklin Central             23.94a
14   Brian Lennon              10 Perry Meridian               24.10a
15   Jacob Milhouse             9 Bloomington South            24.26a
16   Taylor Summa              11 Columbus North               24.28a


Boys 400 Meter Dash Finals
======================================================================
     Athlete                   Yr Team                           Time
======================================================================
1    Jeron Brown               12 Lawrence Central             49.17a
2    Devon Wilson              12 Pike                         50.12a
3    Jordan Smith              12 Lawrence Central             51.36a
4    John Howard               12 Franklin Central             51.96a
5    Noah Garrett              11 Pike                         52.07a
6    Grayson Weidner            9 Bloomington South            52.36a
7    Stahis Krauth              9 Perry Meridian               52.93a
8    Nick Nolting              12 Franklin Central             53.26a
9    Charlie Ryan               9 Bloomington North            53.77a
10   Dontay Wells               9 Bloomington North            54.49a
11   Adam Knox                  9 Columbus North               55.03a
12   Dustin Donovan            12 Southport                    55.82a
13   Connor Oren               10 Columbus North               56.75a
14   Mackenzie Conrad          12 Bloomington South            57.02a
15   Lawrence White            11 Southport                  1:00.67a


Boys 800 Meter Run Finals
======================================================================
     Athlete                   Yr Team                           Time
======================================================================
1    Gary Austin               12 Pike                       1:54.76a
2    Matt Dorsey               11 Lawrence Central           1:55.46a
3    Andrew Diehn              12 Columbus North             1:56.47a
4    Andrew Carmin             11 Bloomington North          1:57.42a
5    Mark Chandler             12 Bloomington South          1:57.74a
6    Daniel Swem               12 Perry Meridian             1:59.53a
7    T.J. Higgins              12 Bloomington North          2:00.86a
8    Amos Schreuder            12 Bloomington South          2:01.76a
9    Jose Laureano             11 Pike                       2:01.84a
10   Carter Marshall           12 Lawrence Central           2:04.30a
11   Patrick Fenn              11 Perry Meridian             2:05.27a
12   Blaike Travis             11 Columbus North             2:07.18a
13   Gavin Krueger             12 Southport                  2:07.82a
14   Aaron Nanavaty            12 Franklin Central           2:07.88a
15   George Ferris             10 Southport                  2:12.77a
16   Evan Marrero              12 Franklin Central           2:13.77a


Boys 1600 Meter Run Finals
======================================================================
     Athlete                   Yr Team                           Time
======================================================================
1    Jason Crist               12 Franklin Central           4:18.98a
2    Mark Chandler             12 Bloomington South          4:19.49a
3    Daniel Swem               12 Perry Meridian             4:27.29a
4    Ross Pereira              12 Lawrence Central           4:29.95a
5    Sammy Tebeje              11 Pike                       4:30.95a
6    Kyle Burks                10 Bloomington South          4:31.67a
7    Karson Tays               11 Columbus North             4:34.32a
8    Larry Manuel              12 Perry Meridian             4:34.39a
9    Dave Powell               12 Columbus North             4:35.92a
10   Thomas McGuire            12 Lawrence Central           4:39.04a
11   Zach McCauley             10 Franklin Central           4:44.42a
12   Drew Couper               10 Bloomington North          4:46.66a
13   Harrison Walden           10 Southport                  4:49.98a
14   Kyle Roark                10 Pike                       4:52.77a
15   Harrison Streib            9 Bloomington North          4:52.84a
16   Gavin Krueger             12 Southport                  5:01.01a


Boys 3200 Meter Run Finals
======================================================================
     Athlete                   Yr Team                           Time
======================================================================
1    Christopher Kelsey        12 Columbus North             9:07.93a
2    Carl Smith                12 Bloomington South          9:10.82a
3    Michael Sublette          12 Columbus North             9:14.40a
4    Curtis Burks              12 Bloomington South          9:37.83a
5    Cole Hester               11 Lawrence Central           9:46.50a
6    Chandler Ball             11 Lawrence Central           9:48.63a
7    Austin Presnell           11 Franklin Central           9:51.07a
8    Isaiah White              10 Perry Meridian             9:56.79a
9    Sammy Tebeje              11 Pike                      10:01.99a
10   Evan Shuck                10 Franklin Central          10:05.43a
11   Casey Rohl                12 Perry Meridian            10:18.64a
12   Griffin Tichenor           9 Bloomington North         10:19.09a
13   Jake Hally                11 Southport                 10:32.77a
14   Kyle Roark                10 Pike                      10:41.48a
15   Clayton Bowey             10 Southport                 10:46.39a
16   Furgus Arthur              9 Bloomington North         11:15.91a


Boys 110m Hurdles Finals
======================================================================
     Athlete                   Yr Team                           Time
======================================================================
1    DaQuan Brown              11 Lawrence Central             14.82a
2    Eli Stidd                 11 Bloomington South            15.19a
3    Joe Gedeon                11 Columbus North               15.62a
4    Kavon Winters             12 Pike                         16.16a
5    Andrew Kabbah             11 Franklin Central             16.48a
6    Marquis Kingery           11 Franklin Central             16.86a
7    Jonathan Frederick        10 Bloomington North            17.53a
--   Montez Lomax              11 Southport                        DQ


Boys 110m Hurdles Prelims
======================================================================
     Athlete                   Yr Team                           Time
======================================================================
1    DaQuan Brown              11 Lawrence Central             14.95a
2    Eli Stidd                 11 Bloomington South            15.30a
3    Joe Gedeon                11 Columbus North               15.67a
5    Andrew Kabbah             11 Franklin Central             15.75a
4    Montez Lomax              11 Southport                    15.87a
6    Kavon Winters             12 Pike                         15.96a
7    Marquis Kingery           11 Franklin Central             15.97a
8    Jonathan Frederick        10 Bloomington North            16.45a
9    Greg Wright               12 Pike                         16.47a
10   Anthony Williams          12 Lawrence Central             16.63a
11   Josh Imlay                12 Columbus North               16.91a
12   Luke Vargas               11 Bloomington North            16.93a
13   Gerald Toweh              11 Southport                    17.57a
14   Shakur Silas               9 Bloomington South            17.92a


Boys 300m Hurdles Finals
======================================================================
     Athlete                   Yr Team                           Time
======================================================================
1    Eli Stidd                 11 Bloomington South            39.94a
2    Greg Wright               12 Pike                         41.33a
3    Griffin Elbert            12 Franklin Central             41.55a
4    Josh Imlay                12 Columbus North               42.27a
5    Darrell Chester           10 Lawrence Central             42.80a
6    Gerald Toweh              11 Southport                    43.15a
7    Aaron Austin               9 Franklin Central             43.61a
8    Joe Gedeon                11 Columbus North               44.36a
9    Daniel Romanyshak         12 Bloomington South            44.49a
10   Luke Vargas               11 Bloomington North            44.88a
11   Montez Lomax              11 Southport                    45.05a
12   Hunter Jastremski         10 Bloomington North            45.82a
--   DaQuan Brown              11 Lawrence Central                 DQ
--   Aaron LeSure              12 Pike                             FS


Boys 4x100 Meter Relay Finals
==========================================
     Team                           Time
==========================================
1    Lawrence Central             42.66a
1    Lawrence Central             42.66a
2    Franklin Central             44.10a
2    Franklin Central             44.10a
3    Perry Meridian               44.51a
3    Perry Meridian               44.51a
4    Bloomington South            44.69a
4    Bloomington South            44.69a
5    Columbus North               44.92a
5    Columbus North               44.92a
6    Bloomington South            44.94a
6    Southport                    44.94a
6    Southport                    44.94a
7    Bloomington North            44.98a
7    Bloomington North            44.98a
--   Pike                             DQ
--   Pike                             DQ


Boys 4x400 Meter Relay Finals
==========================================
     Team                           Time
==========================================
1    Lawrence Central           3:23.71a
1    Lawrence Central           3:23.71a
2    Franklin Central           3:25.59a
2    Franklin Central           3:25.59a
3    Pike                       3:28.93a
3    Pike                       3:28.93a
4    Bloomington North          3:31.27a
4    Bloomington North          3:31.27a
5    Bloomington South          3:33.93a
5    Bloomington South          3:33.93a
6    Columbus North             3:37.62a
6    Columbus North             3:37.62a
7    Perry Meridian             3:47.41a
7    Perry Meridian             3:47.41a
8    Bloomington South          4:05.72a
8    Southport                  4:05.72a
8    Southport                  4:05.72a


Boys 4x800 Meter Relay Finals
==========================================
     Team                           Time
==========================================
1    Pike                       7:49.27a
1    Pike                       7:49.27a
2    Lawrence Central           7:54.46a
2    Lawrence Central           7:54.46a
3    Bloomington South          7:57.85a
3    Bloomington South          7:57.85a
4    Franklin Central           8:09.02a
4    Franklin Central           8:09.02a
5    Columbus North             8:22.51a
5    Columbus North             8:22.51a
6    Perry Meridian             8:36.94a
6    Perry Meridian             8:36.94a
7    Bloomington South          8:42.95a
7    Southport                  8:42.95a
7    Southport                  8:42.95a
8    Bloomington North          8:51.36a
8    Bloomington North          8:51.36a


Boys Shot Put Finals
======================================================================
     Athlete                   Yr Team                           Time
======================================================================
1    Onyi Afoaku               12 Bloomington North          54-08.00
2    Tim Gardner               11 Lawrence Central           51-05.00
3    Lorrell Williams          11 Bloomington North          47-09.50
4    Tony Milata               10 Franklin Central           45-05.00
5    Jacob Canada              12 Bloomington South          45-03.50
6    Pierre Aka                12 Pike                       45-01.25
7    Andrew Robinson            9 Perry Meridian             44-04.00
8    Aaron Bandy                9 Lawrence Central           43-08.50
9    Cameron Ellis             12 Southport                  43-07.25
10   Matt Carey                11 Columbus North             42-01.50
11   Jamaal Halliburton        11 Columbus North             40-09.50
12   David Emerson             12 Pike                       40-05.00
13   Jacob Fleet               12 Perry Meridian             38-08.00
14   Dillion Webb              12 Southport                  36-03.75
--   Tony Albanese             12 Bloomington South                ND


Boys Discus Finals
======================================================================
     Athlete                   Yr Team                           Time
======================================================================
1    Onyi Afoaku               12 Bloomington North            172-06
2    Zach Pauley               12 Bloomington South            139-08
3    Jacob Canada              12 Bloomington South            138-08
4    Tyler Crohn               11 Bloomington North            132-08
5    Cody Smith                11 Perry Meridian               128-06
6    Jacob Yoder               11 Columbus North               128-01
7    Gavyn Gerbofsky           11 Franklin Central             126-00
8    Pierre Aka                12 Pike                         125-07
9    Blake Davis               10 Southport                    120-11
10   San Lyons                 10 Pike                         112-04
11   Jesse Roller              10 Southport                    109-04
12   Aaron Bandy                9 Lawrence Central             109-02
13   Ompreet Dhillon           10 Franklin Central             104-03
14   Trevor Shutters           10 Columbus North               102-11
15   Tracii Doolin             12 Perry Meridian                93-09
--   Tim Gardner               11 Lawrence Central                 ND


Boys High Jump Finals
======================================================================
     Athlete                   Yr Team                           Time
======================================================================
1    Chrisjaan Smith           12 Lawrence Central            6-06.00
2    Alex Olsen                10 Bloomington South           6-04.00
3    Joey Reed                 11 Perry Meridian              6-02.00
4    Richard Freeman           11 Lawrence Central            6-02.00
5    Colin Reilly              11 Bloomington South           6-00.00
6    KeWan Davis               12 Southport                   5-10.00
6    Ayerik Harison             9 Pike                        5-10.00
6    Devin Pearson             10 Pike                        5-10.00
9    Jacob Fleet               12 Perry Meridian              5-10.00
10   Adam Knox                  9 Columbus North              5-08.00
10   Jonathan Frederick        10 Bloomington North           5-08.00
--   Paul Salee                11 Columbus North                   NH
--   Lorrell Williams          11 Bloomington North                NH
--   Elijah Kane               10 Southport                        NH


Boys Pole Vault Finals
======================================================================
     Athlete                   Yr Team                           Time
======================================================================
1    Deakin Volz                9 Bloomington South          13-06.00
2    Vytas Kriauciunas         11 Pike                       13-00.00
3    Clayton Monroe            12 Columbus North             12-06.00
4    Brian Cain                12 Franklin Central           11-06.00
5    Cameron JOnes             12 Lawrence Central           10-06.00
6    Marcus Robinson           12 Franklin Central           10-06.00
7    Brentton Reynolds          - Bloomington South          10-00.00
8    Buddy Jones               12 Bloomington North          10-00.00
9    Levi Collison             11 Bloomington North           9-00.00
9    Brandon Brinker            9 Lawrence Central            9-00.00
9    Kevin Wagoner              9 Southport                   9-00.00
12   Clay Roberts               9 Columbus North              8-00.00
--   Erik Lopez                 9 Pike                             NH


Boys Long Jump Finals
======================================================================
     Athlete                   Yr Team                           Time
======================================================================
1    Jeron Brown               12 Lawrence Central           23-00.00
2    Marciellian Gardner       12 Lawrence Central           22-02.50
3    Frankie Garrett            9 Pike                       21-03.50
4    Ray Beverly               12 Pike                       21-03.00
5    Cameron Turner            12 Southport                  20-01.00
6    Sam Abplanalp             12 Perry Meridian             19-11.00
7    Shaquille Ash             11 Columbus North             19-06.00
8    Parker Hanson             12 Franklin Central           19-05.50
9    William Griffin            9 Southport                  19-02.00
10   Jamaal Halliburton        11 Columbus North             18-07.00
11   James Tanford             10 Bloomington South          18-02.50
12   Caleb Anderson            12 Bloomington North          16-09.50
13   Hunter Jastremski         10 Bloomington North          16-07.00